Til innhold

Skolenes rekkefølge i barnetoget 2019

Se rekkefølgen i barnetoget. Dersom du ikke finner skolen din i barnetoget betyr det at de ikke er med i år. Det er ikke et eget russetog i Oslo. Elever fra videregående skole kan gå i toget sammen med sin skole.

Hvem kan gå i barnetoget?

  • Elever i grunn-eller videregående skole i Oslo kan gå i toget
  • Skolene avgjør selv hvilke trinn som går
  • Publikum kan ikke slutte seg til toget
  • Det er ikke eget russetog

Når starter og slutter barnetoget?

Barnetoget starter klokken 10:00 fra Akershus festning og de siste skolene når Rådhusplassen circa 13:30. Se hele programmet for barnetoget her. 

Skolene går samlet inn på oppstillingsplassene i sentrum. Foresatte har ikke adgang dit. De 90 første skolene går fra området ved Akershus festning, de øvrige går fra området ved Youngstorget/Stortorget.

Rekkefølgen i barnetoget sortert alfabetisk

Forsvarets stabsmusikk går først i toget. Deretter følger 17. mai-komiteen og representanter for byens politiske og administrative ledelse. Etter disse følger skoler som feirer jubileum.

Last ned alfabetisk oversikt over rekkefølgen i barnetoget 2019 (PDF 0,2B)

Rekkefølgen i barnetoget sortert alfabetisk
SkoleNummer
Abildsø skole77
Ammerud skole80
Bakås skole19
Berg skole55
Bestum skole18
Bjølsen skole50
Bjørndal skole26
Bjørnsletta skole105
Bogstad skole73
Bolteløkka94
Bryn skole46
Brynseng skole111
Bøler skole32
Den franske skolen13
Den Tyske skolen9
Disen skole29
Ellingsrudåsen skole20
Engebråten skole27
Fagerborg skole92
Fernanda Nissen skole98
Foss videregående skole113
Frydenberg skole104
Furuset skole71
Gamlebyen skole42
Godlia skole58
Grefsen skole28
Grindbakken skole97
Grünerløkka skole101
Hallagerbakken skole88
Hartvig Nissen skole116
Hasle skole16
Haugenstua skole30
Haukåsen skole5
Holmen skole6
Hovseter skole 110
Huseby skole90
Høyenhall skole62
Ila skole93
Jeriko skole38
Jordal skole44
Kampen skole43
Klemetsrud skole57
Korsvoll skole34
Kringsjå skole33
Kristelig Gymnasium115
Lakkegata skole23
Lambertseter skole79
Lilleborg skole49
Lindeberg skole36
Linderud skole68
Ljabruskolen Steinerskole8
Ljan skole1
Lusetjern skole3
Lutvann skole112
Lysejordet skole40
Løren skole11
Majorstuen skole65
Manglerud skole63
Marienlyst skole82
Montessoriskolen Lyse4
Morellbakken skole24
Mortensrud skole69
Munkerud skole21
Møllergata skole95
Nedre Bekkelaget skole31
Nordberg skole7
Nordpolen skole52
Nordvet skole91
Northern Light48
Nyskolen85
Oppsal skole106
Oslo Katedralskole skole114
Oslo Montessori skole61
Prinsdal skole86
Refstad skole10
Rommen skole78
Rosenholm skole89
Ruseløkka skole75
Rustad skole60
Sagene skole51
Seterbråten skole25
Sinsen skole12
Skjønnhaug skole37
Skøyen skole66
Skøyenåsen skole103
Slemdal skole109
Smestad skole67
Språksenteret skole22
St. Sunniva skole102
Steinerskolen Oslo53
Stenbråten skole70
Stovner skole76
Svarttjern skole99
Svendstuen skole47
Teglverket skole17
Tiurleiken/Bjøråsen skole100
Tonsenhagen skole84
Toppåsen skole87
Trasop skole59
Trosterud skole2
Tveita skole39
Tøyen skole15
Tåsen skole56
Ullevål skole53
Uranienborg skole80
Vahl skole14
Vestli skole63
Vetland skole106
Vinderen skole107
Voksen skole71
Vollebekk skole82
Vålerenga skole44
Østensjø skole73
Østmarka skole40
Årvoll skole95

Det kan bli endringer i rekkefølgen.

Rekkefølgen i barnetoget sortert nummerisk

Last ned nummerisk oversikt over rekkefølgen i barnetoget (PDF 0,2 MB)

Skolenes rekkefølge i barnetoget sortert nummerisk
NummerSkole
1Ljan skole 
2Trosterud skole
3Lusetjern skole
4Montessoriskolen Lyse
5Haukåsen skole
6Holmen skole
7Nordberg skole
8Ljabruskolen Steinerskole
9Den tyske skolen
10Refstad skole
11Løren skole
12Sinsen skole
13Den franske skolen
14Vahl skole 
15Tøyen skole
16Hasle skole
17Teglverket skole
18Bestum skole
19Bakås skole
20Ellingsrudåsen skole
21Munkerud skole
22Språksenteret
23Lakkegata skole
24Morellbakken skole
25Seterbråten skole
26Bjørndal skole
27Engebråten skole
28Grefsen skole
29Disen skole
30Haugenstua skole
31Nedre Bekkelaget skole
32Bøler skole
33Kringsjå skole
34Korsvoll skole
35Lindeberg skole 
36Skjønnhaug skole
37Jeriko skole
38Tveita skole
39Lysejordet skole
40Østmarka skole
41Gamlebyen skole
42Kampen skole
43Jordal skole
44Vålerenga skole 
45Bryn skole
46Svendstuen skole
47Northern Light
48Lilleborg skole
49Bjølsen skole
50Sagene skole 
51Nordpolen skole
52Steinerskolen i Oslo
53Ullevål skole
54Berg skole
55Tåsen skole
56Klemetsrud skole
57Godlia skole
58Trasop skole
59Rustad skole
60Oslo Montessoriskole
61Høyenhall skole
62Manglerud skole
63Vestli skole
64Majorstuen skole
65Skøyen skole
66Smestad skole 
67Linderud skole
68Mortensrud skole
69Stenbråten skole
70Furuset skole
71Voksen skole
72Bogstad skole
73Østensjø skole 
74Ruseløkka skole
75Stovner skole
76Abildsø skole
77Rommen skole 
78Lambertseter skole
79Ammerud skole
80Uranienborg skole 
81Marienlyst skole
82Vollebekk skole
83Tonsenhagen skole
84Nyskolen
85Prinsdal skole
86Toppåsen skole
87Hallagerbakken skole
88Rosenholm skole
89Huseby skole
90Nordtvet skole
91Fagerborg skole
92Ila skole
93Bolteløkka skole
94Møllergata skole
95Årvoll skole
96Grindbakken skole
97Fernanda Nissen skole
98Svarttjern skole
99Tiurleiken skole
100Grünerløkka skole
101St. Sunniva
102Skøyenåsen skole
103Frydenberg skole
104Bjørnsletta skole
105Oppsal skole
106Vetland skole
107Vinderen skole
108Slemdal skole
109Hovseter skole
110Brynseng skole
111Lutvann skole
112Foss vgs
113Oslo Katedralskole
114Kristelig gymnasium
115Hartvig Nissens skole

Det kan bli endringer i rekkefølgen. 

Korpsoversikt