Ordførerens kalender

Her finner du ordførerens planlagte aktiviteter for kommende uke. Du kan også se tidligere aktiviteter.

Bilder fra arrangementer

Last ned bilder fra arrangementer (flickr)

Uke 22

Mandag 27. mai

  • 12.00 - formøte til forretningsutvalget
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget

Tirsdag 28. mai

  • 10.00 - møte i Høyres ekspertpanel mot vold i nære relasjoner og negativ sosial kontroll
  • 18.30 - utdeling av fag- og svennebrev

Onsdag 29. mai

  • 10.00 - formøte til bystyret
  • 11.00 - møte med Vålerenga – møte om sykkeltur Oslo-Trondheim
  • 15.00 - leder bystyremøte

Torsdag 30. mai

  • 09.00 - åpner generalforsamlingen i Entreprenørforeningen
  • 13.00 - stiftsdag i Oslo bispedømme
  • 13.30 - møte med Politirådet i Oslo
  • 15.00 - fast møte mellom byrådsleder og ordfører
  • 19.20 - til stede på Bislett games - tale ved åpning og overvære stevnet

Fredag 31. mai

  • 10.00 - møte med NHO Service og handel
  • 11.00 - møte med byrådsleder, helsebyråd og utdanningsbyråden
  • 12.30 - omvisning og lunsj på Ambassaden
  • 15.00 - heiser regnbueflagget på Høyres Hus
  • 17.00 - åpner Dissimilisfestivalen

Lørdag 1. juni

  • 16.00 - holder innlegg på Oslo Drag Festival

Uke 21

Tirsdag 21. mai

  • 12.00 - besøk av GirlTeck
  • 14.00 - til stede ved utdelingen av Abelprisen
  • 16.00 - åpner utstilling Fagforeningen Tekna - 150 år
  • 18.30 - Middag i anledning Abelprisen 2024

Onsdag 22. mai

  • 11.00 - Ansettelseskomite – nytt ombud
  • 15.30 - møte mellom ordfører og byrådsleder
  • 16.30 - Ordførermottakelse for Edel dåd – Heder til hjelpere etter 25. juni angrepet

Torsdag 23. mai

  • Møte med Flyte
  • Kontormøte
  • Kaffe med Sametingsråd Mikkel Eskil Mikkelsen

Fredag 24. mai

  • 10.00 - Høflighetsvisitt – Japans ambassadør
  • 11.00 - møte med Generalsekretær Pål Trælvik i Norway Cup
  • 16.00 - Mottakelse i Oslo rådhus 24.05.2024 - Norges Automobil-Forbund feirer 100 år i 2024

Lørdag 25. mai

  • 10.00 - til stede ved åpningen av Østmarka nasjonalpark og Østmarka friluftsområde

Søndag 26. mai

  • 08.45 - Frokost i anledning Future Library

Uke 20

Mandag 13. mai

  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget

  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget

  • 16.00 - deltar på utemiddag i regi av Barnas stasjon - Blåkors
  • 18.00 - til stede på mottakelse - Den 15. verdenskongressen i Dagkirurgi
  • 20.00 - holder innledning om vold i nære relasjoner - Folkevalgt i Høyre

Tirsdag 14. mai

  • 10.45 - deltar på velkomstseremoni - Statsbesøk fra Danmark
  • 12.30 - deltar på tildeling av St. Hallvardmedaljen
  • 15.30 - møte med Christian Pagh - Byvandring
  • 19.30 - deltar på slottsmiddag i anledning statsbesøk fra Danmark

Onsdag 15. mai

  • 09.30 - til stede på Ulrudvann i Østmarka - Statsbesøk fra Danmark
  • 13.00 - deltar på lunsj i anledning statsbesøket
  • 15.30 - deltar på byvandring i anledning statsbesøket
  • 19.30 - deltar på returarrangement i anledning statsbesøket

Torsdag 16. mai

  • 12.00 - kontormøte

Fredag 17. mai

  • 07.50 - til stede ved kransenedleggelse Akershus festning
  • 08.20 - til stede ved kransenedleggelse ved UD
  • 08.55 - til stede ved kransenedleggelse Eidsvolls plass
  • 09.45 - går i barnetoget
  • 11.00 - deltar på barnefest i Rådhuset med ballongslipp
  • 12.45 - deltar på lunsj for 17. mai komiteen
  • 15.30 - til stede på konsert - Karpedammen

