Ordførerens kalender

Uke 26

Mandag 27. juni

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar i høflighetsvisitt med Irans ambassadør, Rådhuset
  • Kl. 13.00 Ordføreren tar imot og holder innlegg for politisk og næringslivsdelegasjon fra Bremen/Hamburg, Rådhuset
  • Kl. 14.00 Dele ut St. Olavsorden, Holocaust-senteret

Onsdag 29. juni

  • Kl. 19.00 Ordføreren deltar i mottakelse - OsloMet - Den internasjonale IMISCOE-konferansen om migrasjon, integrasjon og mangfold, Rådhuset

 

Uke 25

 

Mandag 20. juni

  • Kl. 09.45 – Ordføreren tilstede under Fridtjof Nansen-utstilling 100 år siden han og Flyktningrådet mottok fredsprisen, Nobels fredssenter
  • Kl. 11.20 – Ordføreren deltar i møte med estisk delegasjon, Rådhuset 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i avduking- første statue av en kvinne med uhelbredelig brystkreft, Eidsvoll plass
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 15.00  – Ordføreren deltar i intervju med Aftenposten, Digitalt 
  • Kl. 17.30  – Ordføreren deltar i nominasjonskomiteen SV, Rådhuset 

Tirsdag 21. jun

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i politisk møte, Rådhuset 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker Samisk barnehage, Tøyenparken 
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med byrådsleder, Rådhuset 

Onsdag 22. juni

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i formøte til Bystyret, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i Bystyremøtet, Rådhuset 

Torsdag 23. juni

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Res publica, Rådhuset 
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i kontormøte, Rådhuset 
  • Kl. 13.00 – Ordføreren åpner musikkfestivalen Tons of Rock, Ekebergssletta 
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på mottakelse - Universitetet i Oslo ved Institutt for litteratur, områdestudier og europeiske, Rådhuset  
  • Kl. 19.45 – Ordføreren tilstede på markeringen av Skeivt kulturår og 50 år siden avkriminialisering av homofili i Norge, Rådhuset 
  • Kl. 21.15 – Ordføreren til stede på mottakelse – Skeivt kulturår, Rådhuset 

Fredag 24. juni

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte med byrådsleder, Rådhuset 
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset 
  • Kl. 11.30 – Ordføreren tar imot bulgarsk delegasjon på studiebesøk i regi av KS, Rådhuset 
  • Kl. 12.30 – Ordføreren stede på mottakelse - Oslo Pride - og femtiårsmarkering for oppheving av straffelovens §213, Oslo Bispegård, St. Hallvardsplass 3
  • Kl. 15.00 – Ordføreren står på SV-stand i Pridepark 
  • Kl. 17.00 – Ordføreren tilstede på mottakelse – Oslo Pride 2022- Internasjonalt solidaritetsnettverk, Rådhuset 
  • Kl. 19.30 – Ordføreren tilstede på mottakelse - Den internasjonale konferansen for faktasjekkere - Global Fact, Rådhuset 

Lørdag 25. juni 

  • Kl. 12.00 – Ordføreren går i Prideparade, oppmøte på Grønland
  • Kl. 16.00 – Ordføreren vier, Ellingsrud 

Søndag 26. juni 

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i Nominasjonskomiteen - Politisk

 

Uke 24

 

Mandag 13. juni

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i møte med byråd for miljø og samferdsel, Rådhuset 
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i møte med Helse, eldre og integrering - fraksjonslederne, Rådhuset 
  • Kl. 12.30 – Ordføreren holder avslutningstale - Storbykonferanse for eldrerådene, Thon Hotel Opera
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med i forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 16.00  – Ordføreren deltar i fering av Per Ditelv-Simonsen, Høyres hus
  • Kl. 17.30  – Ordføreren deltar i møte med Nominasjonskomiteen SV, Rådhuset

Tirsdag 14. juni

  • Kl. 09. 00 – Ordføreren deltar i høflighetsvisitt -Charge d´affaires Mr. Orlando Ortegano Venezuelas Ambassade, Rådhuset 
  • Kl. 10. 30 – Ordføreren deltar i høflighetsvisitt EU - ambassadør, Rådhuset 
  • Kl. 12. 00 – Ordføreren delttar i ordførermottakelse med Alnaelvas venner, Rådhuset 
  • Kl. 14. 00 – Ordføreren tilstede under åpning av Kirkens SOS' nye senter på Skøyenar, Hoffsveien 1B 

Onsdag 15. juni

  • Kl. 09. 00 – Ordføreren deltar i formøte til Bystyret, Rådhuset 
  • Kl. 12. 00 – Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset 

Torsdag 16. juni

  • Kl. 08. 30 – Ordføreren deltar i frokostmøte med Mark Munger, Rådhuset 
  • Kl. 12. 00 – Ordføreren i kontormøte, Rådhuset
  • Kl. 15. 00 – Ordføreren er til stede på mottakelse - Regjeringens middag, Statministerens representasjonsbolig; Parkveien 45
  • Kl. 18. 10 – Ordføreren er til stede - Regjeringens middag i anledning arveprinsessens myndighetsdag, Deichman i Bjørvika

Fredag 17. juni

  • Kl. 09. 30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte i SV, Rådhuset 
  • Kl. 11. 00 – Ordføreren deltar  i heising av Pride-flagg i Liakollen Borettslag, Høgåsveien 70
  • Kl. 13. 00 – Ordføreren deler ut vitnemål - Avslutningsseremoni Politistudenter, Rådhuset 
  • Kl. 19. 30 – Ordføreren til stede – Feiring av H.K.H Prinsesse Ingrid Aleksandra 18-års dag, Det kongelige Slott
  • Kl. 24. 00 – Ordføreren tenner pridebelysning av Holmekollbakken, Holmenkollen

Lørdag 18. juni

  • Kl. 08. 30 – Ordføreren deltar i TBC- flaggheising Oslo Pride, Borggården
  • Kl. 11. 30 – Ordføreren holder appell og åpner Stolthetsparaden, Universitetsplassen
  • Kl. – Ordføreren vier, Hankø

Søndag 19. juni

  • Kl. 15. 00 – Ordføreren tilstede under konsert med Filharmonien, Myraløkka
  • Kl. 16. 30 – Ordføreren til stede under utdeling av St. Olavs orden, Myraløkka
  • Kl. 19. 00 – Ordføreren deltar i feiring av Trond Viggo 70 år, Månefisken

 

Uke 23

 

Tirsdag 7. juni

  • Kl. 10. 00 – Ordføreren deltar i status brief – Landets ordførere er på besøk, Rådhuset 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren er til stede under omvisning på Nasjonalmuseet, Nasjonalmuseet 
  • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar i fornmøte til Bystyremøte, Rådhuset 
  • Kl. 16.00 – Ordføreren møter ungdommer fra Hudøy, Rådhuset 
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar i middag for landets ordførere, Rådshuet 

Onsdag 8.juni

  • Kl. 09. 00 – Ordføreren deltar i omvsining på Deichman med besøkende ordførere, Deichman Bjørvika 
  • Kl. 11. 00 – Ordføreren deltar i omvsining på Munchmuseet med besøkende ordførere, Munch museet, Edvard Munchs plass 1
  • Kl. 13. 00 –Ordføreren deltar i formøte til bystyre, Rådhuset 
  • Kl. 15.00 – Ordføreren åpner atomvåpenkonferansen, Nobels Fredssenter
  • Kl. 15.30 – Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset 

Torsdag 9. juni 

  • Kl. 08. 30 – Ordføreren åpner seminar om tilbudet til ROP pasienter (Rus og Psykisk lidelse), Brenneriveien 8 
  • Kl. 10. 00 – Ordføreren deler ut vitnemål til sykepleiestudenter, Rådhuset 
  • Kl. 12. 15 – Ordføreren deltar i lunsj med avgangsstudenter fra OsloMet, Theatercafeen
  • Kl. 14. 00 – Ordføreren deler ut vitnemål til sykepleiestudenter, Rådhuset 
  • Kl. 18. 00 – Ordføreren åpner utstilling Pride Art, Bymuseet

Fredag 10. juni

  • Kl. 08. 30 – Ordføreren er til stede under fremtidens grønne bærekraftig byutvikling og klimasikre byer, Rådhuset 
  • Kl. 10. 30 – Ordføreren vier
  • Kl. 12. 00 – Ordføreren deltar i feiring av Nordstrand seniorsenter 50 år, Poppelstien 6
  • Kl. 14. 00 – Ordføreren besøker Oslo Krisesenter
  • Kl. 16. 45 – Ordføreren er til stede under middag i anledning åpningen av Nasjonalmuseet

Lørdag 11. juni 

  • Kl. 11. 40 – Ordføreren er til stede under åpningen av det nye Nasjonalmuseet
  • Kl. 14. 00 – Ordføreren er til stede under den store sykkeldagen, Miljøpaviljongen på Christian Frederiks plass
  • Kl. 15. 30 – Ordføreren er til stede på Olafiagangen Barnas dag, Vahl skole 

Søndag 12. juni 

  • Kl. 08. 45 – Ordføreren er til stede under froskost Future Library, Heftyevillaen
  • Kl. 10. 00 – Ordføreren deltar i overrekkelsesseremoni, Framtidsbibliotekskogen
  • Kl. 13. 30 – Ordføreren er til stede under lunsj, Deichman Bjørvika 
  • Kl. 15.00 –  Ordføreren deltar i offisiell åpning av Stillerommet, Deichman Bjørvika 
  • Kl. 19.30 –  Ordføreren er vertinne under middag Future Library, Rådhuset 

Uke 22

 

Mandag 30. mai 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialfraksjonen på Stortinget, Rådhuset 
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte med byrådsavdelingen for helse, eldre og innbyggertjenester, Rådhuset 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast fraksjonsledermøte med byrådsavdelingen for arbeid, integrering og sosiale tjenester, Rådhuset 
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte med forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte i forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar storfraksjonsmøte med Byrådspartiene – Helse- og sosialutvalget, Rådhuset 

Tirsdag 31. mai

  • Kl. 10.00  – Ordføreren får besøk av Bøler skole, klasse 3C, Rådhuset 
  • Kl. 13.00  – Ordførerbesøk til Bydel Stovner, Stovner senter 
  • Kl. 17.30  – Ordføreren deltar i møte med nominasjonskomiteen SV, Rådhuset 

Onsdag 1. juni  

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i frokostmøte med Lois Quam, Rådhuset 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med TBC - Høflighetsvisitt EU - ambassadør, Rådhuset 
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i intervju– Nytt ombud, Rådhuset 
  • Kl. 15.45 – Ordføreren deltar i intervju– Nytt ombud, Rådhuset 

Torsdag 2. juni 

  • 11.00 – Ordføreren reiser til Baltic Pride, Oslo - Vilnius

Fredag 3. juni 

  • Ordføreren i Vilnius - Baltic Pride 

Lørdag 4. juni 

  • Ordføreren i Vilnius - Baltic Pride 

Søndag 5. juni 

  • Ordføreren i Vilnius - Baltic Pride 

 

Uke 21

 

Mandag 23. mai 

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i møte med leder av Norway Cup, Rådhuset
  • Kl. 09.30 – Ordføreren åpner Oslo Freedom Forum, Oslo konserthus 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast fraksjonsledermøte med Byrådsavdelingen for arbeid, integrering og sosiale tjenester, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til Forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 14.00 – Ordførere deltar i møte med Forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 15.00 – Ordførere deltar i møte med ansettelseskomiteen for nytt ombud, Rådhuset 
  • Kl. 16.00 – Ordførere deltar på åpning av fotoutstilling – Liv Endret, Rådhusplassen 
  • Kl. 17.00 – Ordførere deltar på åpning av Levende Torg og Kulturhuset Veitvet, Veitvetveien 8 

Tirsdag 24. mai 

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i kontormøte, Rådhuset 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren snakker med elever ved Grünerløkka skole om miljø og klima, Grünerløkka skole
  • Kl. 13.30 – Ordfører deltar i informasjonsmøte med politiet, Grønlandsleiret 44
  • Kl. 15.45 – Ordfører er til stede under utdelingen av Abelprisen, Universitetets Aula 
  • Kl. 18.30 – Ordfører deltar på utdeling av Fag- og Svennebrev, Rådhushallen 

Onsdag 25. mai

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i formøte til bystyret, Rådhuset 
  • Kl. 10.00  – Ordføreren holder tale på webinar Mayors for Peace, Digitalt 
  • Kl. 12.00  – Ordføreren leder møte i bystyret - Heldagsmøte, Rådhuset 

Søndag 29. mai

  • 11.00 – Hovedtaler – Humanetisk konfirmasjon, Rådhushallen
  • 13.00 – Hovedtaler – Humanetisk konfirmasjon, Rådhushallen
  • 15.00 – Hovedtaler – Humanetisk konfirmasjon, Rådhushallen

 

Uke 20

 

Mandag 16. mai 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fast møte med helse- og sosialfraksjonen på Stortinget, Teams
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på Friluftsglede med tur i Lillomarka sammen med barn fra Stovner skole, Parkeringsplassen ved Badedammen på Grorud
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast fraksjonsledermøte med Byrådsavdelingen for arbeid, integrering og sosiale tjenester, Rådhuset 
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i Oslo Røde Kors møte med Svs stortingsgruppe, Hausmannsgate 23 
  • kl. 15.00 – Ordføreren deltar i brief om 17. mai, Rådhuset 

Tirsdag 17. mai 

  • Kl. 09.00  – Ordføreren tilstede ved seremoni på Løvebakken - Stortinget 17. mai, utenfor Stortinget 
  • Kl. 10.00 – Gå i barnetog, Stortorvet - Råduhsplassen 
  • Kl. 11.00 – Ordfører er vertinne for Barnefest i Rådhuset. Rådhuset 
  • Kl. 13.00 – Ordfører er tilstede ved 17. maikomiteens lunsj, Rådhuset 
  • Kl. 16.45  – Ordfører holder 17.mai tale, Østensjø skole 

Onsdag 18. mai

  • Kl. 10.00  – Ordføreren får høfelighetsvisitt av den Filippinske ambassadør, Rådhuset 
  • Kl. 10.40  – Ordføreren får besøk av 6.trinn på Tøyen skole, i forbindelse med opprop mot rasisme, Rådhuset 
  • Kl. 11.30  – Ordføreren deltar i planleggingsmøte vedrørende julegrantenning i London, Rådhuset 
  • Kl. 13.45  – Ordføreren vier, Rådhuset 
  • Kl. 15.00  – Ordføreren får med Wales' førsteminister, Rådhuset 
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar i middag for det nye Stortinget, Rådhuset 

Torsdag 19. mai 

  • Kl. 10-30 – Ordføreren deltar i møte med Helsedirektoratet, Vitaminveien 4 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deler i kontormøte, Rådhuset 
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på middaag «Transport and urban Life Commitee», Ekeberg Resturant 

Fredag 20. mai 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i heldagsbefaring med Helse- og sosialutvalget, Oslo 
  • Kl. 15.00 – Ordføreren vier, Rådhuset 
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar i pandemiforsinket feiring - FRIs 70+2 års-bursdagsfestival, samt skeivt kulturår, Salt 

 

Uke 19 

 

Mandag 9. mai 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fast møte med helse- og sosialfraksjonen på Stortinget, Teams
  • Kl. 12.00  – Ordføreren besøker Refstad skole med kunnskapsbyråden, besøke barn fra Ukraina som har startet på skolen, Refstad skole
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til Forretningsutvalget, Rådhuset 
  • Kl. 14.00  – Ordføreren deltar i møte med  Forretningsutvalget, Rådhuset 
  • kl. 17.00 – Ordføreren deltar i Storfraksjonsmøte med byrådspartiene, Rådhuset 
  • Kl. 18.00 – Ordføreren åpner Grorudalens forum om Trondheimsveien, Startblokka. Østre Aker vei 90, Linderud

Tirsdag 10. mai 

  • Kl. 09.30  – Ordføreren avfyrer startskudd på Tinestafetten, Rådhuset 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker bydel Østensjø, Rådhuset 
  • Kl. 18.30 – Ordføreren holder tale under Grunnlovsmiddagen hos Lajna Imailla Norge, Søren Bulls Vei 1 

Onsdag 11. mai

  • Kl. 09.00  – Ordføreren åpner EUMETSAT-konferansen, Munch museest – Edvard Muchs plass 1 
  • Kl. 10.00  – Ordføreren åpner boligkonferanse, Calrion Hotell – Eufemias gate 15
  • Kl. 11.30  – Ordføreren deltar i kontormøte 
  • Kl. 13.00  – Ordføreren har gjennomgang - St. Hallvard, Festgalleriet Rådhuset
  • Kl. 14.00  – Ordføreren deltar i  17. mai brief, Rådhuset 
  • Kl. 15.00  – Ordføreren spiller inn filmhilsen, Rådhuset 
  • Kl. 16.30  – Ordføreren deltar i Dråpen i Havet – Ukraina Hub, Hoffveien
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i hedersbevisning på Skiforeningens generalforsamling, Skimuseet Holmenkollen  

Torsdag 12. mai 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren åpner den internasjonale sykepleierdagen, Meet kurs- og konferansesenter, v/ Ullevål stadion
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deler ut St. Hallvardmedalje, Rådhuset - Festgalleriet
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte - helse- og sosialutvalget, Rådhuset 

Fredag 13. mai 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset 
  • Kl. 10.00-16.00 – Ordføreren deltar i Strategimøte Oslo SV, Rådhuset 

Søndag 15. mai

  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i St. Hallvards dag, Ladegården - Gamlebyen

Uke 18

Mandag 2. mai

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fast møte med helse- og sosialfraksjonen på Stortinget, digitalt
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i møte med 17. maikomiteen
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte med byråd for helse, eldre og innbyggertjenester
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte med byråd for arbeid, integrering og sosiale tjenester
  • Kl. 14.00 – Ordføreren har gjennomgang til kultur- og kunstnerprisene
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i kaffeprat
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i nominasjonskomiteen i SV

Tirsdag 3. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyret
  • Kl. 10.30 – Ordføreren får besøk av Rønningen Folkehøgskole, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deler ut Oslo bys kulturpris og kunstnerpriser, Rådhuset
  • Kl. 20.00 – Ordføreren deltar på mottakelse. Den 40. kongressen i den skandinaviske foreningen for Oral- og Maxillofacial kirurgi

Onsdag 4. mai

  • Kl. 14.00 – Ordføreren får høflighetsvisitt av Japans ambassadør
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på mottakelse for universitets- og høgskolerådets EARMA-konferanse

Torsdag 5. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møtemed den norske Helsingforskomiteen
  • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar på mottakelse for skogsarbeidere i Bymiljøetaten
  • Kl. 15.00 –  Ordføreren åpner Brøggers hus - Naturhistorisk museum
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på mottakelse for internasjonal konferanse om barns bruk av digitale medier i regi av OsloMet - storbyuniversitetet, Rådhuset
  • Kl. 19.30 – Ordføreren deltar på middag med den hviterussiske opposisjonslederen Svetlana Tikhanovskaja, Rådhuset

Fredag 6. mai

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 15.00 – Ordføreren åpner rehabiliterte og ombygde Ryen verksted, hovedverkstedet for t-banen, Ryen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren åpner Dansens dager, Operataket

Lørdag 7. mai

  • Kl. 17.00 – Ordføreren ser konsert med Holmlia aspirant banre- og ungdomskor, Holmlia kirke

Søndag 8. mai

  • Kl. 12.00 – Ordføreren er tilstede under frigjøringsdagen og nasjonal veteran dag på Akershus slott

