Til innhold
Byrådet

Byrådet gjennom tidene

Her finner du byråd og byrådsledere i Oslo kommune siden den parlamentariske styringsmodellen ble innført i 1986.

21. oktober 2015 – nåværende: Raymond Johansen (Ap)

23. oktober 2019

  • Raymond Johansen (Ap) – Byrådsleder
  • Lan Marie Nguyen Berg (MDG) – Miljø og samferdsel/nestleder
  • Einar Wilhelmsen (MDG) – Finans
  • Victoria Marie Evensen (Ap) – Næring og eierskap
  • Inga Marte Thorkildsen (SV) – Oppvekst og kunnskap 
  • Robert Steen (Ap) – Helse, eldre og innbyggertjenester
  • Omar Samy Gamal (SV) – Arbeid, sosiale tjenester og mangfold
  • Hanna Elise Marcussen (MDG) – Byutvikling
  • Rina Mariann Hansen (Ap) – Kultur, idrett og frivillighet

14. juli 2019 – 23. oktober 2019

  • Raymond Johansen (Ap) - Byrådsleder
  • Robert Steen (Ap) - Finans
  • Marthe Scharning Lund (Ap) - Næring og eierskap
  • Tone Tellevik Dahl (Ap) - Eldre, helse og sosiale tjenester
  • Inga Marte Thorkildsen (SV) - Oppvekst og kunnskap 
  • Hanna Elise Marcussen (MDG) - Byutvikling
  • Rina Mariann Hansen (Ap) - Kultur, frivillighet og idrett
  • Lan Marie Nguyen Berg (MDG) - Miljø og samferdsel

11. april 2019 – 14. juli 2019

  • Raymond Johansen (Ap) - Byrådsleder
  • Robert Steen (Ap) - Finans
  • Marthe Scharning Lund (Ap) - Næring og eierskap
  • Tone Tellevik Dahl (Ap) - Eldre, helse og sosiale tjenester
  • Inga Marte Thorkildsen (SV) - Oppvekst og kunnskap 
  • Hanna Elise Marcussen (MDG) - Byutvikling
  • Rina Mariann Hansen (Ap) - Kultur, frivillighet og idrett
  • Arild Hermstad (MDG) - Miljø og samferdsel

28. februar 2019 – 11. april 2019

  • Raymond Johansen (Ap) - Byrådsleder
  • Robert Steen (Ap) - Finans
  • Marthe Scharning Lund (Ap) - Næring og eierskap
  • Tone Tellevik Dahl (Ap) - Eldre, helse og sosiale tjenester
  • Inga Marte Thorkildsen (SV) - Oppvekst og kunnskap 
  • Hanna Elise Marcussen (MDG) - Byutvikling
  • Rina Mariann Hansen (Ap) - Kultur, frivillighet og idrett
  • Lan Marie Nguyen Berg (MDG) - Miljø og samferdsel

19. desember 2017 – 28. februar 2019

  • Raymond Johansen (Ap) - Byrådsleder
  • Robert Steen (Ap) - Finans
  • Kjetil Lund (Ap) - Næring og eierskap
  • Tone Tellevik Dahl (Ap) - Eldre, helse og sosiale tjenester
  • Inga Marte Thorkildsen (SV) - Oppvekst og kunnskap 
  • Hanna Elise Marcussen (MDG) - Byutvikling
  • Rina Mariann Hansen (Ap) - Kultur, frivillighet og idrett
  • Lan Marie Nguyen Berg (MDG) - Miljø og samferdsel

21. oktober 2015 – 19. desember 2017

  • Raymond Johansen (Ap) - Byrådsleder
  • Robert Steen (Ap) - Finans
  • Geir Lippestad (Ap) - Næring og eierskap
  • Tone Tellevik Dahl (Ap) - Oppvekst og kunnskap
  • Inga Marte Thorkildsen (SV) - Eldre, helse og sosiale tjenester
  • Hanna Elise Marcussen (MDG) - Byutvikling
  • Rina Mariann Hansen (Ap) - Kultur, frivillighet og idrett
  • Lan Marie Nguyen Berg (MDG) - Miljø og samferdsel

29. september 2009 – 21. oktober 2015: Stian Berger Røsland (H)