Uke 19

Mandag 6. mai

  • 10.45 - deltar på velkomstseremoni – Statsbesøk fra Moldova
  • 12.00 - lunsjmøte med Bærums ordfører
  • 17.00 - deler ut diplom og guidenål til nye Oslo-guider
  • 19.30 - anledning Statsbesøk fra Moldova

Tirsdag 7. mai

  • 10.45 - til stede under TINEstafetten

  • 18.00 - til stede under Grunnlovsmiddag – Kvinneforeningen til Ahmadiyya Jama’at Norge

Onsdag 8. mai

  • 09.00 - får høflighetsvisitt delegasjon fra Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet
  • 12.30 - deltar på Regjeringens lunsj og markering av veterandagen

Uke 18

Mandag 29. april

  • 13.00 - får høflighetsvisitt av Bulgarias ambassadør

  • 15.00 - deltar på Høyres ekspertpanel

Tirsdag 30. april

  • 08.45 - holder tale ved åpningen av konferansen "Words matter"
  • 11.00 - møte med belarusisk opposisjonsleder
  • 12.30 - besøker Samisk hus
  • 15.15 - hilseer på vinnere av Veslefrikkprisen og åretsU-trykk

Torsdag 2. mai

  • 10.30 - hilser på den nye Imamen fra Furuset moske
  • 12.00 - i kontormøte

Fredag 3. mai

  • 09.30 - fast møte med byrådsleder
  • 10.00 - kaffeprat med Astrid Skaugseth – SHE-konferansen
  • 17.00 - til stede ved Shabatmiddag

Lørdag 4. mai

  • 10.30 - hilser ved åpningen av Oslo Colour Festival

Uke 17

Mandag 22. april

  • 10.00 - får høflighetsvisitt av Chiles ambassadør

  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 16.45 - deltar på åpningen av Oslo snakker

Tirsdag 23. april

  • 12.00 - mottakelse på Den Gamle Krigsskolen – markering av første trinn i rehabiliteringen av bygget.
  • 13.00 - deltar på innspillsmøte med Høyres ekspertpanel
  • 18.30 - ønsker velkommen til festmiddag - Nærings- og fiskeridepartementet er vertskap for vårmøtet i Berne Union 23.-25.04.2024 i Oslo

Onsdag 24. april

  • 09.30 - formøte til bystyremøte
  • 15.00 - leder bystyremøte

Torsdag 25. april

  • 11.00 - får høflighetsvisitt av Bosniske parlamentarikere Nansen skolen
  • 12.00 - kontormøte
  • 14.30 - kaffeprat med Elin Horn Galtung
  • 16.00 - åpner Sex og Samfunns nye lokaler
  • 18.00 - åpner utstillingen "Godseierens blikk"
  • 19.30 - deltar på "Kvinner i vinden"

Fredag 26. april

  • 12.00 - åpner Dansens Dager
  • 13.00 - mottakelse - Norsk Militær Tattoo 2024
  • 13.45 - åpner finalearrangementet til Konkurransen unge forskere 2024

Uke 16

Mandag 15. april

  • 11.30 - høflighetsvisitt av Belgias ambassadør
  • 12.35 - til stede ved Nasjonalforeningen for folkehelsens forskningspriser arrangement
  • 15.00 - møte med Ole Rikard Høisæter
  • 18.00 - møte Oslo Høyres Hovedstyre

Tirsdag 16. april

  • 09.00 - deltar på lansering av Frelsesarmeens rapport om tidlig innsats “Å gi rett hjelp til rett tid”
  • 13.00 - får høflighetsvisitt – Kazakhstans ambassadør
  • 14.00 - møte om juletreet i London

Onsdag 17. april

  • 10.00 - besøker Dixi ressurssenter mot voldtekt
  • 10.30 - kontormøte
  • 13.30 - møte med ansettelseskomite – nytt ombud

Torsdag 18. april

  • 10.00 - på Landskonferansen om demens - Norsk Sykepleierforbunds faggruppe for geriatri og demens
  • 10.30 - kaffe med Inga Marte Thorkildsen
  • 13.00 - åpner NHOs faglige forum med Ole Erik Almlid
  • 18.00 - holder tale på fredskonferansen til Ahmadiyya Muslimsk Trossamfunn