Uke 17

Mandag 25. april

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fast møte med helse- og sosialfraksjonen på Stortinget, digitalt
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i møte med 17. maikomiteen
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte med byråd for helse, eldre og innbyggertjenester
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte med byråd for arbeid, integrering og sosiale tjenester
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.00 – Ordføreren har trygghetssamtale
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med ansettelseskomiteen for nytt pasient- og brukerombud
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV
  • Kl. 19.30 – Ordføreren deltar på mottakelse for European Congress of Trauma & Emergency Surgery "ECTES 2022", Rådhuset
     

Tirsdag 26. april

  • Kl. 10.00 – Ordføreren besøker bydel Grünerløkka

Onsdag 27. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyret
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deler ut drømmestipend, Edvard Munch VGS
  • Kl. 13.00 – Ordføreren spiller inn film til stolthetsparaden
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder møte i bystyret

Torsdag 28. april

  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i møte med Sølvguttene, Rådhuset
  • Kl. 12.45 – Ordføreren er tilstede ved utdeling av Nasjonalforeningen for folkehelsens forskningspris, Det Norske Teater
  • Kl. 18.00 –  Ordføreren besøker jubilerende skole i forkant av 17. mai med leder av 17. maikomiteen, Høybråten skole

Fredag 29. april

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar på storbysamling i Oslo SV
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte om EU health, Helsedirektoratet
  • Kl. 12.00 – Ordføreren åpner Dansens dager, Operataket

Lørdag 30. april

  • Kl. 11.00 – Ordføreren er tilstede under Annai Poopathi Tamilske Kultursenter sitt 30-årsjubileum, Oslo Kristne senter
  • Kl. 13.00 – Ordføreren besøker blomstringsfest, Torbjørn Egners plass
  • Kl. 16.00 – Ordføreren ser forestillingen Annie av Østensjø barne- og ungdomsteater, Bøler kirke

Søndag 1. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på 1. maifrokost for Gamle Oslo SV, Grünerløkka SV, Sagene SV og St. Hanshaugen SV
  • Kl. 15.00 – Ordføreren vier
  • Kl. 16.00 – Ordføreren ser cupfinalen for menn 2021, Ullevål stadion

Uke 16

Mandag 18. april

  • 2. påskedag

Tirsdag 19. april

  • Kl. 08.15 – Ordføreren deltar i møte med byrådslederen
  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i møte med Uloba, Rådhuset 
  • Kl. 11.45  – Ordføreren hedrer en hverdagshelt, Kampen Omsorg+ 
  • Kl. 13.00  – Ordføreren deltar i møte med Det Islamske Forbund, Rådhuset
  • Kl. 15.00  – Ordføreren får besøk fra bystyrerepresentant fra Itajaí i Brasil, Rådhuset

Onsdag 20. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren har gjennomgang av Feiring av Osloidretten, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Rådhusets forvaltningstjeneste
  • Kl. 10.30 – Ordføreren holder avslutning for tidligere varaordfører, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker Gimle Rotary og holder innlegg ved medlemsmøte, Parkveien 41
  • Kl. 14.00 – Ordføreren besøker Romano Kher, Ryenstubben 2
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med Svs eldrepolitisk gruppe, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren er vert under feiring av Osloidretten, Rådhuset   

Torsdag 21. april

  • Kl. 12.00 – Ordføreren hedrer en hverdagshelt, Deichman Lamberseter
  • Kl. 14.00 – Ordføreren er tilstede på konferansen i forbindelse med Skeivt kulturår og 50 år siden opphevelsen av straffeloven mot homofile, Rådhuset
  • Kl. 16.15 –  Ordføreren er tilstede under åpning av Regnbueplassen

Fredag 22. april

  • Kl. 08.30 – Ordføreren åpner NM for videregående skoler i volleyball, Ekeberghallen
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Politirådet i Oslo, Rådhuset
  • Kl. 18.45 – Ordføreren holder tale i forbindelse med solidaritetsforestilling til Ukraina, Konserthuset

Lørdag 23. april

  • Kl. 12.00 – Ordføreren er tilstede under urpremiere i Tigerbussen: Jenta, Mammaen og Tiden, Deichman Bjørvika
  • Kl. 15.30 – Ordføreren vier, Rådhuset

Uke 15

  • Påske – ordføreren har ingen oppdrag

Uke 14

Mandag 4. april

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar på morgenmøte i helse- og sosialfraksjonen på Stortinget, Rådhuset
  • Kl. 11.00 – Ordføreren besøker Sporveien
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på formøte i forretningutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deler ut Kongens Fortjenstmedalje, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte med byrådspartiene
  • Kl. 19.00 – Ordføreren er tilstede under Musikkteaterprisen, Chat Noir

Tirsdag 5. april

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deler ut diplom til Erfaringsskolen, Storgata 51
  • Kl. 11.00 – Ordføreren spiller inn videohilsen
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i merknadsmøte i helse- og sosialutvalget

Onsdag 6. april

  • Ordføreren er til stede under Rosa sko-dagen, Linderud flerbrukshall
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i møte med Fredssenteret, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren besøker og får omvisning på HL-senteret, Villa Grande
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i møte med nominasjonskomiteen til SV

Torsdag 7. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren mottar årsmelding fra ombudene, Kulturhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren er vert under middag for spesielt inviterte, Rådhuset

Fredag 8. april

  • Kl. 07.45 – Ordføreren deltar på fotografering i forbindelse med Romfolkets fdag, Rådhuset
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 11.00 – Ordføreren har medarbeidersamtale med ombud, Grensen

Uke 13

Mandag 28. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar på morgenmøte i helse- og sosialfraksjonen på Stortinget
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte i byrådsavdelingen for helse, eldre og inkludering, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på fraksjonsledermøte i byrådsavdeling for arbeid, integrering og sosiale tjenester, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med VisitOslo angående ambassadørprogram, Grand Hotell

Tirsdag 29. mars

  • Kl. 13.30 – Ordføreren besøker bydel Nordre Aker, Vinkelveien 7
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på Representanrskap i Oslo SV, Hagegata 23
  • Kl. 18.30 – Ordføreren deltar på Oslo Upside Down, Rosenkrantzgate

Onsdag 30. mars

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltr i møte med Oslo og Viken Fri med internasjonale gjester, Rådhuset
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i møte med fredssenteret "Songs that changed the World" i forbindelse med julegrantenning i Loondon 2022
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deler ut Ou-fondets opplæringspris
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i møte med nye Bydelsmødre i Vestre Aker, Sørkedalsveien 150A

Torsdag 31. mars

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte med Diabetesforbundet om barn og diabetes, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med TV-aksjonen 2022
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på lunsjmøte i forretningsutvalget med gruppelederne
  • Kl. 15.30 – Ordføreren deltari møte med Monica Borg Fure
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i møte med Grorud SV om ny introduksjonsprogramlov 2021 of modell for flyktninger i Bærum, bydel Grorud

Fredag 1. april 

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i fast møte med byrådsleder
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar på fredagsmøte i SV
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i kaffeprat med Grete Wold
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på lansering av Storbybarn, OsloMet
  • Kl. 14.30 – Ordføreren får høflighetsvisitt av den Nederlandske ambassadøren

Uke 12

Mandag 21. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar på morgenmøte i helse- og sosialfraksjonen på Stortinget
  • Kl. 11.40 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte i byrådsavdelingen for helse, eldre og inkludering, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på fraksjonsledermøte i byrådsavdeling for arbeid, integrering og sosiale tjenester, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i fomøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar i panelsamtale i forbindelse med den internasjonale dagen for Downs Syndrom
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

Tirsdag 22. mars

  • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker bydel Sagene
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på mottakelse for Forsvarets Forskningsinstitutt, Rådhuset

Onsdag 23. mars

  • Kl. 10.00 – Ordføreren åpner Biblioteksmøtet til Norsk Bibliotekforening, The Hub
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på formøte til bystyret
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder møte i bystyret, Bystyresalen

Torsdag 24. mars

  • Kl. 09.00 – Ordføreren tar imot bulgarsk ordførerdelegasjon, Rådhuset
  • Kl. 10.00 Ordføreren deltar på biblioteksmøtet 2022, The Hub
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar på kåring av årets ungdomsbedrift, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på middag i studieforbundet AOF, Oslo Kongressenter

Fredag 25. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar på fredagsmøte i SV
  • Kl. 10.00 – Ordføreren holder appell ved skolestreik, Eidsvoll plass
  • Kl. 11.30 – Ordføreren vier

Lørdag 26. mars

  • Kl. 11.30 – Ordføreren åpner jubileumsutstilling, Kunstverket Galleri
  • Kl. 14.10 – Ordføreren sender hilsen til Nei til Atomvåpens landsmøte, Oslo Met

Søndag 27. mars

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på omvisning for Norsk Folkehjelp, Rådhuset

Uke 11

Mandag 14. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i morgenmøte i helse- og sosialfraksjonen, Rådhuset
  • Kl. 19.30 – Ordføreren besøker Sørumsand Rotary, Bekkedroga 5

Tirsdag 15. mars

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i kaffeprat med Espen Bråthen Kristoffersen, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte om Grete Waitz plass, Rådhuset

Onsdag 16. mars

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på flaggheising i forbindelse med Kvenfolkets dag, Rådhusplassen
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i lunsjmøte med gruppelederne i forretningsutvalget
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i intervju med Gatamagasinet, Rådhuset
  • Kl. 17.30 – Ordføreren åpner Arabiske filmdager, Vika kino

Torsdag 17. mars

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i radiointervju med Østlandssendingen
  • Kl. 13.45 – Ordføreren besøker Mangfoldshuset og Mortensrud aktivitetshus, Søndre Norsdtrand
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på markeringer i Bystyrets sekretariat, Rådhuset

Fredag 18. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset

Lørdag 19. mars

  • Kl. 12.30 – Ordføreren følger H. M. Kongen under World Cup i skiskyting, Holmenkollen 

Søndag 20. mars 

  • Kl. 12.30 – Ordføreren følger H.M. Kongen under World Cup i skiskyting, Holmenkollen 

Uke 10

Mandag 7. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i morgenmøte i helse- og sosialfraksjonen, Rådhuset
  • Kl. 10.30 – Ordføreren spiller inn hilsen
  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i møte med byråd Robert Steen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med med byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren spiller inn hilsen
  • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar i intervju med Groruddalen Avis, Rådhuset

Tirsdag 8. mars

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på Empowerment-frokost, MIRA-senteret
  • Kl. 12.00 – Ordføreren holder appell og besøker Bredtvet fengsel og forvaringsanstalt

Onsdag 9. mars

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i kaffeprat med Torstein Bae
  • Kl. 13.00 – Ordføreren har medarbeidersamtale med ombud, Rådhuset

Torsdag 10. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren besøker Gamlebyen skole i forbindelse med lesefestival, Gamlebyen skole
  • Kl. 12.30 – Ordføreren har lunsj med oppsummering av Holmenkollen World Cup
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i podkasten Fredagspraten, Delta, Lakkegata 23
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget

Fredag 11. mars

  • Kl. 09.30 – Ordførerendeltar i morgenmøte med SV

Lørdag

  • Hele dagen – Ordføreren ser skiflyvning, Vikersund

Uke 9

Tirdag 1. mars

  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte i forbindelse med barselopprøret om ABC-klinikken, digitalt
  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte med beboere på Nordstrand

Onsdag 2. mars

  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i lunsjmøte i forretningsutvalget med gruppelederne

Torsdag 4. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i morgenmøte med SV
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med byrådslederen

Fredag 5. mars

  • Hele helgen – Ordføreren deltar på Holmenkollen World Cup

Lørdag 6. mars

  • Hele helgen – Ordføreren deltar på Holmenkollen World Cup

Uke 8

Ordføreren har vinterferie – Ingen offisielle oppdrag

Uke 7

Mandag 14. februar

  • Kl. 12.00 Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte
  • Kl. 13.00 Ordføreren deltar på formøte til forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.00 Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på gruppemøte i SV

Tirsdag 15. februar

  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i lunsjmøte med forretningsutvalget og gruppeledere, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren besøker byarkivet, Maridalsveien 3

Onsdag 16. februar

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i formøte til bystyret

  • Kl. 15.00  Ordføreren leder møte i bystyret, bystyresalen

Torsdag 17. februar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren har medarbeidersamtale med ombud, Rådhuset
  • Kl. 14.00  – Ordførerem deltar i møte om 17. mai
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med Ungdom og fritid

Fredag 18. februar

  • Kl. 09.30  –  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

  • Kl. 11.00  –  Ordføreren deltar i møte med Rom for dans

  • Kl. 13.00 – Ordføreren vier brudepar, Mucnhrommet

Lørdag 19. februar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren ser Furuset futsalturnering for jenter, Furuset Forum
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på familiedag på Bjørndal fritidsklubb, Snipemyrveien

Uke 6

Mandag 7. februar

  • Kl. 12.00  Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte
  • Kl. 13.00  Ordføreren deltar på formøte til forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.00  Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset

Tirsdag 8. februar

  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i bisettelse, Nordre Gravlund
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder møte i valgstyret, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i fakkeltog, Borggården
  • Kl. 18.00  – Ordføreren deltar i minnestund, Maridalsveien

Onsdag 9. februar

  • Kl. 10.00 Ordføreren deltar i møte om vern av kulturminner i Marka

  • Kl. 19.00  Ordføreren ser premieren på teaterstykket Glassmenasjeriet, Oslo Nye Centralteateret

Torsdag 10. februar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte om 200-årsmarkering for Thomas Heftye, Rådhuset
  • Kl. 11.30  – Ordførerem deltar i lunsjmøte for forretningsutvalget og gruppeledere, Rådhuset

Fredag 11. februar

  • Kl. 09.30  –  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

  • Kl. 12.00  –  Ordføreren har medarbeidersamtale med ombudene, Rådhuset

  • Kl. 20.00 – Ordføreren ser åpning av utstillingen "Villskapens øyne", Munchmuseet

Lørdag 12. februar

  • Kl. 09.45 – Ordføreren åpner landsmesterskap i hurtigløp, Frogner stadion

Søndag 13. februar

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på Barnas Holmenkolldag, Holmenkollen

Uke 5

Mandag 31. januar

  • Kl. 11.30  Ordføreren deltar på markering "Trikk i trafikken", Deichman
  • Kl. 12.00  Ordføreren deltar på fraksjonsledermøte
  • Kl. 19.00  Ordføreren deltar på medlemsmøt i St. Hanshaugen SV

Tirsdag 1. februar

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på KS - kommunalpolitisk toppmøte
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte med Christina Solli, Rådhuset

Onsdag 2. februar

  • Kl. 10.45 Ordføreren besøker Skar leir

  • Kl. 14.00  Ordføreren deltar i SVs repskapsmøte

Torsdag 3. februar

  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte i helse- og sosialutvalget, Rådhuset

Fredag 4. februar

  • Kl. 09.30  –  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

  • Kl. 09.45  –  Ordføreren deltar på åpning av utstillingen Hjernelabyrinten, Munch

  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med politirådet

  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på festpremiere på musikalen Jenter som oss, Samfunnssalen

Lørdag 5. februar

  • Kl. 18.00 – Ordføreren ser dramastykket Hedda Gabler, Riksteateret 

Søndag 6. februar

  • Kl. 11.00 – Ordføreren markerer samenes nasjonaldag, Rådhuset

Uke 4

Madag 24. januar

  • Kl. 09.00 – Ordføreren besøker den tysk-norske skolen, Myrens verksted
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på fraksjonsledermøte
  • Kl. 13.00  – Ordføreren deltar på formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00  – Ordførerem leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.30  – Ordføreren deltar i fraksjonsmøte

Tirsdag 25. januar

  • Kl. 09.30 – Ordføreren besøker barnas skiskole

  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i møte med Mental helse

Onsdag 26. januar

  • Kl. 08.30  –  Ordføreren minnes Benjamin Hermansen

  • Kl. 10.00 –  Ordføreren deltar i formøte til bystyret

  • Kl. 15.00 –  Ordføreren leder møte i bystyret

Torsdag 27. januar

  • Kl. 15.00  –  Ordføreren markerer Holocaustdagen, Akershus Kaia

Fredag 29. januar

  • Kl. 09.30  – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 12.00  – Ordføreren besøker Akershus festning, Akershus festning

Uke 3

Tirsdag 18. januar

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på Ø på SNØ, Tryvann
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Michael Melchior

Onsdag 19. januar

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i lunsjmøte, Rådhuset

  • Kl. 12.00 – Ordføreren får høflighetsvisitt fra Tunisias ambassadør, Rådhuset

  • Kl. 18.00 –  Ordføreren besøker Ammerudklubben, Ammerudhellinga 47

Torsdag 20. januar

  • Kl. 08.30  –  Ordføreren deltar i møte med Rådhusforvalteren, Rådhuset

  • Kl. 11.00 –  Ordføreren deltar i møte om 200-årsjubileet til Heftye

  • Kl. 14.30 –  Ordføreren deltar i møte med Røverhuset

  • Kl. 16.00 –  Ordføreren leder ekstramøte i bystyret

  • Kl. 18.00 –  Ordføreren taler i prosjektet The Artist Among Us, Nordic Black Theatre i Oslo

Fredag 21. januar

  • Kl. 09.30  –  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

  • Kl. 11.30  –  Ordføreren deltar på gratulasjonsdeputasjon, Det kongelige slott

  • Kl. 13.00  –  Ordføreren vier brudepar, Munchrommet

  • Kl. 17.00 –  Ordføreren deltar under åpningen av utstillingen Ta plass/Claiming space, Møllergata 34

Uke 2

Mandag 10. januar

  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med SV fraksjonen i helse- og sosialutvalget
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte med helse- og sosialutvalget

Tirsdag 11. januar

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar på webinar "Rikets tilstand" med finansministeren i regi av Oslo Handelstands Forening
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i møte med ROS - Rådgivning om spiseforstyrrelser
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i merknadsmøte med helse- og sosialutvalget
  • Kl. 15.00  –  Ordføreren deltar i møte med helse og sosialombudet, Rådhuset

Onsdag 12. januar

  • Kl. 14.00  –  Ordføreren spiller inn hilsen, Rådhuset

Torsdag 13. januar

  • Kl. 16.30  –  Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialutvalget

Fredag 14. januar

  • Kl. 09.30  –  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

  • Kl. 13.00  –  Ordføreren deltar på utdeling av Sønstebyprisen, Roseslottet

  • Kl. 15.00  –  Ordføreren deltar i middag i forbindelse med Sønstebyprisen, Frognerseteren 

Uke 1

Fredag 7. januar

  • Kl. 17.30 – Ordføreren deltar på åpning av ungdomshuset Huset på Haugen - Stensparken

Uke 51

Mandag 20. desember

  • Kl. 14.00 – Ordføreren spiller inn julehilsen, Rådhuset

Uke 50

Mandag 13. desember

  • Kl. 10.30 – Ordføreren får statusoppdatering på konserter i Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

Onsdag 15. desember

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på formøte til bystyret
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på ekstramøte i helse- og sosialutvalget
  • Kl. 12.00 – Ordføreren leder bystyremøte
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar på tenning av julegranen i Rådhushallen

Torsdag 16. desember

  • Kl. 14.00  Ordføreren deltar i møte med bydel Nordre Aker i forbindelse med prosjektet Inn på Tunet

Fredag 17. desember

  • Kl. 08.30  Ordføreren deltar på fredagsmøte med SV
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på julegrøt sammen med NOK, Akersgata

Uke 49

Mandag 6. desember

  • Kl. 09.00 – Ordføreren filmer hilsen til Lånekassens 75-årsjubileum, Rådhuset
  • Kl. 09.30 – Ordføreren spiller inn video i forbindelse med budsjettbehandling, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i begravelsen til Kim Friele, Oslo Domkirke
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på tv-innspilling, Enebakkveien
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV, Rådhuset