4. april 2014 – 21. oktober 2015

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Hallstein Bjercke (V) - Kultur og næring/nestleder
  • Eirik Lae Solberg (H) - Finans
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling 
  • Anniken Hauglie (H) - Kunnskap og utdanning
  • Aud Kvalbein (KrF) - Eldre
  • Øystein Eriksen Søreide (H) - Helse og sosiale tjenester
  • Guri Melby (V) - Miljø og samferdsel

15. oktober 2013 – 4. april 2014

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Hallstein Bjercke (V) - Kultur og næring/nestleder
  • Torger Ødegaard (H) - Finans
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling
  • Anniken Hauglie (H) - Kunnskap og utdanning
  • Aud Kvalbein (KrF) - Eldre
  • Øystein Eriksen Søreide (H) - Helse og sosiale tjenester
  • Guri Melby (V) - Miljø og samferdsel

27. september 2013 – 15. oktober 2013

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Torger Ødegaard (H) - Kunnskap og utdanning
  • Bård Folke Fredriksen (H) -Byutvikling/Miljø og samferdsel/nestleder
  • Anniken Hauglie (H) - Helse og sosiale tjenester
  • Aud Kvalbein (KrF) - Eldre
  • Hallstein Bjercke (V) - Kultur og næring/ Finans

24. oktober 2011 – 27. september 2013

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Ola Elvestuen (V) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kunnskap og utdanning
  • Kristin Vinje (H) - Finans
  • Aud Kvalbein (KrF) - Eldre
  • Anniken Hauglie (H) - Helse og sosiale tjenester
  • Hallstein Bjercke (V) - Kultur og næring

27. september 2011 – 24. oktober 2011

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Torger Ødegaard (H) -Kultur og utdanning/nestleder
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling/Miljø og samferdsel
  • Kristin Vinje (H) - Finans/Nærings- og eierskapspolitikk
  • Anniken Hauglie (H) - Sosiale tjenester og rusomsorg/Helse og eldreomsorg

1. juli 2011 – 27. september 2011

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Helse og eldreomsorg/nestleder
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Kristin Vinje (H) - Finans
  • Jøran Kallmyr (Frp) - Miljø og samferdsel
  • Anniken Hauglie (H) - Sosiale tjenester og rusomsorg
  • Øystein Sjøtveit (Frp) - Nærings- og eierskapspolitikk

6. januar 2011 – 1. juli 2011

  • Stian Berger Røsland  (H) - Byrådsleder
  • Øystein Sjøtveit (Frp)- Nærings- og eierskapspolitikk /nestleder
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Kristin Vinje (H) - Finans
  • Jøran Kallmyr (Frp) - Miljø og samferdsel
  • Anniken Hauglie (H) - Sosiale tjenester og rusomsorg
  • Cecilie Brein (Frp) - Helse og eldreomsorg

25. januar 2010 – 6. januar 2011

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Helse og eldreomsorg/nestleder
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Kristin Vinje (H) - Finans
  • Jøran Kallmyr (Frp) - Miljø og samferdsel
  • Anniken Hauglie (H) - Sosiale tjenester og rusomsorg
  • Øystein Sjøtveit (Frp) - Nærings- og eierskapspolitikk

29. september 2009 – 25. januar 2010

  • Stian Berger Røsland (H) - Byrådsleder
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Eldre og sosiale tjenester/nestleder
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Kristin Vinje (H) -Finans
  • Jøran Kallmyr (Frp) - Samferdsel, miljø og næring

29. november 2000 – 29. september 2009: Erling Lae (H)

21. august 2009 – 29. september 2009

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Sylvi Listhaug (Frp) -Velferd og sosiale tjenester/nestleder
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Stian Berger Røsland (H) -Finans
  • Jøran Kallmyr (Frp) - Samferdsel, miljø og næring

24. februar 2009 – 21. august 2009

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Velferd og sosiale tjenester/nestleder
  • MereteAgerbak Jensen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Stian Berger Røsland (H) - Finans og utvikling
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og idrett
  • Jøran Kallmyr (Frp) - Miljø og samferdsel

25. august 2008 – 24. februar 2009

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Stian Berger Røsland (H) - Finans og utvikling
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og idrett
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Velferd og sosiale tjenester
  • Jøran Kallmyr (konst. Fra 25.08-2008) (Frp) - Velferd og sosiale tjenester