Fredag 19. april

  • 08.30 - åpner inspirasjonsdagen “Idebroen” for barnehageansatte
  • 13.30 - åpner festivalen “Den store fredagshilsen”
  • 15.00 - deltar på ordførermottakelse for Norsk Fyrforening

Uke 15

Mandag 8. april

  • 11.30 - seminar om retningslinjer for sentral representasjon
  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 14.30 - informasjonsmøte med Oslopolitiet

Tirsdag 9. april

  • 07.30 - morgenaksjon med Oslo Høyre
  • 10.00 - beskjærer epletrær i Kunnskapshagen
  • 13.00 - høflighetsvisitt av Estlands ambassadør
  • 14.30 - deltar på åpningen av nye Jødisk bo og seniorsenter

Onsdag 10. april

  • 10.30 - møte med Nobelinstituttet
  • 11.30 - møte om sykkelturen Oslo - Trondheim
  • 13.00 - besøker Kunsthøgskolen
  • 17.00 - holder tale på mottakelse - SHE Conference 2024
  • 18.30 - holder tale på mottakelse - MolCom" - den 8. konferansen innen molekylær kommunikasjon - Rikshospitalet

Torsdag 11. april

  • 10.00 - får høflighetsvisitt av Perus ambassadør
  • 12.00 - kontormøte
  • 14.30 - fast møte med byrådsleder

Uke 14

Tirsdag 2. april

  • 13.00 - dialogmøte med Den norsk kirke

  • 17.00 - møte med Høyres ekspertpanel mot negativ sosial kontroll og vold i nære relasjoner

Onsdag 3. april

  • 09.00 - deltar på besøksdag om inkluderingsarbeidet til bedriftene Helt Med, Oda, Moving Mamas’ systue og Strawberry
  • 13.30 - høflighetsvisitt

Torsdag 4. april

  • 10.30 - høflighetsvisitt
  • 12.00 - kontormøte
  • 15.45 - til stede ved åpningen av N.K.S. Kvinnehelsehus

Fredag 5. april

  • 09.30 - fast møte med byrådsleder
  • 10.30 - møte med Siv Jensen og organisasjonen Flyte
  • 12.00 - møte med dialogpilotene

Uke 12

Mandag 18. mars

  • 10.00 - høflighetsvisitt

  • 11.30 - formøte til forretningsutvalget

  • 13.00 - deltar på VisitOslos ambassadørarrangement 2024
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 15.00 - internt møte om 17.mai

Tirsdag 19. mars

  • 08.30 - sender hilsen til parlamentarikere fra Baden-Württemberg
  • 10.30 - i møte med Nicolai Tangen
  • 11.30 - til stede på Erling Folkvord bisettelse
  • 13.00 - høflighetsvisitt
  • 14.00 - møte om kultur- og kunstnerprisene
  • 17.00 - holder tale på påskemiddag for spesielt inviterte
  • 18.00 - åpner byjubileumsutstilling på Oslo museum

Onsdag 20. mars

  • 09.00 - formøte til bystyret
  • 09.45 - møte med helsebyråden
  • 12.00 - til stede på fredsbønn i Oslo domkirke
  • 15.00 - leder bystyremøte

Torsdag 21. mars

  • 10.00 - kontormøte
  • 12.00 - deltar på utdeling av Oslo bys kulturpris og kunstnerpriser
  • 16.30 - deltar i panelsamtale X-Ray - Den Internasjonale dagen for Downs syndrom
  • 18.00 - deltar på Iftar med tyrkisk forening

Fredag 22. mars

  • 09.00 - møte med Utdanningsetaten om 17. mai
  • 10.00 - møte i Høyres storbynettverk
  • 12.00 - til stede ved åpningen av Påskesentralen

Uke 11

Mandag 11. mars

  • 10.00 - høflighetsvisitt

  • 11.30 - holder tale på byggestartmarkering for Nye Aker sykehus

  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 15.30 - dialogmøte med Det mosaiske trossamfund

Tirsdag 12. mars

  • 08.30 - evalueringsmøte – Holmenkollen World Cup skiskyting og Nordiske grener
  • 13.30 - besøker Lovisenberg Diakonale sykehus om tilbud til barn og unge med psykiske lidelser
  • 15.30 - dialogmøte - Samarbeidsrådet for tros- og livsynssamfunn (STL)
  • 19.00 - på forestilling "Rain Man".