Tirsdag 7. desember 

  • Kl. 10.00 – Ordføreren filmer hilsen til Reykjavik, Rådhuset
  • Kl. 12.30  – Ordføreren deltar på formøte til bystyret, Rådhuset
  • Kl. 14.00  Ordføreren deltar på VisitOslos ambassadørprogram, Grand Hotell
  • Kl. 16.30  Ordføreren deltar på Willy Brandt sin prisutdeling, Universitetets Aula

Onsdag 8. desember

  • Kl. 10.00 – Ordføreren leder heldagsmøte i bystyret

Torsdag 9. desember

  • Kl. 08.15  Ordføreren møter sosialkunnskapsklassen på Ullern vfs, Rådhuset
  • Kl. 10.00  Ordføreren hedrer en hverdagshelt, Grünerløkka helsestasjon

Fredag 10. desember

  • Kl. 11.00  Ordføreren deltar på Redd barnas fredsprisfest, Nobels Fredssenter
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på utdeling av Nobels Fredspris, Rådhuset
  • Kl. 18.45 – Ordføreren deltar på bankett i forbindelse med Nobels Fredspris, Grand Hotel

Lørdag 11. desember

  • Kl. 09.40  Ordføreren deltar på Nobel Peace Prize Forum, Professorboligen
  • Kl. 19.00  Ordføreren deltar på Nobels Fredspriskonsert

Uke 48

Mandag 29. november

  • Kl. 09.00 – Ordføreren holder apell i forbindelse med Redd Barnas prosjekt Helt ærlig, Rommen scene
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i møte om Roseslottet, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på fraksjonsledermøte, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på tv-innspilling, Enebakkveien
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på mottakelse for nye Osloguider

Tirsdag 30. november

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar på Framsikt brukerforum, Akersbakken
  • Kl. 11.00  – Ordføreren deltar på julebordforberedelser, Rådhuset
  • Kl. 12.30  Ordføreren deltar i intervju om samspill og dialog mellom politikk og administrasjon, Rådhuset
  • Kl. 15.00  Ordføreren deltar på utdeling av Kongens fortjenstmedalje, Kongens gate 6
  • Kl. 17.00  Ordføreren deltar på Oslo Science City, Rådhuset

Onsdag 1. desember

  • Kl. 13.00 – Ordføreren reiser til London i forbindelse med julegrantenning på Trafalgar Square

Torsdag 2. desember

  • Kl. 16.30  Ordføreren deltar på mottakelse i forbindelse med julegrantenning på Trafalgar Square, St. Martin´s Hall and Lightwell
  • Kl. 18.00  Ordføreren deltar på tenning av Londontreet, Trafalgar Square

Fredag 3. desember

  • Kl. 10.20  Ordføreren reiser hjem fra London

Søndag 5. desember

  • Kl. 16.30  Ordføreren deltar på mottakelse med Frivillighet Norge, Frognerparken
  • Kl. 18.00  Ordføreren deltar på festmøte, prisutdeling og åpning av frivilligheten år 2022 med Frivillighet Norge, Rådhuset

Uke 47

Mandag 22. november

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren får besøk av Anja R. Loven, Rådhuset
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på høring i helse- og sosialutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset

Tirsdag 23. november

  • Kl. 09.00 – Ordføreren åpner byggenæringens klimakonferanse, Rådhuset
  • Kl. 11.30 – Ordføreren får høflighetsvisitt av Koreas ambassadør, Rådhuset
  • Kl. 12.30  – Ordføreren spiller inn video til Rådet for psykisk helse, Rådhuset
  • Kl. 13.30  Ordføreren besøker Fontenehuset Øst, Tøyen Torg
  • Kl. 17.00  Ordføreren deltrar på festmiddag i forbindelse med byggenæringens klimakonferanse, Rådhuset
  • Kl. 18.00  Ordføreren deltar i møte med Bjørndal frivillighetssentral, Meklenborgåsen

Onsdag 24. november

  • Kl. 13.00 – Ordføreren spiller inn julehilsen til sporveien. Rådhuset
  • Kl. 15.00 Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset
  • Kl. 18.30 Ordføreren deltar på fag- og svennebrevutdeling, Rådhuset

Torsdag 25. november

  • Kl. 09.00  Ordføreren deltar på Ablooms fagkonferanse Ingen straff, men velsignelse, Saga Kino
  • Kl. 11.45  Ordføreren besøker Det Mosaiske Trossamfunn, Bergstien
  • Kl. 18.30  Ordføreren deltar på fag- og svennebrevutdeling, Rådhuset

Fredag 26. november

  • Kl. 09.00  Ordføreren deltar i møte med varaordfører, Rådhuset
  • Kl. 09.30  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 12.00  Ordføreren åpner juletrikken og Valkyriens plass, Valkyriens plass
  • Kl. 16.00  Ordføreren deltar på mottakelse i forbindelse med institutt for Statsvitenskap sitt 30 nordiske kommuneforskerkonferansen "NORKOM 2021", Rådhuset
  • Kl. 17.00  Ordføreren vier brudepar, Rådhuset

Lørdag 27. november

  • Kl. 10.00  Ordføreren deltar på folkevalgkonferanse, Rådhuset
  • Kl. 16.00  Ordføreren deltar på julegateåpning, Jernbanetorget
  • Kl. 17.30  Ordføreren åpner isbanen i spikersuppa, Spikersuppa

Søndag 28. november

  • Kl. 16.30  Ordføreren deltar på julegrantenning i Frognerparken
  • Kl. 17.00  Ordføreren deltar på julegrantenning på Universitetsplassen

Uke 46

Mandag 15. november

  • Kl. 12.00 – Ordføreren får besøk av Lord Mayor of Westminster og den britiske ambassadøren i forbindelse med juletrefellingen, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på TV-innspilling, Enebakkveien 305
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på middag hos den britiske ambassadøren i forbindelse med juletrefellingen, Den britiske ambasdsadørens residens

Tirsdag 16. november

  • Kl. 09.15 – Ordføreren deltar på felling av juletreet som sendes til London
  • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar i møte med Clemens Saers, Rådhuset
  • Kl. 19.00  – Ordføreren deltar på mottakelse i Rådhuset i forbindelse med giverladsgruppen for Palestina, Rådhuset

Onsdag 17. november

  • Kl. 09.30 – Ordføreren åpner OXLO-konferansen, Rådhuset
  • Kl. 13.00 Ordføreren deltar i møte med bryådsleder
  • Kl. 14.30 Ordføreren deltar på mottakelse fra Det kongelige hoff, Dronning Sonjas kunsthall
  • Kl. 18.00  Ordføreren ser Jorda rundt på 80 dager av Østensjø barne- og ungdomsteater.

På grunn av sykdom deltok ikke ordføreren på noe mer i uke 46.

Uke 45

Mandag 8. november

  • Kl. 09.00 – Ordføreren filmer hilsen til OXLO-uka, Rådhuset
  • Kl. 09.00 – Ordføreren filmer hilsen, Rådhuset
  • Kl. 11.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på TV-innspilling, Enebakkveien 305
  • Kl. 18.00 – Ordføreren åpner konferansen Young Human Rights Activist Week, Godthåb Bar & Cafè
  • Kl. 20.00 – Ordføreren deltar på ordførermottakelse i forbindelse med TV-aksjonen, Rådhuset

Tirsdag 9. november

  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar på mottakelse av Nederlands kongepar, Slottsplassen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren filmer hilsen, Rådhuset
  • Kl. 13.00  – Ordføreren deltar i møte med Kari Pahle, Rådhuset
  • Kl. 16.15  – Ordføreren følger statsbesøk til Fammuseet
  • Kl. 19.30  – Ordføreren deltar på middag i forbindelse med statsbesøk, Slottet

Onsdag 10. november

  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar på statsbesøk til Deichman Bjørvika
  • Kl. 12.30 Ordføreren deltar på lunsj i forbindelse med statsbesøk, Akershus Slott
  • Kl. 16.00 Ordføreren deltar på feiring av Store Norske Leksikon sitt 10- og 115-årsjubileum, Universitetets Aula
  • Kl. 19.15  Ordføreren deltar på returarrangement i forbindelse med statsbesøk fra Nederland, Munch

Torsdag 11. november

  • Kl. 08.45 – Ordføreren ønsker velkommen til møte i Perinataforeningen, Thon hotell Storo
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i møte med Beate Hovind, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar under åpningen av Holmlia senter, Holmlia Senter
  • Kl. 17.20 – Ordføreren deltar på festforetstillingen Den Nye Normalen, Gimle Kino

Fredag 12. november

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 13.00 Ordføreren vier brudepar, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på mottakelse i Rådhuset i forbindelse med Arkitektur- og Designerskolen i Oslo (AHO) 75 år

Uke 44

Mandag 1. november

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar på feiring av Gamlebyen skole 140 år, Gamlebyen skole
  • Kl. 11.30 – Ordføreren besøker Maglerud skole, Plogveien 22
  • Kl. 13.30 – Ordføreren åpner egenberedskapsuka, Rådhusplassen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på TV-innspilling, Enebakkveien 305
  • Kl. 18.30 – Ordføreren deltar på festmiddag for utmarkskommunenes sammenslutning, Rådhuset

Tirsdag 2. november

  • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker Ellingsrudåsen skole i forbindelse med juletrefelling, Harald Sohlbergsvei 17
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på Det utdanningsvitenskaplige fakultets sitt 25-årsjubileum, Sentralen

Onsdag 3. november

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i møte med delegasjonen fra Dunkerque, Rådhuset
  • Kl. 10.00 Ordføreren deltar i digitale budsjettdeputasjoner med helse- og sosialutvalget

Torsdag 4. november

  • Kl. 09.00 Ordføreren gratulerer Bøler skole med innsatsen under TV-aksjonen, Bøler skole
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på seminar med politirådet, Losby Gods
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på jubilantmiddag, Rådhuset

Fredag 5. november

  • Kl. 08.00 Ordføreren deltar på seminar med politirådet, Losby Gods
  • Kl. 15.00 Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialutvalgets SV fraksjon, Rådhuset
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar på utdeling av Kongens fortjenstmedalje, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på mottakelse hos Fjord Studio AS i forbindelse med lyskunstfestivalen "Fjord Oslo 2021", Hotel Bristol

Lørdag 6. november

  • Kl. 10.00 – Ordføreren åpner Oslohistorieseminaret 2021, Oslo Handelsgymnasium
  • Kl. 13.00 – Ordføreren åpner Romsås Wall of Fame, Romsås senter
  • Kl. 19.30 – Ordføreren deltar på premiere til Maya Angelous Black Woman Rising, Hollendergata 8

Søndag 7. november

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar på Forsvarets minnedag 2021, Akershus festning
  • Kl. 16.45 – Ordføreren deltar på jubileumskonsert i forbindelse med Grorud Skoles Musikkkorps 110 år, Rommen Scene
  • Kl. 20.00 – Ordføreren deltar på festivalavslutning for Pulsfestivalen, Holmlia kirke

Uke 43

Mandag 25. oktober

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte med Leieboerforeningen, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren får høflighetsvisitt av Romanias ambassadør, Rådhuset
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på innspilling av TV-program, Enebakkveien 305
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i møte med varaordfører

Tirsdag 26. oktober

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar på fotografering med Dagsavisen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på markering av Frelsesarmeens slumstasjon sitt 130-årsjubileum, Templet
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar på fraksjonsmøte, Rådhuset

Onsdag 27. oktober

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte, Rådhuset
  • Kl. 11.00 Ordføreren holder foredrag på Røa seniorsenter, Vækerødveien 207
  • Kl. 13.00 – Ordføreren åpner konferanse for Landsforeningen 1001 dager, Odeon kino
  • Kl. 18.00 – Ordføreren ser teaterstykke på Det Andre Teatret, Ivan Bjørndals gate 9

Torsdag 28. oktober

  • Kl. 08.00 Ordføreren åpner ungdommens bystyremøte, Rådhuset
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar på jubileumsmarkering for Oslo Senter mot incest og seksuelle overgrep, Dronningens gate 4
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på overrekkelse av miljøfyrtårnskilt til generalsekretæren i Norges Blindeforbund, Sporveisgata 10
  • Kl. 13.00 – Ordføreren briefer ny varaordfører om samspill og rolleavklaring, Rådhuset
  • Kl. 15.30 – Ordføreren spiller inn film i forbindelse med juletrefelling, Kronprinsesse Märthas plass
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på jubilantmiddag, Rådhuset

Fredag 29. oktober

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 09.45 Ordføreren deltar på feiring av Webergs printshop 100-årsjubileum, Pilestredet 15B
  • Kl. 11.30 – Ordføreren besøker Mesh for å få informasjon om livsmestringsopplegget for VGS, Tordenskiolds gate 2
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på festmøte og mottakelse i forbindelse med uteling av Andrej Sakharov Frihetspris 2021, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på markering av 50-årsjubileet for den pakistanske arbeidsinnvandringen til Oslo
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på Byggemesterforbundet Region Øst sitt 175-årsjubileum, Hotel Bristol

Lørdag 30. oktober

  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar på Bøler tekstilverksted sitt 10-årsjubileum, Bøler kirke

Søndag 24. oktober

  • 14.00 – Ordføreren ser cupfinalen for kvinner, Ullevål stadion

Uke 42

Mandag 18. oktober

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på innspilling av TV-program, Enebakkveien 305
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på jubileumsfeiring og utstillingsåpning, Nobels Fredssenter

Tirsdag 19. oktober

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i møte med byråd Robert Steen, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med Skeiv Verden, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i møte med JURK om budsjett, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder ekstramøte i forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på åpning av Groruddalen litteraturfestival, Furuset bibliotek og aktivitetshus

Onsdag 20. oktober

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på formøte til bystyret, Rådhuset
  • Kl. 12.00 Ordføreren deltar på næringslivsdugnad i forbindelse med TV-aksjonen, Deichman Bjørvika
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i kaffeprat i presselosjen, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på ordførermottakelse i forbindelse med Oslo Maraton 40 år, Rådhuset

Torsdag 21. oktober

  • Kl. 09.00 Ordføreren åpner Avfall Norges seminar om gjenvinning, Clarion Hotel Dronning Eufemias gate
  • Kl. 10.00 – Ordføreren åpner konferanse på OsloMet
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på Mayors For Peace Europe
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på seminar og stiftelsesmøte for STL Oslo, Bankettsalen
  • Kl. 18.30 – Ordføreren deltar på ordførermottakelse for Sex og samfunn, Munchrommet

Fredag 22. oktober

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 11.00 Ordføreren deltar i møte med byrådsleder
  • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar på lunsj i forbindelse med åpningen av Munchmuseet, Rådhuset
  • Kl. 16.45 – Ordføreren deltar i åpningen av Munchmuseet

Lørdag 23. oktober

  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i åpning av Idrett mot rus, Vålrengas forballhall Vallhall

Søndag 24. oktober

  • Hele dagen – Ordføreren deltar på arrangementer i forbindelse med TV-aksjonen

Uke 41

Mandag 11. oktober

  • Kl. 09.00 – Ordføreren gjør videoopptak, Rådhuset
  • Kl. 11.00 – Ordføreren leder møte i forretningstuvalget, Rådhuset
  • Kl. 12.30 – Ordføreren deltar på konstituering av Stortinget, Stortinget
  • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar på inspilling av TV-program, Enebakkveien 305
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på mottakelse for Nasjonalt kompetansesenter for personlighetspsykiatri (NAPP), Rådhuset

Tirsdag 12. oktober

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i bykasjonsmøte i forbindelse med TV-aksjonen, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på merknadsmøte i helse- og sosialutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Fontenehuset Mortensrud, Rådhuset
  • Kl. 16.00 – Ordføreren åpner Skytterbanen FUS barnehage, Årvollveien 50G
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på utdelingen av Oslo kommune hagepris 2021, Økern Portal

Onsdag 13. oktober

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med organisasjonen FRI Oslo og Viken, Rådhuset
  • Kl. 13.30 Ordføreren har gjennomgang i forbindelse med Oslo bys arkitekturpris, Rådhuset
  • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar i innspilling av TV-program, Enebakkveien 305
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i ordførermottakelse i forbindelse med Oslo Maraton 40 år, Rådhuset

Torsdag 14. oktober

  • Kl. 12.00 Ordføreren deltar på Oslo bys arkitekturprisutdeling, Rådhuset
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar på utvalgsmøte i helse- og sosialutvalget , Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren åpner dag tre av Oslo kommunes frivillighetskonferanse, Popsenteret

Fredag 15. oktober

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 18.30 Ordføreren deltar i politisk møte

Søndag 17. oktober

  • Kl. 18.00 – Ordføreren holder appell i en barneverngudstjeneste, Kampen kirke

Uke 40

Fredag 8. oktober

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 18.30 Ordføreren åpner den skeive kunst-festivalen WUNDERKAMMER, Doga

Lørdag 9. oktober

  • Kl. 15.30 – Ordføreren ser kamper i VM i bryting, Jordal Amfi
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deler ut premier under VM i bryting, Jordal Amfi

Uke 39

Mandag 27. september

  • Kl. 08.40 – Ordføreren følger H.K.H Kronprinsen under åpning av Oslo Innovation Week, Rebell
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i begravelse, Oslo Domkirke
  • Kl. 14.00 – Ordføreren har gjennomgang av St. Hallvard utdelingen, Rådhuset

Tirsdag 28. september

  • Kl. 09.30 – Ordføreren spiller inn video med Hermann Kopp om eldredagen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på lunsj i forbindelse med utdeling av St. Hallvard-medaljen, Rådhuset

Onsdag 29. september

  • Kl. 12.00 – Ordføreren får høflighetsvisitt av Chiles ambassadør, Rådhuset
  • Kl. 13.00 Ordføreren har gjennomgang med utvalgsleder i forbindelse med kultur- og kunstnerprisene, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren er tilstede under åpning av tilbygget MINO og utstillingen U/synlig - hverdagsrasisme i Norge, Villa Grande
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på mottakelse av den tiende Nordic-African Business Summit, Rådhuset
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på urpremiere av teaterstykket Ungdomsskolen, Oslo Nye Trikkestallen

Torsdag 30. september

  • Kl. 10.00 Ordføreren deltar i møte med leder for UngLEVE, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i overekkelse av Oslo bys kulturpris og kunstnerpriser, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren har gjennomgang av arrangementet Feiring av Osloidretten, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på arrangementet Feiring av Osloidretten, Rådhuset

Fredag 1. oktober

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 10.45 Ordføreren deltar i møte med Big Enough Global
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på markering av FNs internasjonale eldredag, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med politirådet
  • Kl. 15.00 – Ordføreren markerer den internasjonale eldredagen i Central Jamaat Ahle Sunnat moskeen på Grønland
  • Kl. 16.45 – Ordføreren deltar på mottakelse i Rådhuset - Landslaget for lokalhistorie 100 år

Lørdag 2. oktober

  • Kl. 15.30 – Ordføreren holder åpningstale under VM i bryting, Jordal Amfi
  • Kl. 17.00 – Ordføreren vier brudepar, Bogstad gård
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på mottakelse i Rådhuset - Verdensmesterskap i bryting Oslo 2021, Rådhuset

Uke 38

Mandag 20. september

  • Kl. 09.00 – Ordføreren jobber med forhandlingspunkter, Rådhuset
  • Kl. 11.00 – Ordføreren får omvisning i det nye Munchmuseet, Bjørvika
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

Tirsdag 21. september

  • Kl. 12.00 – Ordføreren møter en hverdagshelt, Pilestredet 56
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Rom for Dans
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i diplomsseremoni for Bydelsfedre, Munchrommet

Onsdag 22. september

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i formøte til bystyret, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren leder bystyremøte, Rådhushallen