1. januar 2008 – 25. august 2008

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • Stian Berger Røsland (H) - Finans og utvikling
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og idrett
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Velferd og sosiale tjenester

17. desember 2007 – 1. januar 2008

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Barn og utdanning
  • Stian Berger Røsland (H) - Finans og utvikling
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og kultur
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Velferd og sosiale tjenester

16. oktober 2006 – 17. desember 2007

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Barn og utdanning
  • André Støylen (H) - Finans og utvikling
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og kultur
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Velferd og sosiale tjenester

27. september 2006 – 16. oktober 2006

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder/Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Barn og utdanning
  • André Støylen (H) - Finans og utvikling
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og kultur
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Velferd og sosiale tjenester

18. januar 2006 – 27. september 2006

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Grete Horntvedt (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Barn og utdanning
  • André Støylen (H) - Finans og utvikling
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og kultur
  • Sylvi Listhaug (Frp) - Velferd og sosiale tjenester

2. februar 2004 – 18. januar 2006

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Grete Horntvedt (H) - Byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Barn og utdanning
  • André Støylen (H) - Finans og utvikling
  • Margaret Eckbo (Frp)  - Velferd og sosiale tjenester
  • Anette Wiig Bryn (Frp) - Næring og kultur

29. oktober 2003 – 2. februar 2004

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Peter N. Myhre (Frp) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Grete Horntvedt (H) - Næring og byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Kultur og utdanning
  • André Støylen (H) - Finans og utvikling
  • Margaret Eckbo (Frp) - Velferd og sosiale tjenester

13. desember 2002 – 29. oktober 2003

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Hilde Barstad (H) - Miljø og samferdsel/nestleder
  • Ann Kathrine S. Tornås (KrF) - Næring og byutvikling
  • Torger Ødegaard (H) - Velferd og sosiale tjenester
  • Kjell Veivåg (V) - Kultur og utdanning
  • André Støylen (H) - Finans/Finans og utvikling fra 01.05.2003)

16. oktober 2002 – 13. desember 2002

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Audun Iversen (H) - Finans/nestleder
  • Ann Kathrine S. Tornås (KrF) - Næring og byutvikling
  • Hilde Barstad  (H) - Miljø og samferdsel
  • Torger Ødegaard (H) - Velferd og sosiale tjenester
  • Kjell Veivåg (V) -  Kultur og utdanning

1. januar 2002 – 16. oktober 2002

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Audun Iversen (H) - Finans/nestleder
  • Ann Kathrine S. Tornås (KrF) - Næring og byutvikling
  • Robert Wright (KrF) - Service- og organisasjonsutvikling
  • Hilde Barstad (H) - Miljø og samferdsel
  • Ellen Chr. Christiansen (H) - Helse og barnevern
  • Torger Ødegaard (H) - Eldre og bydelene
  • Kjell Veivåg (V) - Kultur og utdanning

7. november 2001 – 1. januar 2002

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Audun Iversen (H) - Finans/nestleder
  • Ann Kathrine S. Tornås (KrF) - Næring og byutvikling
  • Robert Wright (KrF) - Service- og organisasjonsutvikling
  • Hilde Barstad (H) - Miljø og samferdsel
  • Ellen Chr. Christiansen (H) - Helse og sykehus
  • Torger Ødegaard (H) - Eldre og bydelene
  • Kjell Veivåg (V) - Kultur og utdanning

26. september 2001 – 7. november 2001

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Audun Iversen (H) - Finans/nestleder
  • Ann Kathrine S. Tornås (KrF) - Næring og byutvikling
  • Robert Wright (KrF) - Service- og organisasjonsutvikling
  • Hilde Barstad (H) - Miljø og samferdsel
  • Ellen Chr. Christiansen (H) - Helse og sykehus
  • Trine Skei Grande (V) - Kultur og utdanning
  • Torger Ødegaard (H) - Eldre og bydelene