Onsdag 13. mars

  • 07.40 - deltar på ofentliggjøring av St. Hallvard-medaljen
  • til stede på NHOs ordførerdag i Oslo og Viken

Torsdag 14. mars

  • 09.00 - deltar på panelsamtale om Voldtektsutvalgets NOU
  • 11.30 - spiller inn videohilsen
  • 12.00 - kontormøte
  • 17.00 - er vert for første iftamarkering i Rådhuset (kveldsmåltid som bryter fasten under ramadan)

Fredag 15. mars

  • 13.30 - åpner svømmemesterskapet – SK Speed
  • 17.30 - holder tale ved Nasjonal Åpen Moskédag

Lørdag 16. mars

  • 08.00 - deltar på flaggheising – Kvenfolkets dag

Uke 10

Mandag 4. mars

  • 09.00 - deltar på utdeling av Miljødiplomer 2024

  • 10.00 - filmer videohilsen “Oslo snakker”

  • 10.45 - kontormøte
  • 12.00 - møte med LYN, Rådhuset
  • 13.30 - deltar på innspilling av “Topplederpodcast”
  • 15.00 - møte med pårørendegruppa i NRKs Demenskor, Rådhuset

Tirsdag 5. mars

  • 10.00 - formøte til Valgstyremøte
  • 11.30 - besøker Frelsesarmeens prosjekt “Med håp i bagasjen”
  • 13.00 - Ordføreren får høflighetsvisitt – Kosovos Ambassadør
  • 14.00 - valgstyremøte

Onsdag 6. mars

  • 09.30 - filmer videohilsen

  • 11.00 - møte med innbygger

  • 12.15 - holder tale til Muslimsk Dialognettverks årlige dialogkonferanse

  • 14.00 - hilser på ny leder av internasjonalt kontor

Torsdag 7. mars

  • 08.00 - møte med Oslo Høyres arbeidsutvalg
  • 10.30 - hilser til Røde Kors Førstehjelps beredskapskonferanse og overrekke miljøfyrtårnplakett
  • 12.00 - besøker Stovner Politistasjon – Vold mot kvinner
  • 14.30 - besøker IKEA Furuset om integreringsprosjektet “Broen til jobb”
  • 17.45 - åpner Humaniorafestivalen 2024

Fredag 8. mars

  • 08.30 - i frokostmøte om vold i nære relasjoner | Kvinnedagen, Oslo Høyre
  • 10.30 - møte med Pasient- og brukerombudet
  • 11.00 - møte Byrådsleder
  • 13.00 - til stede på markering av Kvinnedagen
  • 14.00 - til stede på 8. mars arrangement v/ Universitet i Oslo– Hvorfor trenger verden flere som Sigrun og Gro?
  • 18.00 - holder tale på 8. mars-markering hos Norsk Folkehjelp
  • 19.00 - til stede på Ballettforestilling – Brudeferd i Hardanger, Lyshallen

Lørdag 9. mars

  • 10.00 - til stede Holmenkollen skifestival
  • 20.00 - deltar på mottakelse i Heftyevillaen – Holmenkollen skifestival med gester

Søndag 10. mars

  • 08.30 - jobber sammen med frivillige på Hollmenkollen skifestival i Kapellkafeen
  • 10.00 - til stede Holmenkollen skifestival

Uke 9

Mandag 26. februar

  • 11.00 - får høflighetsvisitt av Filippinenes ambassadør

  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget

  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget

Tirsdag 27. februar

  • 09.30 - møte med elev- og lærlingombudet

  • 16.00 - dialogmøte med Muslimsk Dialognettverk

Onsdag 28. februar

  • 10.00 - formøte til bystyret
  • 15.00 - leder bystyremøte

Fredag 1. mars

  • 10.00 - holder tale på arrangement om VM i Skiskyting, Holmenkollen Park Hotell