Torsdag 23. september

  • Kl. 11.30 Ordføreren deltar i lunshmøte med gruppeledere og utvalgsledere, Ordførerens møterom
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med foreningen FINNSAM, Rådhuset
  • Kl. 15.30 – Ordføreren leder møte i samevalgstyre
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på konsert med Det Norske Jentekoret, Rådhuset

Fredag 24. september

  • Kl. 16.30 Ordføreren deler ut Kongens fortjenstmedalje, Rådhuset
  • Kl. 19.00 Ordføreren deltar på jubileumskonsert med Kvindelige Studenters Sangforening (KSS), Rådhuset

Lørdag 25. september

  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på Ammerudfesivalen, Ammerud skole
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på Stortingets avslutningsmiddag, Rådhuset

Søndag 26. september

  • Kl. 16.00 Ordføreren ser fotballkamp med Vålrenga kvinner, Intility Arena

Uke 37

Mandag 13. september

  • Kl. 12.00 – Ordføreren møter dansk valgdelegasjon, Rådhuset

Onsdag 15. september

  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på bisettelse av Rune Gerhardsen og påfølgende minnestund, Samfunnssalen og Rådhuset

Torsdag 16. september

  • Kl. 10.00 Ordføreren filmer en hilsen
  • Kl. 15.30 – Ordføreren leder valgstyremøte, Bystyresalen

Fredag 17. september

  • Kl. 14.00 Ordføreren deltar på ukentlig valgkampgruppemøte, Rådhuset
  • Kl. 18.00  Ordføreren åpner årets Operafestival, Kunsthøgskolen i Oslo

Lørdag 18. september

  • Kl. 10.00 – Ordføreren er tilstede under Oslo Maraton, Rådhusplassen
  • Kl. 17.00 – Ordføreren åpner galleri i forbindelse med 30 årsjubileum for Oslo Rammeverksted, Akersveien 1

Uke 36

Mandag 6. september

  • Kl. 12.00 – Ordføreren forhåndsstemmer, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.45 – Ordføreren følger H. M. Kongen under besøk til Vålrenga fotball, Intility Arena
  • Kl. 18.00 – Ordføreren holder hilsen foran Rådhuset i forbindelse med Torguka

Tirsdag 7. september

  • Kl. 09.00 Ordføreren besøker Rønningen Folkehøgskole, Myrerskogveien 54
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i podkasten GRIT, Oscars gate 55 
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med Bekkelagshøgda Vel om Café Utsikten, Rådhuset

Onsdag 8. september

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyret
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset

Torsdag 9. september

  • Kl. 08.30 Ordføreren deltar i Oslo Urban Week, Gatehjørnesamfunnet, Castello Restaurant & Bar
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget
  • Kl. 17.45 – Ordføreren følger H. M. Dronningen ved utdeling av Anders Jahrens kulturpris for 2020 og 2021, Universitetes Aula

Fredag 10. september

  • Kl. 07.45  Ordføreren deltar i morgenaksjon, Nationaltheateret
  • Kl. 08.30 Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 10.00  Ordføreren deltar i møte og sykkeltur med Stina Nordin fra Steigen, Rådhustrappa sjøsiden
  • Kl. 13.00  Ordføreren besøker Ahmadiyya moskeen, Furuset
  • Kl. 14.00 Ordføreren deltar på ukentlig valgkampgruppemøte, Rådhuset
  • Kl. 15.00  Ordføreren åpner OsloMet sitt havlaboratorium, Filipstadveien 7
  • Kl. 18.00  Ordføreren ser teaterstykket Detektivbyrå nr. 2 - Operasjon teater, Riksteateret Nydalen

Lørdag 11. september

  • Kl. 10.00 – Ordføreren plukker epler med Lif Laga i Groruddalen, Vardeheimveien 3
  • Kl. 15.00 – Ordføreren ser NM-finalen for menn i volleyball, Norges Idrettshøyskole

Uke 35

Mandag 30. august

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på fagseminar med helse- og sosialutvalget

Tirsdag 31. august

  • Kl. 07.45 – Ordføreren deltar på morgenaksjon, Nationaltheateret
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i intervju med TV-aksjonen for Kommunespeilet, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren får høflighetsbesøk fra den norske ambassadøren i Tyrkia, Rådhuset
  • Kl. 14.30 – Ordøreren er tilstede ved åpningen av Lindeberghjemmet, Lindeberghjemmet

Onsdag 1. september

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i samtale om brukerstyrt personlig assistent-tilbudet (BPA) i Oslo
  • Kl. 09.45 – Ordføreren besøker Arkivverket, Sognsvann
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med byråd Robert Steen om BPA
  • Kl. 15.45 – Ordføreren deltar på åpningsfest av Ruseløkka fritidsklubb, Ruseløkka
  • Kl. 18.00 – Ordføreren ser forestillingen 03.08.38 Tilstander av unntak, Vega scene

Torsdag 2. september

  • Kl. 08.30 Ordføreren deltar i formøte til byaksjonsmøte
  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i bykasjonsmøte i forbindelse med TV-aksjonen
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar på innspilling med Kulturetaten og ungdommer i forbindelse med Oslo kulturnatt, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren sender en hilsen ved fotoutstillingen Sorg i farger, Vulkan

Fredag 3. september

  • Kl. 09.30  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 10.00  Ordføreren hedrer en hverdagshelt, Blindernveien
  • Kl. 13.00  Ordføreren besøker Ahmadiyya moskeen, Furuset
  • Kl. 14.00 Ordføreren deltar på ukentlig valgkampgruppemøte, Rådhuset
  • Kl. 16.00  Ordføreren holder tale i forbindelse med feiring av Chateau Neuf, Chateau Neuf
  • Kl. 19.00  Orføreren deltar på festivalen Women´s International Party (WIP), Josefine

Lørdag 4. september

  • Kl. 13.00 – Ordføreren åpner barnearrangement Film fra Sør, Youngstorget

Søndag 5. september

  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på markering av Kringkastingsorkesteret (KORK) 75 år, Konserthuset 

Uke 34

Mandag 23. august

  • Kl. 12.00 – Ordføreren får høflighetsvisitt fra Brasils ambassadør, Rådhuset

Tirsdag 24. august

  • Kl. 12.00 – Ordføreren får besøk av Johan Henrik Paaske, Rådhuset
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgmøte i helse- og sosialutvalget

Onsdag 25. august

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på lunsj i den svenske ambassaden, Inkognitogaten 27
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte i forbindelse med synagogen i Oslo sitt 100-årsjubileum, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i farvel-mottakelse for den danske ambassadøren, Villaveien 32

Torsdag 26. august

  • Kl. 10.00 Ordføreren deltar i kaffeprat om BPA med Medvind Assistanse AS, Lilleakerveien 8
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Pride Art senter for skeiv kunst og kultur, Rådhuset
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar på Oslo Afro Art Festival, Tøyenbekken 5
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i Oslo sanitetsforening 125-årsjubileum, Trondheimsveien 2

Fredag 27. august

  • Kl. 09.30  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 14.00  Ordføreren deltar i sykkelparade og klimabrøl, Sannergata
  • Kl. 15.30  Ordføreren deltar på Live i Marka, Holmekollen

Lørdag 28. august

  • Kl. 14.00 – Ordføreren vier brudepar, Sjøholmen hotell

Søndag 29. august

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på familiedag med Tøyen SV, Tøyen
  • Kl. 16.00 – Ordføreren feirer 1000-årsjubileum for St. Hallvard, Lier Bygdetun

Uke 33

Mandag 16. august

  • Kl. 09.00 – Ordføreren åpner Vestli skole
  • Kl. 11.45 – Ordføreren følger H.M. Dronningen ved offisiell åpning av Ruseløkka skole
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 14.55  – Ordføreren ønsker nye studenter ved UiO velkommen, Universitetsplassen
  • Kl. 18.00  – Ordføreren deltar på Oslo Jazzfestivals åpningskonsert, Marmorsalen - Sentralen

Tirsdag 17. august

  • Kl. 10.00  – Ordføreren åpner Østensjø skole
  • Kl. 19.30 – Ordføreren ser premieren på Hamlet, Nationaltheateret 

Onsdag 18. august

  • Kl. 13.30 - Ordføreren følger Kronprinsparet under besøk til Bydel Stovner

Torsdag 19. august

  • Kl. 12.30  Ordføreren deltar på offisiell åpning av Vika videregående skole

Fredag 20. august

  • Kl. 09.30  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 10.00  Ordføreren deltar på luftegårdsfestival, Åkerbergveien
  • Kl. 13.45  Ordføreren følger H.M Dronningen under markeringen av Opplysningsvesenets fond sitt 200-års jubileum, Vestre Aker Prestegård

Lørdag 21. august

  • Kl. 09.00  Ordføreren deler ut premier til klubben IF Frøy i anledning nordisk mesterskap i rundbane, Skullerudstua
  • Kl. 14.00  – Ordføreren deltar med SV på Sagene kulturdag, Thorshovparken

Søndag 22. august

  • Kl. 11.00  – Ordføreren deltar på festgudstjeneste i anledning gjenåpning av Thorshov kirke, Åsenggata

Uke 32

Mandag 9. august

  • Kl. 13.00 – Ordføreren møter en hverdagshelt, AKS Møllergata skole
  • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar i møte Grorud SV, Rådhuset

Tirsdag 10. august

  • Kl. 14.00  – Ordføreren får høflighetsvisitt av Vietnams ambassadør, Rådhuset
  • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar i møte med byråd Robert Steen

Onsdag 11. august

  • Kl. 10.00 - Ordføreren spiller inn film til arrangementet Demens i Oslo, Rådhuset
  • Kl. 16.00 - Ordføreren deltar i ekstra utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget

Torsdag 12. august

  • Kl. 18.00  Ordføreren deltar på bokbad i "Banken", Grefsenveien 61

Fredag 13. august

  • Kl. 09.30  Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 12.00  Ordføreren åpner Oslo Kammermusikkfestival, Spikersuppa
  • Kl. 13.00  Ordføreren deltar i formøte til kulturpolitisk toppmøte

Lørdag 14. august

  • Kl. 18.00  Ordføreren deltar på festkonserten Kids in Jazz, Marmorsalen

Uke 31

Tirsdag 3. august

  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i internt møte

Torsdag 5. august

  • Kl. 11.00 - Ordføreren drar på dagstur til Hudøy, Camp Hudøy
  • Kl. 11.00 - Ordføreren deltar digitalt møte med polsk organisasjon, Zoom

Uke 26

Mandag 28. juni

  • 08.45 - Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Tirsdag 29. juni

  • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Onsdag 30. juni

  • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • kl. 10.00 - Ordføreren deltar i digitalt kontormøte
  • Kl. 12.00 - Ordføreren deltar i intervju med Frelsesarmeen

Torsdag 1. juli

  • Kl. 08.45 - Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 14.00 - Ordføreren deltar i møte om Pride-flagg

Fredag 2. juli

  • Kl. 08.45 - Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 09.30 - Ordføreren får høflighetsvisitt av Estlands ambassadør
  • Kl. 11.00 - Ordføreren deltar på åpningsseremoni for Operastranda, Operaen

 

Uke 25

Mandag 21. juni

  • Kl. 08.45 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med Anne Haabeth Rygg, Rådhuset
  • Kl. 13.00 Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder digitalt møte i forretningsutvalget

Tirsdag 22. juni

  • Kl. 08.50 Ordføreren deltar i radioprogrammet Reiseradioen på NRK P1, NRK
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte om monstermaster fra Bærum til Smestad
  • Kl. 11.00 – Ordføreren spiller inn hilsen til Pride
  • Kl. 12.00 – Ordføreren åpner fagdag om kjønnsinkongruens, Rådhuset

Onsdag 23. juni

  • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte med ordfører og rådhusforvalter
  • Kl. 12.30 – Ordføreren besøker Haugenstua AKS, Haugenstua skole
  • Kl. 14.00 – Ordføreren filmer overtakelse av konferansen World Conference on Timber Engineering (WCTE) 2023 fra Chile til Norge og Oslo, Rådhuset
  • Kl. 18.15 – Ordføreren tenner Sankthansbål, Bjørvika
  • Kl. 20.00 – Ordføreren besøker Pride Park, Spikersuppa

Torsdag 24. juni

  • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 09.00 – Ordføreren avduker nye miljøvennlige betongbiler, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Uloba - Brukerstyrt personlig assistanse, Rådhuset
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar på partnertreff med Oslo Pride, Spikersuppa
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i intervju med Frelsesarmeen

Fredag 25. juni

  • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar i samtale med KS

Uke 24

Mandag 14. juni

  • Kl. 08.45 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren spiller inn hilsener, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast møte med storfraksjonslederne
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder digitalt møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i fast møte med storfraksjonslederne
  • Kl. 15.30 – Ordføreren leder valgstyremøte
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i digital sommeravslutning med SV

Tirsdag 15. juni

  • Kl. 08.45 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.50 – Ordføreren deltar på redningselskapets lanseringsarrangement for båtsommeren, Honnørbrygga
  • Kl. 12.00 – Ordføreren møter barn som har bygget den nye parken Bjørvika i lego, Rådhuset

Onsdag 16. juni

  • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i kvartalskoordineringsmøte om kommunikasjonsplan
  • Kl. 12.00 – Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset

Torsdag 17. juni

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i møte med Uloba - Brukerstyrt personlig assistanse
  • Kl. 11.30 – Ordføreren spiller inn hilsen, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte om monstermaster fra Bærum til Smestad
  • Kl. 15.30 – Ordføreren spiller inn hilsen, Rådhuset

Fredag 18. juni

  • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i filminnspilling til en serie på P3, Rådhuset

Lørdag 19. juni

  • Kl. 15.00 – Ordføreren vier brudepar, Rådhuset

Uke 23

Mandag 7. juni

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder digitalt møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i fast møte med storfraksjonslederne 
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

Tirsdag 8. juni

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 11.30 – Ordføreren tar bilde til Trafikksikkerhetsforeningen, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren får besøk av jubilerende skoler, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren får høflighetsvisitt fra Ungarns ambassadør, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren tar i mot bok fra Klimarealistene, digitalt
  • Kl. 16.00  Ordføreren spiller inn hilsen, Rådhuset

Onsdag 9. juni

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyret
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder digitalt bystyremøte, Rådhuset

Torsdag 10. juni

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til valgstyremøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker Rommen skole i forbindelse med Redd barna prosjekt

Fredag 11. juni

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV
  • Kl. 12.00 – Ordføreren gjennomgår handlingskort for beredskap, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i møte med politirådet i Oslo

Uke 22

Mandag 31. mai

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast møte med byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte med byråd Robert Steen

Tirsdag 1. juni

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.15 – Ordføreren deltar i digitalt intervju med Margaretakyrkan
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på lanseringsfest av det nye lokallaget for kommunale leieboere i Oslo, Borggata 2B
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte i helse- og sosialutvalet
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar forum i bydelsutvalget

Onsdag 2. juni

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 11.00 – Ordføreren hedrer en hverdagshelt, Villa Eika
  • Kl. 15.45 – Ordføreren åpner Webinaret "All the Streets matter" av Habitat Norge, Rosenkrantz´gate 7

Torsdag 3. juni

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar i møte om minoriteter i norsk politikk

Fredag 4. juni

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV
  • Kl. 13.00 – Ordføreren vier brudepar, Rådhuset

Uke 21

Tirsdag 25. mai

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deler ut fagprøvemedalje, Bekkelaget vann AS
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar på utdeling av Abelprisen, Aulaen 

Onsdag 26. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.30 – Ordføreren deltar på Festspillene i Bergen, digitalt
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar på Abelforelesningene, digitalt
  • Kl. 15.30 – Ordføreren leder valgstyremøte

Torsdag 27. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Fredag 28. mai

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV
  • Kl. 11.30 – Ordføreren ser forestilling av Tigerstadsteateret, Hallagerbakken skole

Uke 20

Mandag 17. mai

  • Kl. 07.50 Ordføreren deltar på kransenedleggelse, Festningsplassen
  • Kl. 08.20 – Ordføreren deltar på kransenedleggelse, 7. juni plassen
  • Kl. 08.50 – Ordføreren deltar på kransenedleggelse, Løvebakken
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltari intervju med Avisa Oslo, Karl Johan
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i program på Slottsplassen
  • Kl. 12.05 – Ordføreren synger nasjonalsangen, Slottsplassen 

Tirsdag 18. mai

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Onsdag 19. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i fornmøte til bystyret
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder bystyremøte
  • Kl. 20.00 – Ordføreren deltar på utdeling av Drømmestipendet, Schous kulturbryggeri

Torsdag 20. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte med rådhusforvalteren 
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til valgstyret

Fredag 21. mai

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV

Lørdag 22. mai

  • Kl. 12.30 – Ordføreren vier brudepar, Rådhuset

Uke 19

Mandag 10. mai

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i samtale med ungdommer i prosjektet "Ord fra ungdommen", Deichman Bjørvika
  • Kl. 10.30 – Ordføreren spiller inn hilsen, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast møte med byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte
  • Kl. 17.00 – Ordføreren forbereder seg til 17. mai

Tirsdag 11. mai

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren spiller inn hilsen, Ladegården
  • Kl. 14.00 Ordføreren deltar i digitalt møte om 22. juli
  • Kl. 17.00 – Ordføreren overrasker en hverdagshelt, Haugerud
  • Kl. 18.30 – Ordføreren deltar i digital samtale med tre elever som har skrevet tekster til 17. mai

Onsdag 12. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.15 – Ordføreren får omvisning på Hersleb skole i forbindelse med en skoleutstilling
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på digital sending i forbindelse med skolens sangdag
  • Kl. 12.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte med UIO i forbindelse med matematikkolympiaden 2022
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på innspilling av podkasten Giæver og Gjertsen, Rådhuset
  • Kl. 16.00 – Ordfører spiller inn hilsen

 

Uke 18

Mandag 3. mai

  • Kl. 08.30 Ordføreren deltar i møte om 17. mai
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast møte med byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 15.00  Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte

Tirsdag 4. mai

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren spiller inn hilsen til podkasten Tirsdagsklubben
  • Kl. 13.00 Ordføreren deltar i møte om TV-aksjonen, Rådhuset
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i arbeidsgruppe - Ord fra ungdommen

Onsdag 5. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 11.00 – Ordføreren åpner palliativ avdeling på Nordre Aasen, Kapellveien 6
  • Kl. 15.15 – Ordføreren vier brudepar, Rådhuset 

Torsdag 6. mai

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar på markering for sykehusene i Rådhusets borggård, Rådhuset
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i digital høring i helse- og sosialutvalget om Ullevål Sykehus 
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i arbeidsgruppe - Ord fra ungdomme
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte i helse- og sosialutvalget 

Fredag 7. mai

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV 
  • Kl. 11.30 – Ordføreren spiller inn hilsener/taler til 17. mai
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i møte med politirådet i Oslo
  • Kl. 15.30 – Ordføreren spiller inn 17. mai hilsen

Uke 17

Mandag 26. april

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i møte med byråd Robert Steen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast møte med byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i innspillsmøte til Oslos gjenåpningsplan
  • Kl. 16.00  Ordføreren deltar i innspilling av tale til podkast om utenforskap

Tirsdag 27. april

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i lansering av fattigdomsrapport fra organisasjonen voksne for barn
  • Kl. 12.00 – Ordføreren spiller inn hilsen til podkasten Tirsdagsklubben
  • Kl. 16.00  Ordføreren deltar i arbeidsgruppe - Ord fra ungdommen

Onsdag 28. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Torsdag 29. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 14.00 – Ordføreren møter en hverdagshelt, Tøyen

Fredag 30. april

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i møte med byrådsleder
  • Kl. 12.00 – Ordføreren godkjenner design til tekstbidrag fra ungdommen til 17. mai
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i arbeidsgruppe - Ord fra ungdommen