Søndag 3. mars

  • Hele dagen - til stede under Holmenkollen Skifestival

Uke 7

Mandag 12. februar

  • 12.00 - 20.00 - åpner Høyres ordførerkonferanse i Trondheim

Tirsdag 13. februar

  • 10.45 - statsbesøk fra Tanzania - Velkomstseremoni
  • 17.00 - byrådsmottakelse - Livsvitenskapskonferansen/Norway Life Science
  • 19.30 - statsbesøk fra Tanzania– Gallamiddag

Onsdag 14. februar

  • 13.00 - overvære vielser i Munchrommet
  • 15.00 - får statsbesøk

Torsdag 15. feburar

  • 10.00 - kontormøte
  • 13.00 - åpner nye BUP Vest/Diakonhjemmet
  • 14.30 - møte i byutviklingsutvalget
  • 18.00 - til stede på sentralbanksjefens årstale
  • 19.00 - deltar på middag med Norges Bank i anledning Sentralbanksjefens årstale

Fredag 16. februar

  • 12.00 - høflighetsvisitt av Indias ambassadør
  • 14.30 - vier

Uke 6

Mandag 5. februar

  • 10.45 - åpner Rus og psykisk helse 2024

  • 13.00 - ormøte til forretningsutvalget

  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 15.00 - møte med TV-aksjonen Oslo
  • 17.30 - koordineringsmøte Høyres bystyregruppe og bydelsforeningene

Tirsdag 6. februar

  • 08.55 - til stede under flaggheising på Rådhuset, i anledning samenes nasjonaldag
  • 09.10 - deltar på kaffe med samisk hus og 6. februarkomiteen
  • 11.00 - deltar på feiring av samenes nasjonaldag
  • 14.00 - møte med byrådsleder
  • 18.00 - deltar på feiring av Osloidretten

Onsdag 7. februar

  • 10.00 - får høflighetsvisitt av Jordans ambassadør

  • 12.00 - møte med Kontrollutvalget

  • 14.00 - møte om voldsforebygging

Torsdag 8. februar

  • 08.00 - arbeidsutvalgsmøte i Høyre
  • 09.30 - kontormøte
  • 12.00 - til stede på seminar med Politirådet

Fredag 9. februar

  • 10.30 - møte med helsebyråden
  • 13.00 - til stede på bisettelse av Lillebjørn Nilsen i Rådhushallen

Søndag 11. februar

  • 10.00 - til stede på Barnas Holmenkolldag

Uke 5

Mandag 29. januar

  • 09.30 - Ordføreren møter Brann- og redningsetaten

  • 10.00 - formøte til valgstyremøte

  • 11.30 - får høflighetsvisitt av Romanias ambassadør
  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 16.00 - gruppestyremøte med Høyres bystyregruppe

Tirsdag 30. januar

  • 09.00 - møte med mobbeombudet
  • 14.00 - møte med valgstyret

Onsdag 31. januar

  • 15.00 - leder bystyremøte
  • 15.30 - til stede ved åpning av Landslovjubileet 2024

Torsdag 1. februar

  • 12.00 - kontormøte
  • 15.00 - får høflighetsvisitt av Danmarks ambassadør

Fredag 2. februar

  • 09.30 - møte med byrådsleder
  • 12.00 - møte med Rinato
  • 15.00 - får besøk av vinneren i julekortkonkurranse

Lørdag 3. februar

  • 10.00 - deltar på gruppeseminar

Søndag 4. februar

  • 12.00 - til stede på den store kom deg ut-dagen (DNT) – Skøyter på Furuset

Uke 4

Mandag 22. januar

  • 08.30 - deltar på byrådssamling

Tirsdag 23. januar

  • 10.45 - besøker Faktisk.no og skoleavdelingen Tenk
  • 14.00 - får høflighetsvisitt Maroccos ambassadør

Onsdag 24. januar

  • 10.00 - besøker voksenopplæringsforbundet

  • 12.00 - deltar på nyttårsmottakelse i Oslo bispegård

  • 16.00 - besøker Søndre Nordstrand (23 år siden drapet på Benjamin Hermansen)

Torsdag 25. januar

  • 08.00 - frokostmøte hos Agenda Rådgivning
  • 10.00 - kontormøte
  • 12.00 - deltar på Ø på snø - Tøyen Sporsklubb
  • 18.00 - besøker Astrup Fearnley Museet

Fredag 26. januar

  • 09.30 - møte med byrådsleder
  • 11.30 - høflighetsvisitt av Tyrkias ambassadør
  • 13.00 - NHO Viken Oslo

Lørdag 27. januar

  • 18.00 - deltar på den internasjonale Holocaustdagen 2024

Uke 3

Mandag 15. januar

  • 10.30 - deltar på orientering om byjubileet
  • 13.00 - formøte i forretningsutvalget
  • 14.00 - deltar på utd eling av OU-fondets opplæringspris
  • 17.45 - holder åpningshilsen ved Guttas Campus' lanseringsfest
  • 18.30 - på middag - OsloMet- markering av årsdagen for universitetsakkrediteringen

Tirsdag 16. januar

  • 13.00 - besøker Blå Kors barnas stasjon Oslo
  • 16.00 - storfraksjonsmøte i Byutviklingsutvalget

Onsdag 17. januar

  • 10.00 - får høflighetsvisitt av EUs - ambassadør til Norge
  • 11.45 - på besøk hos KLP
  • 16.30 - i utvalgsmøte med byutviklingsutvalget

Torsdag 18. januar

  • 10.00 - får høflighetsvisitt av Palestinske ambassadøren
  • 12.00 - i kontormøte
  • 15.00 - i møte med en osloborger
  • 16.00 - møte med Høyres Storbynettverk

Fredag 19. januar

  • på besøk til Amathea

Uke 2

Mandag 8. januar

  • 13.00 - spiller inn videohilsen

  • 15.30 - til stede på NHO årskonferanse

Tirsdag 9. januar

  • 09.00 - til stede på NHO årskonferanse
  • 19.00 - på NHO årsmiddag

Onsdag 10. januar

  • 12.00 - høflighetsvisitt av Pakistans ambassadør
  • 13.30 - deltar på orientering om Future Library
  • 15.00 - besøk av beboerforeningen på Grønland
  • 18.00 - deltar på mottakelse i Oslo Rådhus - Internasjonal energi og digitaliseringskonferanse - Kunnskapsbyen i Oslo

Torsdag 11. januar

  • 09.00 - åpner innspillsmøte for klima- og naturmeldinger
  • 11.00 - deltar på samling for gruppeledere, ledere og nestledere i utvalgene, FUV

Fredag 12. januar

  • 14.00 - Ordføreren deltar på samling for gruppeledere, ledere og nestledere i utvalgene, FUV

Lørdag 13. januar

  • 11.00 - åpner Thaipongal Festival 2024

Uke 51

Mandag 18. desember

  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget

  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget

Tirsdag 19. desember

  • 11.30 - på lunsj med kommandanten på Akershus Festning
  • 13.00 - intervju med Aftenposten
  • 14.30 - møte med krisesenter
  • 17.00 - julemiddag for spesielt inviterte

Onsdag 20. desember

  • 08.30 - formøte til bystyremøte
  • 12.00 - leder bystyremøte

Torsdag 21. desember

  • 08.00 - møte med Oslo Høyre
  • 09.00 - spiller inn Podcast med Kjetil Siem - Vålerenga
  • 10.30 - besøker sykehusklovnene
  • 12.00 - kontormøte

Fredag 22. desember

  • 08.00 - til stede ved Fredagsmøte på Lovisenberg Sykehus

Lørdag 23. desember

  • 16.00 - på samling før konsert med Sølvguttene
  • 17.00 - på sølvguttenes julekonsert

Uke 50

Mandag 11. desember

  • 09.45 - på nobel Peace Prize forum i Universitetets Aula
  • 13.00 - formøte til forretningsutvalget
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 16.00 - deltar på Fredsprisutstillingen 2023 i Nobels Fredssenter

Tirsdag 12. desember

  • 09.45 - deltar på H. M. Kongens Gardes Kirkeparade i Oslo Domkirke
  • 11.30 - besøker Aktivitetsskolen på Uranienborg - se på kunstutstilling
  • 13.00 - formøte til bystyremøte
  • 15.00 - arbeidsplasstilpassing
  • 17.00 - besøker Haugerud Idrettslag