Lørdag 1. mai

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i SV studio for å snakke om 1.mai og Oslo
  • Kl. 17.40 – Ordføreren deltar i samtale med Sturla Stålsett i forbindelse med digital orgel- og kirkemusikkfestival, Sagene kirke

Uke 16

Mandag 19. april

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i fast møte med storfraksjonsledere
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget  
  • kl. 16.30  Ordføreren deltar i gruppemøte med SV 

Tirsdag 20. april

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren får opplæring i Mental Helse Ungdom sin chattjeneste, Teams
  • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte om 17. mai
  • Kl. 18.00  Ordføreren deltar i møte om smittesituasjonen og smitteverntiltak i Oslo og Viken i uke 16

Onsdag 21. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyremøte
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder digitalt bystyremøte

Torsdag 22. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren åpner digital fagsamling for styrere i barnehager i Bydel Vestre Aker
  • Kl. 15.00 – Ordføreren spiller inn hilsen til Oslo Røde Kors, Rådhuset
  • Kl. 16.30 – Ordføreren sitter på chattjenesten til Mental Helse Ungdom hele kvelden

Fredag 23. april

  • Hele dagen – Ordføreren deltar på SVs landsmøte

Lørdag 24. april

  • Hele dagen – Ordføreren deltar på SVs landsmøte

Søndag 25. april

  • Hele dagen - Ordføreren deltar på SVs landsmøte

Uke 15

Mandag 12. april

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.45 Ordføreren deltar i formøte til møte med leder av 17. mai komiteen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fast møte med storfraksjonsledere
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i formøte til forretningsutvalget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget  
  • kl. 15.00  Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte 

Tirsdag 13. april

  • Kl. 08.00 Ordføreren deltar i digitalt møte med Bydel Nordstrand 
  • Kl. 11.15 – Ordføreren besøker Abildsøhjemmet, Løvsetdalen 2 
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i digital samtale med representanter for ungdomsrådet 
  • Kl. 15.55 – Ordføreren besøker frisørsalong i forbindelse med 50-årsjubileum

Onsdag 14. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 13.00 – Ordføreren spiller inn film til Dansens Dager, Rådhuset

Torsdag 15. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Fredag 16. april

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV

Uke 14

Tirsdag 7. april

  • Kl. 09:00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i møte med Frelsesarmeen

Onsdag 7. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren spiller inn videohilsener, Rådhuset

Torsdag 8. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i heldagsmøte i helse- og sosialutvalget
  • Kl. 19.20 – Ordføreren deltar i digital lansering av boken til varaordfører Kamzy Gunaratnam

Fredag 9. april

  • Kl. 09.30 Ordføreren deltar på kontormøte
  • Kl. 13.00  Ordføreren vier brudepar i Rådhuset

Uke 13

Mandag 29. mars

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i digitalt storfraksjonsmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med byråd Rina Mariann Hansen og storfraksjonsledere

Tirsdag 30. mars

  • Kl. 09:00 Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte
  • Kl. 19.00 – Ordføreren går med uteteamet i Bydel Stovner, Blokk 58

Onsdag 31. mars

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Torsdag 1. april

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt morgenmøte

Uke 12

Mandag 22. mars

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med storfraksjonsledere og byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder møte i forretningsutvalget
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i digitalt gruppemøte med SV

Tirsdag 23. mars

  • Kl. 07:45 Ordføreren offentliggjør mottakerne av St. Hallvard-medaljen på NRK Østlandssendingen
  • Kl. 08.00 – Ordføreren åpner digitalt seminar om ulikheter
  • Kl. 13.00 – Ordføreren kontakter mottakerne av Oslo bys kulturpris og kunsterpriser

Onsdag 24. mars

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i digitalt koordineringsmøte om kommunikasjonsplan
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder digitalt bystyremøte

Torsdag 25. mars

  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i i digitalt møte med leder og sekretær i 17. mai komiteen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med ungdom om korona

Fredag 26. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Kirkens SOS
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i kåringen av Oslos beste ungdomsbedrift

Uke 11

Mandag 15. mars

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med storfraksjonsledere og byråd Rina Mariann Hansen
  • Kl. 15.30 – Ordføreren leder digitalt valgstyremøte og samevalgstyremøte

Tirsdag 16. mars

  • Kl. 10.30 Ordføreren deltar i digitalt møte om smittesituasjonen og kommunens smitteverntiltak
  • Kl. 13.00 – Ordføreren besøker bydel Ullern, digitalt
  • Kl. 15.00 – Ordføreren møter med ungdommen i bydel Ullern, digitalt
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i digital konferanse om antisemittisme

Onsdag 17. mars

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med leieboerforeningen
  • Kl. 13.00 – Ordføreren får digital høflighetsvisitt av Hellas ambassadør

Torsdag 18. mars

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med rådhusforvalteren

Fredag 19. mars

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV
  • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Kirkens SOS
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i rød-grønn Oslo-quiz med bystyret og byrådet

Uke 10

Mandag 8. mars

  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i digitalt intervju med Dagsavisen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren leder digitalt møte med forretningsutvalget

Tirsdag 9. mars

  • Kl. 12.00 Ordføreren får omvisning på Roseslottet
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på merknadsmøte før utvalgsmøte
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder formøte til valgstyret

Onsdag 10. mars

  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder ekstra bystyremøte

Torsdag 11. mars

  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget 

Fredag 12. mars

  • Kl. 10.00 – Ordføreren besøker Statens Barnehus Oslo, Skippergata 31

Uke 9

På grunn av nye innstramminger i Oslo, kan det oppstå avvik fra oppsatt ukeplan

Mandag 1. mars

  • Kl. 12:00 – Ordføreren deltar på digitalt storfraksjonsmøte

Tirsdag 2. mars

  • Kl. 09.30 Ordføreren spiller inn film
  • Kl. 12:00 – Ordføreren besøker Bydel Bjerke, digitalt 

Onsdag 3. mars

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i infomøte med Oslo Politidistrikt
  • Kl. 13:15 – Ordføreren deltar i innnspilling til nettarrangementet "Hvordan leser vi - En samtale om lesing", Deichman Majorstuen 

Torsdag 4. mars

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på høring i Helse- og sosialutvalget
  • Kl. 15:30 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Bækkelaget sportsklubb

Fredag 5. mars

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte med byrådslederen
  • Kl. 09:30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 12:15 – Ordføreren vier brudepar 
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Politirådet i Oslo

Uke 8

Tirsdag 23. februar

  • Kl. 11.00 Ordføreren deltar i digitalt intervju med Monocle Magazine som lager en sak om rådhus rundt om i verden

Onsdag 24. februar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte om Brobyggerprisen

Torsdag 25. februar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren spiller inn hilsen til SHE-konferansen, Rådhuset

Fredag 26. februar

  • Kl. 09.30 – Ordføreren markerer Norske Kvinners Sanitetsforening 125 års jubileum

Uke 7

Mandag 15. februar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med fraksjonslederne
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Forretningsutvalget 
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i digitalt gruppemøte med SV

Tirsdag 16. februar

  • Kl. 13.00 Ordføreren deltar i digitalt møte med organisasjoner: Funksjonshemmedes Fellesforbund - Oslo, Norges Handikapforbund, Norges Handikapforbund Ungdom, Norsk Forbund for Utviklingshemmede og Rådet for personer med funkjsonsnedsettelser i Oslo
  • Kl. 15.30 Ordføreren åpner fylkesårsmøtet for Ungdom og Fritid Oslo

Onsdag 17. februar

  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder digitalt bystyremøte

Torsdag 18. februar

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med rådhusforvalteren 
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Kirkens Bymisjon og Bydelsmødrene
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Slottet, Slottet

Fredag 19. februar

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte med byrådsleder
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar digitaly møte med Nasjonalforeningen for folkehelsen

Uke 6

Mandag 8. februar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med fraksjonslederne
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Forretningsutvalget 

Tirsdag 9. februar

  • Kl. 11.00 Ordføreren deltar i møte med SOS-barnebyer om barnevern og mulig prosjekt
  • Kl. 12.00 Ordføreren spiller inn videohilsen, Rådhuset
  • Kl. 14.00  Ordføreren deltar i digitalt møte med Mental Helse Ungdom

Onsdag 10. februar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren tar imot fastelavnsris på Rådhustrappa, Rådhuset
  • Kl. 11.00 – Ordføreren spiller inn film til Fri Oslo og Viken, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren besøker krisesenteret

Torsdag 11. februar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i intervju med NRK
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Landsforeningen for barnevernsbarn, Press og changemaker om Covid-19

Fredag 12. februar

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte med byrådsleder
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV
  • Kl. 11.30 – Ordføreren gjennomfører vielser
  • Kl. 18.00 – Ordføreren møter bandygruppen Røa IL, Bogstad Golfklubb

Lørdag 13. februar 

  • Kl. 13.30  Ordføreren gjennomfører vielser 
  • Kl. 15.00  Ordføreren deltar på kinesisk nyttårsfeiring

Uke 5

Mandag 1. februar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med fraksjonslederne

Tirsdag 2. februar

  • Kl. 12.00 Ordføreren spiller inn videohilsen, Rådhuset

Torsdag 4. februar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på digitalt kontormøte
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar på digitalt utvalgsmøte i Helse- og sosialutvalget

Fredag 5. februar

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på digital markering av Tigerstadsteaterets 5 års jubileum
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte med kommunal- og moderniseringsdepartementet 
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på Tøyen Sportsklubb sitt prosjekt Ø på Snø, Tryvann

Lørdag 6. februar

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på flaggheising for samisk nasjonaldag
  • Kl. 19.00 – Ordføreren går med utekontakten i Bydel Gamle Oslo

Uke 4

Mandag 25. januar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren får orientering om koronasituasjonen
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med fraksjonslederne
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Forretningsutvalget
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med Høyres gruppeleder Anne Haabeth Rygg
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i digitalt gruppemøte med Oslo SV

Tirsdag 26. januar

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på innspilling av tale til Den internasjonale Holocaustdagen, Zoom
  • Kl. 12.00 Ordføreren er til stede ved klokkespillet som markerer 20- årsdagen for drapet på Benjamin Hermansen, Rådhuset
  • Kl. 17.00 –  Ordføreren legger ned blomst og tenner lys ved minnestøtten til Bejnamin Hermansen, Holmlia
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i Oslo SVs representantskapsmøte

Onsdag 27. januar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til Bystyret
  • Kl. 15.00 – Ordføreren markerer Den internasjonale Holocaustdagen, Akershuskaia
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder bystyremøtet

Torsdag 28. januar

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i digitalt møte med rådhusforvalteren
  • Kl. 19.30 – Ordføreren deltar i livestream sammen med SV

Fredag 29. januar

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i digitalt fredagsmøte med SV

Uke 3

Mandag 18. januar

  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar på storfraksjonsmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på digitalt møte med fraksjonslederne

Tirsdag 19. januar

  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på videoinnspilling, Rådhuset
  • Kl. 16.00 Ordføreren deltar på befaring i Holmekollen, Holmekollen
  • Kl. 18.00 –  Ordføreren deltar på digitalt møte om 17. mai med 17. mai komiteens leder

Onsdag 20. januar

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på digitalt møte med rådhusforvalteren
  • Kl. 13.45 – Ordføreren følger kronprinsen på besøk til Sporveien og transportsektoren, Holtet

Torsdag 21. januar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på digitalt kontormøte

Fredag 22. januar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på digitalt møte med kommunens ledelse om kommunale smitteverntiltak
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på markering av FN traktat mot atomvåpen som trer i kraft, Stortinget

Uke 2

Mandag 11. januar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i videomøte med Forretningsutvalget
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar på videoinnspilling med Antirasistisk senter, Storgata 25
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på storfraksjonsmøte i Helse- og sosialutvalget

Tirsdag 12. januar

  • Kl. 12.00 Ordføreren overrasker en hverdagshelt
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i merknadsmøte
  • Kl. 15.30 –  Ordføreren deltar på opptak til NRK-programmet Kåss til kvelds, Marienlyst

Torsdag 14. januar

  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med Helse- og sosialutvalget
  • Kl. 18.30 – Ordføreren deltar på livestream med SV

Søndag 17. januar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren overrasker en hverdagshelt

Uke 1

Mandag 4. januar

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på lystenning for rasofre i Gjerdrum, Stovner kirke

Tirsdag 5. januar

  • Kl. 11.30 Ordføreren deltar på internt møte, Rådhuset

Onsdag 6. januar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på formøte til valgstyret

Torsdag 7. januar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på NHO sin årskonferanse
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på Deichman Bjørvikas første spørretime for barn

Fredag 8. januar

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på ekstra møte i valgstyret
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på digital markering av Yemane-dagen

Lørdag 9. januar

  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på strategisamling

Uke 53

Mandag 28. desember

  • Kl. 15.30 – Ordføreren besøker barnevernvakten, Grønlandsleiret 44

Uke 52 

Mandag 21. desember

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere

Tirsdag 22. desember

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 10.30 Ordføreren besøker Fattighuset, Grønlandsleiret 39

Onsdag 23. desember 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte

Uke 51

Mandag 14. desember

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i videomøte med Forretningsutvalget
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i Valgstyremøte, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

Tirsdag 15. desember

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i videomøte med barnelege Bård Fossli Jensen
  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 13.00 Ordføreren besøker organisasjonen LIN - Likestilling, Inkludering og Nettverk, Møllergata 37
  • Kl. 15:15 – Ordføreren deltar på videoinnspilling med byrådsleder og sølvguttene, Rådhuset

Onsdag 16. desember 

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i paneldiskusjon på Fagforbundets frokostmøte om barn og fattigdom
  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren leder bystyremøtet, Rådhuset

Torsdag 17. desember 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på videomøte med eldregruppa i SV

Fredag 18. desember 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Teams
  • Kl. 12.00 – Ordføreren står grytevakt på Egertorget
  • Kl. 14.00 – Ordføreren overrasker en hverdagshelt

Søndag 20. desember 

  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på minneseremoni for de som har mistet ett barn, Tinkern/Skillebekk

Uke 50

Mandag 7. desember

  • Kl  08.00 – Ordføreren løper inn juletreet i Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på videoinnspilling, Rådhuset
  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i videomøte med Forretningsutvalget
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV, Teams

Tirsdag 8. desember

  • Kl. 09.00 Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 13.45 Ordføreren deltar i formøte til bystyret
  • Kl. 15:00 – Ordføreren deltar på oppsøkende arbeid med Kirkens bymisjon på Tøyen og Grønland, Tollbugata 3

Onsdag 9. desember 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren leder bystyremøtet som skal behandle budsjett for 2021, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på julegrantenning i Rådhuset, Rådhuset

Torsdag 10. desember 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på digital prisoverrekkelse av Nobel fredsprisvinneren
  • Kl. 18.00 – Ordføreren overrasker en hverdagshelt, Sognsvann

Fredag 11. desember 

  • Kl. 08.15 – Ordføreren deltar i digitalt møte med byrådsleder
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Teams
  • Kl. 09.45 – Ordføreren deltar på digital markering av fredsprisvinneren på Fredssenteret
  • Kl. 12.15 – Ordføreren overrasker en hverdagshelt, Akersfaten 22
  • Kl. 13.00 – Ordføreren overrasker en hverdagshelt, Christian Kroghs gate 15

Uke 49

Mandag 30. november 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Teams
  • Kl  10.00 – Ordføreren spiller inn film til FNs internasjonale dag for mennesker med nedsatt funksjonsevne, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i videomøte med Forretningsutvalget
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte, Teams
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i nominasjonsmøte med Oslo SV, Teams

Tirsdag 1. desember

  • Kl. 09.00  Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 10.00  Ordføreren spiller inn hilsen til Sjømannskirken i London, Rådhuset
  • Kl. 11:30 – Ordføreren deltar på signering av protokollen til Christiania Robklub, Borggården
  • Kl. 12.00 – Ordføreren har telefonsamtale om seminaret "Norwegian and International support to Human rights Defenders  - under and after COVID-19" 3. desember 
  • Kl. 13. 00 – Ordføreren hyller en hverdagshelt, Stovner senter

Onsdag 2. desember 

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Rådhusforvalteren, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren prater om strategi for å minske mengden av ungdommer på kjøpesenter, Teams
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på byvandring i Tullinløkka, Tullinkløkka

Torsdag 3. desember 

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar på havpanellansering, digitalt 
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialutvalget, Teams 
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på julegrantenning i Trafalgar Square, digitalt 
  • Kl. 19.30 – Ordføreren deltar på digital markering av FNs internasjonale dag for mennesker med funksjonsnedsettelser sammen med SVs funkisnettverk

Fredag 4. desember 

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar på digital konferanse "Mayors for Peace"
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på seminar om "Norwegian and International support to Human rights Defenders  - under and after COVID-19", Gamle festsal UIO
  • Kl. 17.30 – Ordføreren deltar på digital boklansering om "Hånden som skriver"

Lørdag 5. desember

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på Deichman Bjørvikas første spørretime for barn, Deichmansalen Bjørvika

Søndag 6. desember

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deler julehilsen på nettsiden, Digitalt 

Uke 48

Mandag 23. november 

  • Kl. 08.00 – Ordføreren intervjues om korona på TV 2 Nyhetskanalen, Dronning Eufemias gate
  • Kl  10.00 – Ordføreren spiller inn julehilsener, Rådhuset
  • Kl. 11.15 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere

Tirsdag 24. november

  • Kl. 09.00  Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 11.30  Ordføreren deltar i trefelling sammen med Frelsesarmeen
  • Kl. 14:00 – Ordføreren filmer sammen med Sporveien, Rådhuset

Onsdag 25. november 

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren besøker Bryn skole i forbindelse med deres 120 årsjubileum, Bryn skole
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deler ut Oslo Open hederspris, Rådhuset

Torsdag 26. november 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på juletrefelling med Maridalen skole, Maridalen skole
  • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar på dagsseminar med politirådet, Teams
  • Kl. 20.30 – Ordføreren holder innledning og deltar i debatt med storbynettverket om arbeidsprogrammet, Zoom

Fredag 27. november

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV, Teams
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på lunsj med Nobels Fredssenters direktør Kjersti Fløgstad, Nobels Fredssenter

Søndag 29. november

  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar på julegrantenning i Frognerparken, Frogner parken
  • Kl. 17.30 – Ordføreren deltar på NRK sending i forbindelse med julegrantenning på Universitetsplassen

Uke 47

Mandag 16. november 

  • Kl  10.00 – Ordføreren deltar i videomøte om "Transportplan Grønland - fra gjennomfart til møteplass"
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med storfraksjonsledere
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i videomøte med forretningsutvalget
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV, Teams 
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte med Helse- og sosialutvalget, Teams

Tirsdag 17. november

  • Kl. 09.00  Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 10.30  Ordføreren deltar i juletrefelling av Londongranen, Maridalen - Hønefoten utfartsparkering
  • Kl. 16:00 – Ordføreren deltar i innspilling av videohilsener, Rådhuset

Onsdag 18. november 

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 10.00 – Ordføreren åpner OXLO-konferansen, Rådhuset
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyremøte, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren leder bystyremøte, Teams

Torsdag 19. november 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar på Abloom digital fagkonferanse "Død og sorg - en bortgjemt virkelighet", Saga kino
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med Helse- og sosialutvalget, Teams 
  • Kl. 20.30 – Ordføreren holder innledning og deltar i debatt i storbynettverket om arbeidsprogrammet, Zoom

Fredag 20. november

  • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i Redd Barnas barnerettighetsfrokost, Teams 
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i lansering av rapport om unge med bostedsutfordringer på FNs internasjonale barnedag 20. november, Teams
  • Kl. 11.45 – Ordføreren deltar i avslutningsprosjekt av Helt ærlig, Rommen scene