Onsdag 13. desember

  • 10.00 - 22.00 - leder bystyremøte
  • 15.00 - tenner julegranen i Rådhushallen

Torsdag 14. desember

  • 10.00 - høflighetsvisitt av den tyrkiske ambassadøren
  • 11.00 - møte med Avisa Oslo
  • 12.00 - kontormøte
  • 14.00 - besøk av den tyrkiske foreningen
  • 14.30 - spiller inn julehilsen
  • 19.00 - julemiddag for nåværende og tidligere heltidspolitikere i Oslo kommune

Fredag 15. desember

  • 08.30 - sender hilsen ved Ungt Entreprenørskaps 20-årsjubileum
  • 12.00 - julelunsj

Uke 49

Mandag 4. desember

  • 09.00 - deltar på utdeling av miljødiplomer

  • 12.45 - besøker NOK-Oslo

  • 16.00 - gruppestyremøte med Høyres bystyremøte
  • 17.00 - fraksjonsmøte Helse- og sosialutvalget

Tirsdag 5. desember

  • 10.00 - filmer julehilsen
  • 14.00 - møte med menneskerettighetsaktivister
  • 15.00 - deltar på innspilling av video
  • 17.00 - til stede ved utdeling av Menneskerettighetspris 2023
  • 18.00 - sender hilsen til forsamling – VisitOslos Julecocktail

Onsdag 6. desember

  • 11.45 - avreise til London
  • 18.00 - ønsker velkommen til Songs that changed the World
  • 20.15 - middag i tilknytning til Songs-eventet

Torsdag 7. desember

  • 11.00 - besøker Lord Mayor i Westminster City Hall
  • 16.30 - mottakelse hos Lord Mayor
  • 18.00 - julegrantenning på Trafalgar Square
  • 19.45 - middag og mottakelse hos den norske ambassadøren i London

Lørdag 9. desember

  • 10.30 - Avreise til Oslo
  • 15.45 - til stede under Cupfinale menn Bodø/Glimt - Molde

Søndag 10. desember

  • 11.15 - til stede under Redd Barnas Fredsprisfest
  • 12.00 - får besøk i forkant av Fredsprisseremonien
  • 12.45 - til stede på utdeling av Nobels fredspris
  • 15.00 - får besøk i etterkant av Fredsprisseremonien
  • 18.30 - deltar på Nobel Bankett

Uke 48

Mandag 27. november

  • 08.45 - deltar på gaterydding med Rusken ved Kirkens Bymisjon
  • 13.00 - høflighetsvisitt av El Salvadors ambassadør
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 18.00 - til stede på utdeling av Fag- og Svennebrev

Tirsdag 28. november

  • 10.00 - høflighetsvisitt – Indonesias ambassadør
  • 15.00- mottakelse hos Hans Svelland, knyttet til hans 80 årsdag
  • 18.00 - til stede på utdeling av Fag- og Svennebrev

Onsdag 29. november

  • 09.00 - til stede når det Palestinske flagget heises
  • 10.30 - høflighetsvisitt av Islands ambassadør
  • 11.00 - 14.00 - Ordføreren i interne møter
  • 15.00 - til stede på minnesmarkering for Palestina

Torsdag 30. november

  • 09.00 - åpner Byggenæringens klimakonferanse
  • 12.00 - kontormøte
  • 14.30 - møte med Redd Barnas fredspris
  • 17.45 - deltar på kransenedleggelse og 80-årsmarkering for arrestasjonen av norske studenter - Den Norske Buchenwaldforeningen

Fredag 1. desember

  • 14.00 - til stede på lunsj på Slottet
  • 16.00 - deltar på åpning av nye Nobels Fredssenter
  • 18.00 - deltar på Rådhusets julebord

Lørdag 2. desember

  • 10.00 - åpner PIO – Pårørende seminar Oslo
  • 13.35 - til stede ved åpningen av det «nye» Skimuseets 100 årsmarkering

Søndag 3. desember

  • 16.30 - tenner juletre i Frognerparken
  • 17.00 - tenner juletre på Universitetsplassen

Uke 47

Mandag 20. november

  • 08.30 - Ordføreren besøker Nobelinstituttet

  • 10.00 - leder formøte til forretningsutvalget
  • 13.00 - tar imot elever fra Kringsjå skole
  • 14.00 - leder møte i forretningsutvalget
  • 16.00 - gruppestyremøte i Høyres bystyregruppe
  • 18.00 - ønsker velkommen - Landskonferansen for Ungdom og Fritid og 70-årsjubileum for første fritidsklubb i Norge