Uke 46

 

Mandag 9. november 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl  12.00 – Ordføreren deltar i møte med storfraksjonsledere, Rådhuset
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på markering av krystallnatten, Nationaltheateret 

Tirsdag 10. november

  • Kl. 09.00  Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 13.00  Ordføreren deltar i videomøte om arrangementet "middag for spesiel inviterte"

Onsdag 11. november 

  • Kl. 10.30  – Ordføreren deltar i formøte til valgstyremøte, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i videomøte med oppfølging i bydel Stovner 
  • Kl. 12.30 – Ordføreren deltar i videomøte om Oslo og psykisk helse under pandemien
  • Kl. 17.30 – Ordføreren ser utstillingen "Typisk Dem", Interkulturelt Museum
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar folkemøte på web med SV om Grønland, Interkulturelt Museum

Torsdag 12. november 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar på filmopptak til en dokumentar om Munchmuseet, Munchmuseet
  • Kl. 13.15 – Ordføreren deltar på Elbilforeningens 25 års jubileumssending, Oslo Streaming Senter
  • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar i videomøte med barna i festkomiteen "Redd barnas fredsprisfest"

Fredag 13. november

  • Kl. 08.15 – Ordføreren deltar i videomøte med byrådsleder
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar fredagsmøte med SV, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i markering av 10 års jubileum for Nattåpen kirke, Oslo Domkirke

Uke 45

Mandag 2. november 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte
  • Kl  14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i formøte med kommunalministeren, Teams
  • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte med Helse- og sosialutvalget, Teams

Tirsdag 3. november

  • Kl. 10.00  Ordføreren deltar i budsjettdeputasjoner med Helse- og sosialutvalget, Teams
  • Kl. 12.00  Ordføreren deltar på årets Tvegakonferanse, en sofasamtale om aktive møteplasser, Oslo Skatehall
  • Kl. 15.00  Ordføreren deltar i videomøte med Kommunal- og moderniseringsdepartementet
  • Kl. 18.00  Ordføreren har digital ordførermottakelse i forbindelse med TV-aksjonen
  • Kl. 19.30  Ordføreren deltar på Dissimillis konsert og kulturkveld for Redd Barna, Kulturkirken Jacob 

Onsdag 4. november 

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i videomøte med Rådhusforvalteren 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i intervju med radio Latin-Amerika, Rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i videomøte om barne- og ungdomsidretten i Oslo

Torsdag 5. november 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i heldagsmøte med Helse- og sosialutvalget, Teams

Fredag 6. november

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SVs fylkesstyre og stortingsrepresentanter
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i budsjettdeputasjoner med Helse- og sosialutvalget, Teams
  • Kl. 13.50 – Ordføreren åpner Nyt 2020 - Nasjonal festival for positiv seksualitet, Litteraturhuset

Søndag 8. november

  • Kl. 11.00 – Ordføreren holder tale til konfirmantene, Rådhuset

Uke 44

Mandag 26. oktober 

  • Kl. 10.00 – Ordføreren besøker Kulturinfo, Sentralen
  • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar på gjennomgang av program i forkant av bydelsbesøk
  • Kl  15.00 – Ordføreren deltar i videomøte om Sakharov-prisen 2021

Tirsdag 27. oktober

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i fast morgenmøte, Rådhuset
  • Kl. 12.00 – Avlyst - Ordføreren besøker bydel Stovner, snuplassen ved Stovner senter og frivillighetssentralen
  • Kl. 19.30 – Avlyst - Ordføreren deltar på solidaritetskonsert for Beirut i regi av Oslo World, Rockefeller

Onsdag 28. oktober 

  • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i gjennomgang av arrangementet "Feiring av Osloidretten", Rådhuset
  • Kl. 09.00 –  Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 18.00 – Avlyst - Ordføreren deltar på arrangementet "Feiring av Osloidretten", Rådhuset

Torsdag 29. oktober 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på ombudets årskonferanse 2020, videomøte
  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i videomøte med Sex og Samfunn
  • Kl 12.30 – Ordføreren deltar i videomøte med Kommunal- og moderniseringsdepartementet

Fredag 30. oktober 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
  • Kl. 10.00 – Ordføreren blir intervjuet av Hjemmet 
  • Kl. 11.00 – Orføreren deltar i videomøte med andre ordførere
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i videomøte med leieboerforeningen 
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i videomøte med skatemiljøet

Søndag 1. november

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på markering av forsvarets minnedag, Munnelunden, Akershus festning

Uke 43

Mandag 19. oktober 

  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar møte med forretningsutvalget
  • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar i digitalt møte om barnekreft
  • Kl  16.30 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

Tirsdag 20. oktober

  • Kl. 12.00  – Ordføreren deltar i opptak til sykkelkampanje i Oslo Kommune, Rådhuset
  • Kl. 12.30 – Ordføreren deltar på lunsj med SV, Rådhuset
  • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar i videomøte med Håp Kompetanse
  • Kl. 14.30 – Ordføreren spiller inn video til ungdommens bystyremøte, Rådhuset
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i innspillsmøte med SV representanter om Grønland, Rådhuset
  • Kl. 18.30 – Ordføreren deltar på tildelingen av æresprisen, Kristinelund veien 17

Onsdag 21. oktober 

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyret
  • Kl. 15.00 –  Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset

Torsdag 22. oktober 

  • Kl. 08.00 – Ordføreren åpner ungdommens bystyremøte
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Landsforeningen 1001 dager, Rådhuset
  • Kl. 17.00 – Ordføreren åpner Velferdsetatens årlige utstilling: "Kaleidoskop", SALT

Fredag 23. oktober 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar fredagsmøte med SVs fylkesstyre og stortingsrepresentanter
  • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på lunsj med Jon Gangdal og byråd Inga Marthe Thorkildsen, Rådhuset
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i møte med seksjonsleder ved ungdomsklinikken på OUS Cathrine Monrad Hagen, Rådhuset
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Skeiv Verden, Rådhuset

Lørdag 24. oktober 

  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på skogfinsk kulturkveld, Rosenkrantz gate 8

Søndag 25. oktober

  • Kl. 12.00 – Ordføreren holder foredrag for unge Venstre

  • Kl. 19.00 – Ordføreren deler ut Kongens fortjenestmedalje, Sagene Festivitetshus

Uke 42

Mandag 12. oktober 

  • Kl. 08.30 – Ordføreren filmer hilsen til Vålrenga skole som fyller 125 år, Vålrenga skole
  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på feiring av Vålrenga skole 
  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på markering av nye trikker i Oslo, Grefsen
  • Kl  12.00 – Ordføreren deltar i møte om evaluering av 17. mai, Slottet
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget
  • Kl .14.45 – Ordføreren markerer starten på TV-aksjonsuken, Langkaia, Salt
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i årsmøte og markering av Fridtjof Nansens fødselsdag, Grand Hotel 

Tirsdag 13. oktober

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i panel og ønsker velkommen i pilotprosjektet: Seksualomsorg i kriminalomsorgen
  • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på omvisning i Nasjonalmuseet
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i podcast med journalist og standup-komiker Espen Thoresen
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på medlemsmøte i Østensjø SV 

Onsdag 14. oktober 

  • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Trygghet i Oslo sammen med byrådsleder 
  • Kl. 12.00 –  Ordføreren ønsker velkommen til næringslivsdugnad i forbindelse med TV-aksjonen 2020, Oslo Børs
  • K. 12.00 – Ordføreren deltar i møte med politirådet 
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar på gjennomgang av program før utdeling av Oslo bys arkitekturpris
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte med The Human Aspect, Mesh

Torsdag 15. oktober 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på Oslo bys arkitekturprisutdeling, rådhuset
  • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar på Instagramkurs 

Fredag 16. oktober 

  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar fredagsmøte med SVs fylkesstyre og Stortingsrepresentanter
  • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar på befaring i Vollebekk fabrikker, Brobekkveien 54
  • Kl. 13.00 – Ordføreren besøker Fontenehuset Sør, Lofsrudveien
  • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar på journalistprisutdeling, Thon Hotel Vika Atrium

Søndag 18. oktober 

  • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i TV-aksjonen 2020

Uke 41

Mandag 5. oktober 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i byaksjonskomitemøte i forbindelse med TV-aksjonen
  • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 
  • Kl. 15.00 – Ordføreren hilser på det nye elev- og lærlingombudet
  • Kl  17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte
  • Kl. 18.45 – Ordføreren følger Kronprinsessen under samtale med Geir Gulliksen om han siste roman, Deichman Bjørvika 

Tirsdag 6. oktober

  • Kl. 09.00  – Ordføreren deltar i panel og ønsker velkommen i pilotprosjektet: Seksualomsorg i kriminalomsorgen, Oslo fengsel 
  • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker bydel Grorud, Grorud 
  • Kl. 18.00 – Ordføreren besøker Tøyenakademiet i forbindelse med "Graduationfest" for 2019/2020, Moradsgate 9 

Onsdag 7. oktober 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte 
  • Kl. 10.00 –  Ordføreren åpner konferansen "Ressursvenn", Oslo Sanitetsforening 
  • K. 15.00 – Ordføreren får høflighetsvisitt av Indias ambassadør, Rådhuset

Torsdag 8. oktober 

  • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
  • Kl. 14.00 – Ordføreren åpner lesekiosk, Bislett
  • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialutvalget
  • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar på konsert med Det Norske jentekor, Rådhuset 

Fredag 9. oktober 

  • Kl. 08.15 – Ordføreren deltar i møte med byrådsleder
  • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SVs fylkesstyre og stortingsrepresentanter
  • Kl. 14.00 – Ordføreren besøker Bjørvika barnehage, Trelastgata
  • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på utdeling av Oslo kommunes hagepris, Gartneriet - Bygdøy Kongsgård 

Lørdag 10. oktober 

  • Kl. 11.00 – Ordføreren åpner Oslohistorieseminar, Oslo Handelsgymnasium 

Søndag 11. oktober 

  • Kl. 11.00 – Ordføreren åpner TV-aksjonen "Spleis opp søpla", Vippa 

Uke 40 

    Torsdag 1. oktober

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 12.00 – Ordføreren markerer FNs internasjonale eldredag, Rådhuset

    Fredag 2. oktober

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på åpningen av det 165. storting, Stortinget 
    • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar på feiring av eldredagen i Moskeen på Grønland, Åkerbergveien

    Uke 39

    Mandag 21. september

    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøter
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i valgstyremøte
    • Kl  16.30 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

    Tirsdag 22. september

    • Kl. 10.00  – Ordføreren deltar på Oslo Innovation Week "50 til 100 AS", Rådhuset
    • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker bydel St.Hanshaugen, Fagerborg kirke
    • Kl. 19.00 – Ordføreren er til stede på boksamtale med Zeshan Shakar om "Gul bok", Deichman Bjørvika

    Onsdag 23. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte 
    • Kl. 13.00 –  Ordføreren leder bystyremøte, Rådhuset

    Torsdag 24. september

    • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV
    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte om evaluering av 17. mai, Slottet
    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på MiRA-senterets rapportlansering: "Sosial ulikhet i krisetider", Sentralen
    • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar på møte med byrådsleder 

    Fredag 25. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i møte med byrådsleder

    Lørdag 26. september

    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på åpning av blått skilt på Kvinnehuset, Rådhusgata 2 
    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i ordførermottakelse, Rådhushallen 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren holder omvisning i Rådhuset
    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i jubileumsmarkering, Linne hotell

    Uke 38

    Mandag 14. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Nobelinstituttet 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 
    • Kl. 15.00 – Ordføreren er på rådhustaket med Vårt Oslo i forbindelse med nyhetssak om solcellepaneler 
    • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med Ungdom og Fritid

    Tirsdag 15. september

    • Kl. 13.00 – Ordføreren spiller inn video til Donasjon Norge  
    • Kl. 16.30 – Ordføreren åpnee utstillingen HOMElia, Holmliaparken

    Onsdag 16. september

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i møte med Frelsesarmeen 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i formøte med valgstyret 
    • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i epleplukking med ungdom fra Stovner, Bergtunveien 5A

    Torsdag 17. september

    • Kl. 08.45 – Ordføreren har morgenmøte med byrådslederen
    • Kl. 11.00 – Ordføreren besøker Stenbråten skole – 25 års jubileum, Mortensrud 

    Fredag 18. september

    • Kl. 08.45 – Ordføreren deltar på åpningen av fagkonferansen "Barnemishandling og omsorgssvikt - er vi på rett spor?", Frambu
    • Kl. 14.00 – Ordføreren har møte med kvinner fra Moskeen, Rådhuset

    Lørdag 19. september

    • Kl. 12.15 – Ordføreren deltar i intervju for Oslo Maraton, Rådhusplassen
    • Kl. 14.00 – Ordføreren åpner Mortensrudfestivalen, Mortensrud 
    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på markering av Riksscenens 10 årsjubileum, Riksscenen 

    Uke 37

    Mandag 7. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i strandrydding, Aker brygge

    Tirsdag 8. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i morgenmøte
    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i møte om hatkriminalitet

    Onsdag 9. september

    • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar i møte med Frelsesarmeen 
    • Kl. 14.30 –  Ordføreren filmer hilsen til Stenbråten skole som fyller 25 år 

    Torsdag 10. september

    • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i Webinar: Krig, Fred og vindkraft 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren filmer video med Det Norske Jentekor
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialutvalget 
    • Kl. 18.00 – Ordføreren ser Villanden på Nasjonaltheatret

    Fredag 11. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i morgenmøte
    • Kl. 12.00 – Ordføreren gjester arrangementet "FRI" et kompetansehevingsprogram for Oslo og Viken i anledning at Skeiv kunnskap feirer 5 år, Rådhuset
    •  Kl. 18.30 – Ordføreren ser Fruen fra Havet på Nasjonaltheatret

    Uke 36

    Mandag 31. august

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 10.00 – Ordføreren filmer hilsen for TV-aksjonen
    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fraksjonsmøte
    • Kl. 13.30 – Ordføreren deltar i Strandryddeuken, Huk

    Tirsdag 1. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren markerer starten på barnekreftmåneden, Tjuvholmen 
    • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker bydel Frogner

    Onsdag 2. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i formøte til bystyret
    • Kl. 15.00 –  Ordføreren deltar i bystyremøte

    Torsdag 3. september

    • Kl. 09.00 – Ordføreren åpner HFU-dagene, Schous Plass
    • Kl. 12.30 – Ordføreren deler ut Oslo bys kulturpris og kunstnerpriser 

    Fredag 4. september

    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i vielser 

    Uke 35

    Mandag 24. august

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i møte med Nobels Fredssenter om julegrantenning London og Oslo som fredsby
    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i fraksjonsmøte
    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i intervju med i Oslo arkitekturtriennale
    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i fraksjonsmøte i helse- og sosialutvalget 

    Tirsdag 25. august

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i byaksjonskomitemøte i forbindelse med TV-aksjonen
    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på åpning av Lønnebakken skole, Bredtvedt
    • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med Klosterengas Venner 

    Onsdag 26. august

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i morgenmøte

    Torsdag 27. august

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i kaffemøte med innbygger, Rådhuset
    • Kl. 15.50 –  Ordføreren deltar i avslutning for lederen av Stiftelsen Hudøy, Bymisjonssenteret Tøyenkirken 
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialutvalget 

    Fredag 28. august

    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på faglig seminar i regi av FAFO, Grønland kirke 

    Lørdag 29. august

    • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i sommerradioen P1, Rådhuset
    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på innspilling av podcast med medisinstudenter i Oslo om korona, Grønland kirke
    •  Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i vielser, Rådhuset

    Uke 34

    Mandag 17. august

    • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar på åpning av Slemdal skole 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget, Rådhuset 

    Tirsdag 18. august

    • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker bydel Søndre Nordstrand

    Onsdag 19. august

    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i møte med politirådet, Rådhuset
    • Kl. 19.00 – Ordføreren deltar i sesongåpning på Oslo Filharmonien, Oslo konserthus 

    Torsdag 20. august

    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i formøte i forbindelse med TV-aksjonen, Rådhuset  
    • Kl. 17.30 –  Ordføreren deltar i mottakelse for Åge Hareide i den Danske ambassaden, Danmarks Residens 

    Fredag 21. august

    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på faglig seminar i regi av FAFO, Grønland kirke 

    Lørdag 22. august

    • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar på avuking av Untuned Bell, Rådhuset  

    Uke 33

    Mandag 10. august

    • Kl. 08.00 –  Ordføreren åpner "Grønn Arendalsuke", Klimahuset - Botanisk hage

    Tirsdag 11. august

    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i debatten "Humana omsorg og assistanse", Rådhuset 

    Onsdag 12. august

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i morgenmøte, Rådhuset

    Torsdag 13. august

    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på intervju til forskningsprosjekt for KS 
    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte, Rådhuset

    Fredag 14. august

    • Kl. 11.00 – Ordføreren holder innlegg på Landbrukets hus 
    • Kl. 23.30 – Ordføreren går faddervakt i forbindelse med studiestart, Oslo Sentrum

    Uke 32

     

    Torsdag 6. august

    • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar på 75-års markeringen for Hiroshima, Rådhuset
    • Kl. 12.30 – Ordføreren deltar i møte med gruppen Bike for Peace, Rådhuset 

    Fredag 7. august

    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i dueslipp fra Fredssenteret, Nobels fredssenter

    Sommerferie (uke 27-32)

    Uke 26

    Mandag 22. juni

    • Kl. 10.30 –  Ordføreren deltar i piknik med Arve Tellefsen og Dagbladet, Frognerparken 
    • Kl. 11.30 – Ordføreren deltar i statusmøte for rekruttering av Elev- og lærlingombud 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 

    Tirsdag 23. juni

    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i andregangsintervjuer for stillingen som elev- og lærlingombud

    Onsdag 24. juni

    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar på åpningen av Oslo Pride 
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i bystyremøte

    Torsdag 25. juni

    • Kl. 15.30 – Ordføreren deltar på sommeravslutning med Avdeling for representasjon ordfører, Akershus festning
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte i helse- og sosialutvalget 
    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i paneldebatt om likeverd i regi av Oslo idrettskrets 

    Fredag 26. juni

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i politisk oppdateringsmøte

    Uke 25

    Mandag 15. juni

    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 
    • Kl. 15.30 –  Ordføreren deltar i møte med mødregruppe fra Vahl skole 
    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV
    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar i felles gruppemøte med Ap, MDG og SV

    Tirsdag 16. juni

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i møte med Foreldre med barn med Down syndrom
    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar på åpning av Klimahuset

    Onsdag 17. juni

    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i heldags-bystyremøte

    Torsdag 18. juni

    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på åpningen av Deichman Bjørvika
    • Kl. 18.30 – Ordføreren har intervju med NRK P2

    Fredag 19. juni

    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
    • Kl. 11.00 – Ordføreren besøker overgrepsmottaket
    • Kl. 13:00 – Ordføreren deltar i vielser, Rådhuset  

    Uke 24

    Mandag 8. juni

    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 
    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte med SV

    Tirsdag 9. juni

    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar på orientering om Osloanalysen 2019 i regi av Oslo Handelsstands Forening 
    • Kl. 12.00 – Ordføreren besøker Tøyenparken for å overvære gymtimer, Tøyenparken
    • Kl. 14.00 –  Ordføreren besøker DIXI, Bygdøy Allé
    • Kl. 15.30 –   Ordføreren besøker Helsesenteret for papirløse migranter

    Onsdag 10. juni

    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i åpning av webinar om "Stolt og Fri - ny skeiv handlingsplan" 
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i bystyremøte

    Torsdag 11. juni

    • Kl. 10.00 – Ordføreren har sommerintervju med Vårt Oslo 
    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar på digital sommeravslutning for bydelsmødrene i Oslo 
    • Kl. 19.20 – Ordføreren holder åpningstale under Oslo Bislett Games/Impossible Games, Bislett stadion 

    Fredag 12. juni

    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

    Uke 23

    Tirsdag 2. juni

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar på markering utenfor Aker sykehus

    Onsdag 3. juni

    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i merknadsmøte i helse- og sosialutvalget 
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget
    • Kl. 19.30 – Ordføreren ser premieren på "Superkid", Torshov teater 

    Torsdag 4. juni

    • Kl. 14.30 – Ordføreren deltar på møte med Handikapforbundet Oslo, Schweigårdsgate 12  
    • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar storfraksjonsmøte med Helse- og sosialutvalget 

    Fredag 5. juni

    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

    Uke 22

    Mandag 25. mai

    • Kl. 09.00 – Ordføreren holder appell under markering utenfor Stortinget om Moria leiren 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 

    Tirsdag 26. mai

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar møte med SVs BU-folk om ungdomspolitikk 

    Onsdag 27. mai

    • Kl. 08.30 – Ordføreren deltar i fast statusmøte

    Torsdag 28. mai

    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar på privat arrangement, Lier
    • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar storfraksjonsmøte med Helse- og sosialutvalget 

    Fredag 29. mai

    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

    Lørdag 30. mai

    • Kl. 14:00 – Ordføreren deltar i vielser, Rådhuset  

    Uke 21

    Tirsdag 19. mai

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 18.00 – Ordføreren møter representantskapet i Sv

    Onsdag 20. mai

    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget
    • Kl. 19.30 – Ordføreren ser premieren på «Det blåser skarpt fra endeløse sletter» , Nationaltheateret

    Fredag 22. mai

    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
    • Kl. 13:00 – Ordføreren deltar i vielser, Rådhuset  

    Uke 20

    Mandag 11. mai

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget

    Tirsdag 12. mai

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i møte med Nobels Fredssenter
    • Kl. 13.00 – Ordføreren filmes i dialog med elever fra Grünerløkka skole om demokrati og 17. mai, Rådhuset
    • Kl. 14.00 – Ordføreren filmes i forbindelse med Bryn skoles jubileum. De feirer 120 år, Bryn skole

    Onsdag 13. mai

    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i bystyremøte

    Torsdag 14. mai

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i oppstartsmøte med TV-aksjonen NRK WWF
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget

    Fredag 15. mai

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar på markering av St. Halvards dag, Oslo Ladegård 

    Søndag 17. mai

    • Kl. 08.00 - Kransnedleggelse ved Stortingspresidenten, Nasjonalmonumentet Akershus festning
    • Kl. 08.30 - Kransnedleggelse ved Stortingspresidenten, 7. juni-plassen, v/ Kong Haakon VIIs statue
    • Kl. 09.00 - Kransenedleggelse ved Stortingspresidenten, Eidsvolls plass v/ Christian Frederik statue
    • Kl. 10.00 - Intervju med VG, Karl Johans gate
    • Kl. 10.30 - Digitalt 17. mai tog på Minecraft, Østbanehallen
    • Kl. 12.30 - Møte elevrådsledere ved Vålerenga og Grünerløkka skole på Slottsplassen, Ved Slottets søndre inngang
    • Kl. 13.14 - Overlevering av tegninger og dikt til kongeparet, Slottsplassen
    • Kl 13.50 - Pop-up konsert Kampen skoles musikkorps, Brinken 35
    • Kl. 14.40 - TV2s 17. mai sending, Operataket
    • 15.40 - NRKs 17. mai sending, på taket av NRK Radiohuset på Marienlyst

     

    Uke 19

    Mandag 4. mai

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget 
    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte

    Tirsdag 5. mai

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i Webinar – State of the City
    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i møte med Slottet om 17 mai 

    Onsdag 6. mai

    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i bystyremøte

    Torsdag 7. mai

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i oppstartsmøte med TV-aksjonen NRK WWF
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget

    Fredag 8. mai

    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
    • Kl. 10.00 – Ordføreren markerer frigjøringsdagen

    Lørdag 9. mai

    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i møte med El-bilforeningen

    Uke 18

    Mandag 27. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i gruppemøte

    Tirsdag 28. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte

    Onsdag 29. april

    • Kl. 08.30 – Ordføreren mottar fast oppdatering fra rådhusforvalteren 
    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i møte om 17. mai med Slottet
    • Kl. 12.00 – Ordføreren hyller helsepersonell på sykehusene i Oslo, Ullevål sykehus 

    Torsdag 30. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i oppstartsmøte med TV-aksjonen NRK WWF
    • Kl. 17.00 – Ordføreren Mulig møte med Alna og Grorud SV 

    Fredag 1. mai

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

    Uke 17

    Mandag 20. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med Forretningsutvalget 

    Tirsdag 21. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i nettmøte med barn på Facebook
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i nettmøte med frivillige fra Kirkens SOS 

    Onsdag 22. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i bystyremøte

    Torsdag 23. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i møte med SV

    Fredag 24. april

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar i fast morgenmøte
    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i møte med SV
    • Kl. 16.00 – Ordføreren har intervju med bladet Hjemmet

    Uke 16

    Mandag 13. april

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte
    • Kl. 18.00 – Ordføreren er telefonvakt for Kirkens SOS

    Tirsdag 14. april

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte
    • Kl. 13.00 – Ordføreren besøker de frivillige på Mira senteret 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte mellom helse- og sosialutvalget og byrådene om Covid 19
    • Kl. 16.00 – Ordføreren deltar i SVs fraksjonsmøte

    Onsdag 15. april

    • Kl. 06.40 – Ordføreren intervjues i NRKs studio om 17.mai-feiring som gjest i P2s Nyhetsmorgen 
    • Kl. 09.30 – Ordføreren deltar i møte vedrørende henvendelse fra Rådet for kjønns- og seksualitetsmangfold 
    • Kl. 11.00 – Ordføreren vier 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren intervjues av TV2 om 17.mai-feiringen

    Torsdag 16. april

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i utvalgsmøte med helse- og sosialutvalget 

    Fredag 17. april

    • Kl. 09.30Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV

    Uke 14

    Mandag 30. mars

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget
    • Kl. 18.00 – Ordføreren er telefonvakt for Kirkens SOS

    Tirsdag 31. mars

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte
    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte med BU-ledere og byråder 
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte med byråder for eldre, helse og arbeid (EHA) 

    Onsdag 1. april

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i nettmøte for barn sammen med byrådene Inga M. Thorkildsen og Rina Mariann Hansen 

    Torsdag 2. april

    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i telefonmøte med Audun Lysbakken
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte med Robust og Kirkens SOS 

    Fredag 3. april

    • Kl. 09.30Ordføreren deltar i fredagsmøte med SV
    • Kl. 18.00Ordføreren er telefonvakt for Robust /Kirkens Bymisjon

    Uke 13

    Mandag 23. mars

    • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i interne møter med SV
    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i informasjonsmøte

    Tirsdag 24. mars

    • Kl. 08.00  – Ordføreren deltar i NRK morgen TV  
    • Kl. 09.30  – Ordføreren deltar i telefonmøte med kirkens bymisjon og Kirkens SOS 
    • Kl. 13.00  – Ordføreren deltar i informasjonsmøte med BU-ledere og byråder 
    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i møte med byråder for eldre, helse og arbeid (EHA) 

    Onsdag 25. mars

    • Kl. 10.00 – Ordføreren får besøk av ungdommer fra Portugal gjennom Erasmus-ordningen, Rådhuset
    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i feiring av kvinnedagen, Bredtveit fengsel
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i feiring av generalsekretær Hans Christian Lillehagen, Kulturhuset i Oslo

    Torsdag 26. mars

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på seminar med bystyregruppene, Rådhuset    
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar på møtet til Helse- og sosialutvalget, Rådhuset

    Fredag 27. mars

    • Kl. 18.00Ordføreren deltar i panelsamtale på SVs folkevalgtsamling, Gardermoen

    Uke 12

    Mandag 16. mars

    • Kl. 08.00 – Ordføreren deltar i heising av Kvenflagget
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i møte med forretningsutvalget

    Tirsdag 17. mars

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i infomasjonsmøte

    Onsdag 18. mars

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i infomasjonsmøte

    Torsdag 19. mars

    • Kl. 11.00 – Ordføreren deltar i infomasjonsmøte

    Fredag 20. mars

    • Kl. 14.00 – Ordføreren gir innspill til juryens avgjørelse - kåring av Oslos beste ungdomsbedrift 2020 

    Uke 11

    Mandag 9. mars

    • Kl. 10.00 – Ordføreren møter Belgias ambassadør, Rådhuset
    • Kl. 12.00 – Ordføreren er tilstede under åpningen av nytt poliklinisk tilbud, Lovisenberg Diakonale Sykehus
    • Kl. 17.00 – Ordføreren deltar i storfraksjonsmøte i helse og sosialutvalget, Rådhuset

    Tirsdag 10. mars

    • Kl. 09.45Ordføreren deltar i samtale på Statpeds årlige konferanse, Clarion Hotel The Hub

    Onsdag 11. mars

    • Kl. 10.00 – Ordføreren får besøk av ungdommer fra Portugal gjennom Erasmus-ordningen, Rådhuset
    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i feiring av kvinnedagen, Bredtveit fengsel
    • Kl. 14.00 – Ordføreren deltar i feiring av generalsekretær Hans Christian Lillehagen, Kulturhuset i Oslo

    Torsdag 12. mars

    • Kl. 09.00 – Ordføreren deltar på seminar med bystyregruppene, Rådhuset    
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar på møtet til Helse- og sosialutvalget, Rådhuset

    Fredag 13. mars

    • Kl. 18.00Ordføreren deltar i panelsamtale på SVs folkevalgtsamling, Gardermoen

    Lørdag 14. mars

    • Kl. 09.00Ordføreren deltar på SVs folkevalgtsamling, Gardermoen

    Søndag 15. mars

    • Kl. 12.00Ordføreren deltar på åpningen av Markadagen 2020, Skullerudstua
    • Kl. 14.00Ordføreren deltar på SVs folkevalgtsamling, Gardermoen

    Uke 10

    Mandag 2. mars

    • Kl. 13.00 – Ordføreren deltar i fraksjonsledermøte i Helse- og sosialutvalget, Rådhuset 
    • Kl. 15.00 – Ordføreren  og varaordfører besøker Rommen, Rommen 
    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på Kick-off for frivillige i forbindelse med Holmenkollen skifestival

    Tirsdag 3. mars

    • Kl. 12.00 – Ordføreren er på besøk i bydel Vestre aker, Bydel Vestre Aker

    Onsdag 4. mars

    • Kl. 10.00 – Ordføreren deltar i innspillingen av påskenøtter, Rådhuset 
    • Kl. 14.30 – Ordføreren møter Monica Haugen som representerer Norges Handicap forbund, Rådhuset 
    • Kl. 16.30 – Ordføreren deltar i mottagelse for Den Europeiske likestillingskonferansen «SHE Conference 2020», Rådhuset 
    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på diplomfest for nye bydelsmødre, Årvoll gård 

    Torsdag 5. mars

    • Kl. 09.00 – Ordføreren besøker Kuben vg. skole 
    • Kl. 11.00 – Norsk trepleieforums årsmøtekonferanse, Felix koneransesenter 
    • Kl. 15.30 – Ordføreren har møte med med Authentigration, Rådhuset 
    • Kl. 18.00 – Ordføreren deltar på prisutdeling for Olav Thon stiftelsen, Universitetes aula 

    Fredag 6. mars

    • Kl. 10.30 – Ordføreren har møte med Rogaland SV, Rådhuset 
    • Kl. 13.00 – Ordføreren holder vielser, Rådhuset 

    Lørdag 7. mars

    • Kl. 11:30 – Ordføreren er vert under 30 km kvinner, Heftyevillaen i Holmenkollen

    Søndag 8. mars

    • Kl. 10:00 – Ordføreren er tilsede under 50 mil og hopp under Holmenkollen skifestival, Holmenkollen
    • Kl. 19:00 – Ordføreren deltar på arrangørmiddag, Heftyevillaen i Holmenkollen

    Uke 9

    Mandag 24. februar

    • Kl. 09.15 – Ordføreren besøker badstuflåten Havnørnen, Operastranden 
    • Kl. 10.30 – Ordføreren deltar i seremoni i forbindelse med Kroatias formannskap i EU, Kroatiske ambassaden
    • Kl. 19.00 – Ordføreren ser teaterstykket Den innbilt syke, Oslo Katedralskole 

    Tirsdag 25. februar

    • Kl. 11.00 – Ordføreren får besøk av klasse 5D fra Manglerud skole, Rådhuset 
    • Kl. 12.00 – Ordføreren deltar i feiring av Oslo elveforum 20 år, Rådhuset 
    • Kl. 17.00 – 18.00 – Ordføreren åpner utstillingen «Regjeringskvartalet», Teknisk museum 

    Onsdag 26. februar

    • Kl. 15.00 – Ordføreren deltar i bystyremøtet, Rådhuset 

    Torsdag 27. februar

    • Kl. 17.45 – Ordføreren følger H. K. H Kronprinsen ved åpningen av utstillingen Opplyst, Nasjonalbiblioteket 

    Fredag 28. februar

    • Kl. 19.00 – Ordføreren ser forestillingen Kaffetår, Nynorskens hus, Rosenkrantz gate 8 

    Lørdag 29. februar

    • Kl. 09:00 – Ordføreren deltar på Oslo SV sitt årsmøte

    Søndag 1. mars

    • Kl. 09:00 – Ordføreren deltar på Oslo SV sitt årsmøte

    Uke 8

    Mandag 17. februar

    • Kl. 10.00 – Ordføreren holder omvising i Rådhuset for Oslo friomsorgskontor, Rådhuset 
    • Kl. 11.30 – Ordføreren har lunsjmøte med president for idrettsforbundet Berit Kjøll, Ordførerens kontor 
    • Kl. 14.00 – Ordføreren har møte med menneskerettighetsforkjempere i forbindelse med byrådserklæringen, Ordførerens kontor
    • Kl. 18.00 – Ordføreren holder mottakelse for FIABCI, Rådhuset 

    Tirsdag 18. februar

    • Kl. 20.00 – Ordføreren holder mottakelse i forbindelse med verdensmesterskapet i bandy for damer, Rådhuset 

    Onsdag 19. februar

    • Kl. 15.30 – Ordføreren ser bandykamp mellom Norge og Finland, Voldsløkka 

    Uke 7

    Mandag 10. februar

    • 11:00 – Ordføreren åpner kongresse for Rus og Psykisk helse – 2020, Oslo Kongressenter  
    • 16:00 – Ordføreren deltar i feiring av Gunnar Stålsets 85-årsdag, Cafèteatret i Hollendergata 8 
    • 17:45 – Ordføreren møter Osloguider som er under opplæring, Rådhuset 

    Tirsdag 11. februar

    • 09:00 – Ordføreren deltar i Kommunal politisk toppmøte, Kommunesektorens organisasjon
    • 14:30 Møte med ungdomsambassadør for Plan International, Rådhuset  
    • 15:45 Ordføreren hilser på og viser rundt gruppe fra Nansenskolen, Rådhuset  
    • 19:30 Middag KS landsting, Clarion Hotel The Hub 

    Onsdag 12. februar

    • 09:00 Ordføreren deltar i møte hos KS Landsting, Kommunesektorens organisasjon
    • 19:00 Ordføreren er tilstede under Edvard Munch Art Award, Munchmuseet

    Torsdag 13. februar

    • 14:30 – Møte på Ung Arena Sentrum, Grønland 30 
    • 16:30 – Ordføreren deltar i møte med helse- og sosialutvalget, Rådhuset 

    Fredag 14. februar

    • 13:00 – Ordføreren deltar i vielser, Rådhuset  

    Lørdag 15. februar

    • 16:00 – Ordføreren deltar på Boligfestival Tøyen, Aktivitetshuset Tøyen 
    • 17:30 – Ordføreren åpner lysmarkering på Slottsplassen 

    Uke 6

    Mandag 3. februar

    • 17:00 – Ordføreren besøker Forandringshuset Holmlia, Holmlia 

    Tirsdag 4. februar

    • 12:45 – Ordføreren følger H.M Kongen ved utdeling av Nasjonalforeningen for folkehelsens forskningspriser, Det Norske Teater 
    • 15:00 Besøk på Ung Arena Sør, Ljabruveien 91 
    • 18:00 – Ordføreren har møte med Oslo SV, Hagegata 23

    Onsdag 5. februar

    • 15:00 Ordføreren har møte med NHO Viken Oslo, Næringslivets hu

    Torsdag 6. februar

    • 07:50 – Ordføreren følger statsministeren og kommunal- og moderniseringsminister under besøk til Samisk barnehage, Helgesensgate 94 
    • 09:00 – Ordføreren deltar på markeringen av samenes nasjonaldag, Rådhuset
    • 17:00 – Ordføreren deltar på lanseringen av Oslo byleksikon på nett, Rådhuset 

    Fredag 7. februar

    • 11:00 – Ordføreren besøker klasse 7b på Gamlebyen skole 
    • 18:00 – Ordføreren ser premieren på Vaffelhjerte, Riksteatret i Nydalen 

    Uke 5

    Mandag 27. januar

    • 12:30 – Ordføreren tar imot presidenten fra Mongolia, Rådhuset
    • 14:45 – Ordføreren deltar i markeringen av Den Internasjonale Holocaustdagen, Akershuskaia

    Tirsdag 28. januar

    • 12:30 Feiring av beboere på Cathinka Gulberg-Senteret, Lovisenberg
    • 15:00 – Ordføreren besøker Ung Arena Vest, Sørkedalsveien 10B 

    Onsdag 29. januar

    • 15:00 Ordføreren deltar i bystyremøte, Rådhuset

    Torsdag 30. januar

    • 12:00 – Ordføreren deltar på høring om Psykt bra by, Bystyresalen

    Uke 4

    Tirsdag 21. januar

    • 12:30 – Ordføreren deltar i lunsjmøte i forbindelse med at byrådslederen tar imot Det diplomatiske korps i Oslo, Rådhuset

    Onsdag 22. januar

    • 10:00 Ordføreren intervjues av fransk media om byutvikling og bilfritt byliv, Rådhuset
    • 13:00 Ordføreren får besøk av Tyrkias ambassadør, Rådhuset
    • 15:00 Ordføreren deltar i møte med valgstyret, Rådhuset
    • 19:00 Ordføreren ser premieren av Til Ungdommen, Oslo Nye Teater

    Torsdag 23. januar

    • 10:00 – Ordføreren deltar på åpningen av Næringsmiddeldagene, Rådhuset

    Fredag 24. januar

    • 09:00 – Ordføreren er i møte med Norges institusjon for menneskerettigheter, Rådhuset
    • 14:00 – Ordføreren er vigsler, Rådhuset
    • 18:00 – Ordføreren ser premieren på Reform 97, Nationaltheatret

    Uke 3

    Mandag 13. januar

    • 10:00 – Ordføreren spiller inn hilsen til Helsesenter for papirløse migranter, Rådhuset
    • 18:00 – Ordføreren deltar på OsloMet-middagen 2020, Pilestredet  

    Tirsdag 14. januar

    • 14:00 – Ordføreren deltar i mottakelse i anledning Hanne Harlems fratreden som kommuneadvokat, Rådhuset

    Onsdag 15. januar

    • 18:00 Ordføreren ser stykket Askeladden og Prinsessen i Trollfjellet, Teater Manu 