Tirsdag 21. november

  • 16.30 - åpner Ablooms internasjonale mottakelse «Idrett og trivsel for alle»

Onsdag 22. november

  • 07.30 - åpner den nye legevakten
  • 10.00 - formøte til bystyret
  • 15.00 - leder bystyremøte

Torsdag 23. november

  • 08.00 - arbeidsutvalgsmøte i Høyre
  • 12.00 - kontormøte
  • 14.00 - tar imot gave fra Ukraina
  • 16.00 - mottakelse i anledning Generalsekretær Martha Rubiano Skrettebergs avgang fra Caritas Norge
  • 19.00 - middag i den Britiske residensen i anledning felling av juletre til London

Fredag 24. november

  • 10.00 - felling av juletre i Sørkedalen til London
  • 12.30 - lunsj på Rådhuset i anledning felling av juletre til London

Lørdag 25. november

  • 13.00 - appell på Eidsvoll plass i anledning FNs internasjonale dag for avskaffelse av vold mot kvinner

  • 16.00 - til stede på Cupfinalen for kvinner

Uke 46

Mandag 13. november

  • 13.30 - møte med Samarbeidsrådet for tros- og livssynssamfunn (STL)
  • 16.00 - gruppemøter med Høyres bystyregruppe
  • 17.00 - fraksjonsmøte med helse- og sosialutvalget

Tirsdag 14. november

  • 09.30 - høflighetsvisitt av Spanias ambassadør
  • 13.30 - tar imot Sametingets oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomite
  • 16.00 - besøker Aftenpostens redaksjonsklubb

Onsdag 15. november

  • 09.00 - åpner OXLO-konferansen
  • 11.00 - møte med Nobels Fredssenter v/direktør Kjersti Fløgstad

Fredag 17. november

  • 11.00 - omvisning på Munch-utstillingen i Potsdam
  • 12.30 - lunsj før åpning av Munch-utstilling
  • 18.00 - til stede ved åpning av Munch-utstilling

Søndag 19. november

  • til stede ved åpningen av Ombruksuka 2023

Uke 44

Mandag 30. oktober

  • 12.00 - til stede på utstillingen Unge stemmer i Norden
  • 17.00 - i mottakelse - Oslo World- internasjonal musikkfestival

Tirsdag 31. oktober

  • 19.00 - til stede ved Nordisk råds prisutdeling

Onsdag 1. november

  • 13.00 - besøker CCS-prosjektet på Klemetsrud
  • 18.00 - mottakelse - Den 56. NordCoag-kongressen

Torsdag 2. november

  • 15.00 - til stede på mottakelse - Foreningen for det honorære

  • 18.00 - deltar på middag for 40- og 50-årsjubilanter i Oslo kommune

Fredag 3. november

  • 09.30 - møte med ordfører og byrådsleder
  • 14.00 - møte med ombudene

Lørdag 4. november

  • 12.00 - til stede på LifLaga – Utstillingen «Kunstkassa TOLV gjennom 5 år»
  • 13.00 - deltar på avduking av skilt på Marius Müllers plass

Søndag 5. november

  • 10.00 - deltar på forsvarets minnedag 2023

Uke 43

Mandag 23. oktober

  • 09.00 - deltar på utdeling av miljødiplomer i 2023

  • 14.30 - møte med midlertidig valgkomite

  • 16.00 - forberedelser til avslutning bystyret
  • 18.00 - bystyrets avslutningsmiddag

Tirsdag 24. oktober

  • 12.00 - møte med midlertidig valgkomite
  • 18.00 - mottakelse i anledning TV-aksjonen

Onsdag 25. oktober

  • 09.00 - forberedende møte til bystyre
  • 15.00 - bystyrets konstituerende møte
  • 16.00 - nøkkeloverrekkelse med ny ordfører

Torsdag 26. oktober

  • 11.30 - kontormøte med ny ordfører
  • 14.00 - internt møte med ny varaordfører

Fredag 27. oktober

  • 11.00 - deltar på fredagslunsj
  • 11.15 - flåtebesøk fra Frankrike