    Torsdag 16. januar

    • 11:30 – Ordføreren deltar på barneboktog i anledning åpningen av Deichman Bjørvika, Hammersborg - Bjørvika

    Fredag 17. januar

    • 19:30 – Ordføreren ser premieren på Vårløysing, Det Norske Teatret

    Lørdag 18. januar

    • 15:00 – Ordføreren deltar på arrangement «Takk for alt, Hammersborg», Deichman Hovedbiblioteket
    • 19:00 – Ordføreren deltar på Klimafestivalen § 112, Salt

    Uke 2

    Mandag 6. januar

    • 15:00 – Ordføreren har internt møte med Jan-Erik Pavels Smith, Rådhuset

    Tirsdag 7. januar

    • 11:00 – Ordføreren har internt møte med Inge Ås, Rådhuset

    Onsdag 8. januar

    • 11:15 Ordføreren deltar på samling for utvalgsledere, nestledere og gruppeledere, Sem gjestegård 
    • 18.00 Ordføreren deltar under demonstrasjonen "Vi har ingen flere å miste" utenfor Stortinget

    Torsdag 9. januar

    • 14:00 – Ordføreren deltar på fast møte med fraksjonslederne i storfraksjonen HSU, Olav Vs gt. 4  
    • 17:00  Ordføreren deltar på Frivilligfest, Kirkens SOS 
    • 19:00 –  Ordføreren deltar på premieren av "Sult", Riksteateret

    Fredag 10. januar

    • 09:30 – Ordføreren har fredagsmøte med Oslo SV, Rådhuset
    • 11:00 – Ordføreren har møte med velferdstinget i Oslo og Akershus, Rådhuset
    • 13:00 Ordføreren deltar på utdelingen av Sønstebys pris, Akershus festning
    • 14:30 – Ordføreren har møte med Maridalen forpakterlag, Rådhuset
    • 19:00 Ordføreren deltar på Aftenpostens nyttårskonsert m/utdeling av pris til årets Osloborger, Oslo konserthus 

    Lørdag 11. januar

    • 11:00 Ordføreren deltar under åpningen av nye Kobberhaughytta

    Søndag 12. januar

    • 18:00 Ordføreren deltar på premieren av filmen "Selvportrett", Klingenberg kino
    • 19:45 Ordføreren deltar i mottagelse i forbindelse premieren på filmen "Selvportrett", Rådhuset

    Uke 51

     

    Tirsdag 17. desember

    • 17:00 – Ordføreren deltar på middag for spesielt inviterte, Rådhuset 

    Onsdag 18. desember

    • 12:00 – Ordføreren deltar på bystyremøte, Rådhuset 

    Torsdag 19. desember

    • 10:00 – Ordføreren står grytevakt med Frelsesarmeen, Universitetsplassen 
    • 19:00 – Ordføreren deltar på Formannskapets julemiddag, Rådhuset 

    Fredag 20. desember

    • 12:15 – Ordføreren er vigsler, Rådhuset  

    Uke 50

     

    Tirsdag 10. desember

    • 11:15  Ordføreren følger H.M. Kronprinsen ved Redd Barnas fredsprisfest, Nobels fredssenter 
    • 12:30  Ordføreren er tilstede under Nobels fredsprisutdelingen, Rådhuset
    • 18:45 – Ordføreren deltar på bankett i anledning Nobels fredspris, Grand Hotel 

    Onsdag 11. desember

    • 10:00 – Ordføreren deltar i bystyremøte, Rådhuset

    Torsdag 12. desember

    • 10:45 – Ordføreren følger H.M. Dronningen ved besøk til Bredtvet fengsel, Trondheimsveien 375
    • 12:00 – Ordføreren deltar på møte i Politirådet, Holmen Fjordhotel 

    Fredag 13. desember

    • 15:00 – Ordføreren tenner julegranen i Rådhushallen, Rådhuset

    Søndag 15. desember

    • 12:00 – Ordføreren åpner Julemarked på Paulus sykehjem, Sannergata 1B  

    Uke 49

     

    Mandag 2. desember

    • 08:30  Ordføreren deltar i frokost med renholdsbetjentene i bydel Stovner, Karl Fossums vei 30 
    • Ordføreren deltar under Lif Laga-prosjektets lanseringen, Deichman Stovner
    • Ordføreren deltar på diplomutdelingen for bydelsmødrene på Grorud, Bånkall gård 

    Tirsdag 3. desember

    • 10:30  Ordfører deltar på Julestemning Valkyrien, Gamle Valkyrien stasjon 
    • 16:00  Ordføreren holder appell på Tøyen torg 
    • 17:00 – Ordføreren deltar på Visitt Oslos julecoctail, Hotel Continental 

    Onsdag 4. desember

    • Ordføreren reiser til London for å delta på tenning av Londongrana

    Søndag 8. desember

    • Ordføreren er tilbake fra London

    Uke 48

     

    Tirsdag 26. november

    • 16:00  Ordfører deltar på fagseminar, Høymagasinet v/Akershus Festning, Myntgt. 7 

    Onsdag 27. november

    • 10:00 Ordføreren besøker Marita Cafeen, Tollbugt. 11 

    Torsdag 28. november

    • 08:45 Ordføreren følger Kronprinsen v/åpningen av årskonferanse til samarbeidet for tros- og livssynssamfunn, Litteraturhuset
    • 18:00 - Ordføreren besøker Skeiv verdens kafe, Torggt. 1  

    Fredag 29. november

    • 14:00 – Ordføreren får besøk av Kroatias ambassadør, Rådhuset  
    • 18:00  Ordføreren deltar på Rådhusets julebord, Rådhuset

    Søndag 1. desember

    • 16:30 Ordføreren deltar i tenningen av juletrelys, Frognerparken
    • 17:00 Ordføreren deltar i tenningen av juletrelys, Universitetsplassen

     

    Uke 47

    Mandag 18. november

    • Ordføreren på konferanse i Roma 

    Tirsdag 19. november

    • Ordfører deltar på trefellingsseremoni, Grønmo i Østmarka 

    Onsdag 20. november

    • 17:00 Ordføreren deltar på feiring av barnekonvensjonens bursdag, Mesh
    • 18.30 Ordføreren deltar på fag og svennebrevutdeling, Rådhuset

    Torsdag 21. november

    • 12:00 – Ordføreren deltar på Abloom Fagkonferanse, Saga kino

    Fredag 22. november

    • 18:00 – Ordføreren ønsker velkommen til Sannhets- og forsoningskommisjonen, Litteraturhuset 
    • 19:30  Ordføreren ser premieren til «Forelska i Shakespeare», Nationaltheatret  

    Lørdag 23. november

    • 16:00 Ordføreren åpner julegaten i Oslo sentrum, Jernbanetorget 
    • 17:00 Ordføreren åpner isbanen, Spikersuppa 

    Uke 46

    Mandag 11. november

    • 10:00 Ordføreren åpner LINs (Likestilling, inkludering og nettverk) jubileumskonferanse, Sentralen 

    Onsdag 13. november

    • 13:00 Ordføreren er til stede på 50-årsjubileet til Kongsskogen videregående skole, Gladengvn. 38, Ensjø 
    • 15.00 Ordføreren deltar i bystyremøtet, Rådhuset

    Torsdag 14. november

    • 12:00 – Ordføreren åpner Valgforums evalueringskonferanse,  Clarion Hotel, Dr. Eufemiasgate 15 
    • 14:00  Ordføreren feirer kunstneren Tor Wilthills 90-års dag, Zahlkasserer Schafts plass 1
    • 18:00  Ordføreren ser premieren til «Snøfall», Oslo Nye Teater 

    Fredag 15. november

    • 12:00 – Ordføreren intervjues av Monocle Magazine, Deichman Bjørvika 
    • 19:30  Ordføreren ser premieren til «Forelska i Shakespeare», Nationaltheatret  

    Lørdag 16. november

    • 11:30 Ordføreren er tilstede på Jubileumskonsert med Kampen Janitsjarkorps, Oslo konserthus

    Uke 45

    Mandag 4. november

    • 18:00 Ordføreren deltar i ordførermottakelse Rådhuset

    Tirsdag 5. november

    • 18:00 Ordføreren ser forestillingen Make Me Dance, Rommen scene 

    Onsdag 6. november

    • 08:00 Ordføreren er tilstede under treplantingsseremoni, Ambassadørens residens, Drammensvn. 79  
    • 10.45 Ordføreren er tilstede under den slovenske presidentens ankomst, Slottsplassen  
    • 12:15 Ordføreren deltar på UFF-arrangement , Jernbanetorget
    • 19.30 Ordføreren er på gallamiddag i forbindelse med statsbesøk, Slottet 

    Torsdag 7. november

    • 08:00 Ordføreren deltar på frokostseminar om barnefattigdom, Kulturhuset  
    • 09:30  Ordføreren er tilstede i forbindelse med statsbesøk fra Slovenia, Skimuseet 
    • 18:00  Ordføreren deltar under feiringen av 40-års jubilanter i Oslo kommune, Rådhuset 

    Lørdag 9. november

    • 11:30 Ordføreren deltar i Samarbeidsforum for kvinner, Røde Kors konferansesenter, Hausmannsgt. 7
    • 18:00 Ordføreren er på premieren av Charlie og sjokoladefabrikken, Det Norske Teatret 

    Uke 44

    Mandag 28. oktober

    • 09:00 – Interne møter, Rådhuset

    Tirsdag 29. oktober

    • 09:00 – Interne møter, Rådhuset

    Onsdag 30. oktober

    • 09:30 Ordføreren deltar på Oslo Mets storbykonferanse, Oslo Met  

    Fredag 1. november

    • 13:00  16:00 Ordføreren er vigsler, Rådhuset
    • 17:00  Ordføreren deltar i mottakelse for Fjord Oslo lysfestival, Rådhuset
    • 19:30  Ordføreren er tilstede under norgespremiere på Harper Regan, Nationaltheatret

    Lørdag 2. november

    • 11:00 Ordføreren deltar på Rotary district 2310s årlige distriktskonferanse, Ullevål stadion 

    Søndag 3. november

    • 09:30  Ordføreren deltar på Forsvarets Minnedag 2019, Akershus festning 

    Uke 43

    Mandag 21. oktober

    • 09:00 – Interne møter, Rådhuset

    Tirsdag 22. september

    • 12:30 – Møte med Norges Livredningsselkap, Drammensveien 228

    Onsdag 23. september

    • 15:00 Ordføreren i konstituerende bystyremøte, Rådhuset

    Torsdag 24. september

    • 08:35 Ordføreren følger kronprinsen ved Our Ocean konferansen, Clarion Hotel, The Hub

    Søndag 27. oktober

    • 19:30 Ordføreren deltar på MIRA-Senterets 30-års jubileumskonsert, Cosmopolite Scene 

    Uke 42

    Mandag 14. oktober

    • 09:00 – Interne møter og forhandlinger, Rådhuset

    Tirsdag 15. september

    • 13:00 Ordføreren holder appell under næringslivsdugnad TV-aksjon, Oslo Børs

    Onsdag 16. september

    • 15:00 Ordføreren åpner Campus Spikersuppa, Rosenkrantzgt. 16
    • 16:30  Ordføreren åpner OXLO-konferansen 2019, Nobels Fredsenter 

    Torsdag 17. september

    • 19:30 Ordføreren er tilstede under premieren av "Maya Angelou – Black Woman Rising", Nordic Black Theatre 

    Fredag 18. oktober

    • 08:00  17:00 Interne møter, Rådhuset

    Lørdag 19. oktober

    • 19:00 Ordføreren er æresgjest under Indisk kulturfestival, Valhall arena

    Søndag 20. oktober

    • 18:00 Ordføreren deltar under "Fest for havet", Universitetes Aula
    • 19:30 Ordføreren deltar under TV-aksjonen, Rådhuset 

    Uke 41

    Mandag 7. oktober

    • 17:00 – Ordføreren deltar i møte på Toppidrettssenteret, Sognsvann

    Tirsdag 8. oktober

    • 10:00 Ordføreren deltar i forhandlinger, Mangelsgården
    • 18:00  Ordføreren deltar i mottakelse, Rådhuset

    Onsdag 9. oktober

    • 10:00 Ordføreren deltar i forhandlinger, Mangelsgården
    • 19:00  Ordføreren er på premieren av "The Sound of Music", Folketeatret

    Torsdag 10. oktober

    • 10:00 Ordføreren deltar i forhandlinger, Rådhuset
    • 14:00 – Ordføreren deltar i mottakelse i anledning Verdensdagen for psykisk helse, Rådhuset
    • 18:00  Ordføreren deltar i mottakelse for Oslo Sporveiers arbeiderforening, Rådhuset

    Fredag 11. oktober

    • 13:45  Ordføreren mottar en pris på vegne av Oslo kommune «Årets grønne Park», Dronning Eufemiasgt. 15  
    • 16:00  Ordføreren deltar i mottakelse for Oslo Kanaljene speidergruppe, Rådhuset 
    • 18:30  Ordføreren deltar i mottakelse i anledning Bryn mannskor 100 år, Rådhuset

    Lørdag 12. oktober

    • 12:00 Ordføreren deltar på konferansen «Ungdom gir svar», Maridalsveien 3
    • 17.30  Ordføreren er tilstede under fotballkamp mellom Norge og Spania, Ullevål stadion

    Søndag 13. oktober

    • 12:00 Ordføreren åpner årets Oslohistorieseminar, Interkulturelt Museum, Tøyenbekken 5

    Uke 40

    Tirsdag 1. oktober

    • 10:00 Ordføreren deltar i forhandlinger, Mangelsgården
    • 18:00  Ordføreren deltar under premiering av hager og grøntanlegg, Tøyen hovedgård
    • 19:00  Ordføreren deltar i mottakelse for Verdenskonferansen 2019, Rådhuset

    Onsdag 2. oktober

    • 10:00 Ordføreren deltar i forhandlinger, Mangelsgården

    Torsdag 3. oktober

    • 10:00 Ordføreren deltar i forhandlinger, Østmarkssetra

    Uke 39

    Onsdag 25. september

    • 09:00 Ordføreren deltar under feiring av Statens Barnehus – 10-årsmarkering, Kripos 
    • 15:00  Ordføreren deltar i bystyremøte, Rådhuset

    Torsdag 26. september

    • 17:00 Ordføreren deltar i mottakelse for Arkitektturtriennalens syvende utgave, Rådhuset
    • 18:00 Ordføreren deltar på 125-års jubileum på Ljan skole 
    • 20:00 – Ordføreren åpner arrangementet Elvelangs i fakkellys, Frysja ved Brekkedammen

    Fredag 27. september

    • 10:00 – Ordføreren åpner konferansen Din Oslofjord, Salt
    • 11:00 – Ordføreren deltar under utdeling av kommunens seniorpriser 2019, Rådhuset
    • 17:30 – Ordføreren deltar under Oslo-Filharmoniens 100-års dag, Oslo konserthus 
    • 21:00 – Ordføreren deltar i mottakelse for Oslo-Filharmoniens 100-års dag m/konsert, Rådhuset

    Lørdag 28. september

    • 11:00 Ordføreren deltar under avduking av rosemonument, Oslo domkirke
    • 12:30 Ordføreren deltar i etterarrangement i anledning avdukning av jernrosemonument, Rådhuset
    • 14:00  Ordføreren er vigsler, Rådhuset

    Uke 38

    Mandag 16. september

    • 14:00 – Ordføreren deltar på åpning hos Møller Bil, Alfasetveien 11
    • 15:40 – Ordføreren deltar under ferdigstillelse av Prinsesse Ingrid Alexandras skulpturpark, Slottsparken

    Tirsdag 17. september

    • 18:00 Ordføreren deltar i mottakelse for Den europeiske kongress i nevroradiologi, Rådhuset
    • 20:00 Ordføreren deltar på konferansen Europa som et felles utdanningsområde, Rådhuset 

    Onsdag 18. september

    • 16:00 Ordføreren deltar i møte, Oslo Militære Samfund, Myntgata 3

    Torsdag 19. september

    • 11:00 Ordføreren deltar på landsmøtet Besteforeldrenes klimaaksjon, Haraldsheimveien 4
    • 11:50 Ordføreren åpner Barnas Maraton, Cafe Skansen
    • 14:30 – Ordføreren deltar under Hauketo og Prinsdal Vels 100-års jubileum, Nedre Prinsdal vei 81

    Fredag 20. september

    • 15:00 Ordføreren deltar på jubileumsarrangement for Lillomarkas venner, Isdammen ved Årvoll
    • 18:00 Ordføreren er tilstede under konserten Grex Vocalis Finale, Den Norske Opera og Ballett

    Uke 37

    Mandag 9. september

    • 10:00 Ordføreren avgir stemme, Østensjø skole
    • 18:00 Ordføreren deltar i NRK-sending fra trikken, Oslo sentrum
    • 19:00 – 23:00 – Ordføreren deltar i valgvake, Rockefeller

    Tirsdag 10. september

    • 13:00  15:00 Ordføreren deltar i valgvake-lunsj med SV, Rådhuset
    • 18:00 – 19:00 Ordføreren avduker «Blått skilt» som Kampen janitsjarorkester er tildelt av Oslo Byes Vel, Sigurdsgt./ Gunhildsgt. På Nedre Kampen

    Onsdag 11. september

    • 11:00 - Ordføreren har interne møter på kontoret, Rådhuset

    Torsdag 12. september

    • 09:30  Ordføreren åpner Rehabiliteringskonferansen i Helse Sør-øst 2019, Radisson Blu Plaza
    • 11:00 – 12:00– Ordføreren tar imot delegasjon fra Romanias KS, Rådhuset
    • 19:15  Ordføreren følger Kronprinsen ved åpningsseremonien for Ultimafestivalen, Oslo Konserthus

    Fredag 13. september

    • 12:00 – 13:00 – Ordføreren deltar i valgstyremøte, Rådhuset

    Lørdag 14. september

    • 15:00 – Ordføreren er vigsler, Schafteløkken på Frogner
    • 18.30 Ordføreren på norgespremieren til La Bayadere, Den Norske Opera & Ballett

    Uke 36

    Mandag 2. september

    • 12:00 – Ordføreren deltar på åpning av Kunnskapshagen, Stovner videregående skole
    • 13:30 – Ordføreren deler ut arkitekturpris, Rådhusgata 27
    • 15:00 – Ordføreren deltar i møte, Nynorskens Hus, Rosenkrantz' gate 8
    • 19:00 – Ordføreren deltar i mottakelse på Rådhuset

    Tirsdag 3. september

    • 10:30 – Ordføreren åpner Oslo Taxi og Bellona miljøbildag, Bjerkebanen
    • 13:00 – Ordføreren er tilstede under Tøyenarrangement med byrådet, Tøyen skole 
    • 18:00 – Ordføreren i duell med Saida Begum, ICC lokaler, Tøyenbekken 24

    Onsdag 4. september

    • 09:00 – Ordføreren åpner Innovasjonsdagen, Edvard Storms gate 2
    • 15:00 – Bystyremøte, Rådhuset

    Torsdag 5. september

    • 11:00 – Ordføreren holder innlegg om europeisk høynivåkonferanse om CO2 fangst og lagring, Operaen 
    • 14:00 – Ordføreren står på stand, Karl Johans gate
    • 17:00 – Ordføreren er tilstede under premiere på Oslo Nye Teater

    Fredag 6. september

    • 09:00 – Ordføreren åpner Matstreif 2019, Sentralen
    • 15:30 – Ordføreren deltar i radiosending med NRK Østlandssendingen, Tøyen Torg 
    • 18:00 – Ordføreren står på stand under Granittrock, Lillomarka Arena

    Lørdag 7. september

    • 10:00 – Ordføreren åpner Ung Arena, Vallhall Arena
    • 12:00 – Ordføreren holder apell under Oppsal gatefest, Oppsal