29. november 2000 – 26. september 2001

  • Erling Lae (H) - Byrådsleder
  • Audun Iversen (H) - Finans/nestleder
  • Ann Kathrine S. Tornås (KrF) - Næring og byutvikling
  • Robert Wright (KrF) - Service- og organisasjonsutvikling
  • Hilde Barstad (H) - Miljø og samferdsel
  • Ellen Chr. Christiansen (H) - Helse og sykehus
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Eldre og bydelene
  • Trine Skei Grande (V) - Kultur og utdanning

15. januar 1997 – 29. november 2000: Fritz Huitfeldt (H)

14. juni 2000 – 29. november 2000

  • Fritz Huitfeldt (H) - Byrådsleder
  • Grete Horntvedt (H) - Næring og byutvikling/nestleder
  • Audun Iversen (H) - Finans
  • Erling Lae (H) - Eldre og bydelene
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Miljø og samferdsel
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Kultur og utdanning
  • Hilde Barstad (H) - Service- og organisasjonsutvikling
  • Ellen Chr. Christiansen (H) - Helse og sykehus

29. mai 2000 – 14. juni 2000

  • Fritz Huitfeldt (H) - Byrådsleder
  • Grete Horntvedt (H) - Næring og byutvikling/nestleder
  • Audun Iversen (H) - Finans
  • Erling Lae (H) - Eldre og bydelene/ Helse og sykehus
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Miljø og samferdsel
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Kultur og utdanning
  • Hilde Barstad (H) - Service- og organisasjonsutvikling

2. februar 2000 – 29. mai 2000

  • Fritz Huitfeldt (H) - Byrådsleder
  • Grete Horntvedt (H) - Næring og byutvikling/nestleder
  • Audun Iversen (H) - Finans
  • Erling Lae (H) - Eldre og bydelene
  • Anne Herseth (H) - Helse og sykehus
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Miljø og samferdsel
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Kultur og utdanning
  • Hilde Barstad (H) - Service- og organisasjonsutvikling

27. oktober 1999 – 2. februar 2000

  • Fritz Huitfeldt (H) - Byrådsleder
  • Grete Horntvedt (H) - Næring og byutvikling/nestleder
  • Audun Iversen (H) - Finans
  • Erling Lae (H) - Eldre og bydelene
  • Anne Herseth (H) - Helse og sykehus
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Miljø og samferdsel
  • Bård Folke Fredriksen (H) - Kultur og utdanning

18. mars 1998 – 27. oktober 1999

  • Fritz Huitfeldt (H) - Byrådsleder
  • Grete Horntvedt (H) - Kultur og utdanning/nestleder
  • Heidi Larssen (H) -  Finans
  • Olaf Stene (H) - Næring og byutvikling
  • Erling Lae (H) - Eldre og bydelene
  • Anne Herseth (H) - Helse og sykehus
  • Merete Agerbak Jensen (H) - Miljø og samferdsel

15. januar 1997 – 18. mars 1998

  • Fritz Huitfeldt (H) - Byrådsleder
  • Grete Horntvedt (H) - Kultur og utdanning/nestleder
  • Heidi Larssen (H) - Finans
  • Olaf Stene (H) - Næring og byutvikling
  • Erling Lae (H) - Eldre og bydelene
  • Anne Herseth (H) - Helse og sykehus
  • Kari E. Eliassen (H) - Miljø og samferdsel

1. januar 1992 – 15. januar 1997: Rune Gerhardsen (Ap)

20. oktober 1996 – 15. januar 1997

  • Rune Gerhardsen (Ap) - Byrådsleder
  • Gro Balas (Ap) - Finans og plan/nestleder
  • Kaare Sandegren (Ap) - Næringsutvikling
  • Torild Lien Utvik (Ap) - Arbeid og sosiale tjenester/ Barn og utdanning
  • Harald Bekken (Ap) - Kultur og byutvikling
  • Steinar Saghaug (Ap) -  Miljø og samferdsel
  • Odd Bakken (Ap) - Helse og eldre

25. oktober 1995 – 20. oktober 1996

  • Rune Gerhardsen (Ap) - Byrådsleder
  • Gro Balas (Ap) - Finans og plan/nestleder
  • Kaare Sandegren (Ap) - Næringsutvikling
  • Torild Lien Utvik (Ap) - Arbeid og sosiale tjenester
  • Harald Bekken (Ap) - Kultur og byutvikling
  • Steinar Saghaug (Ap) - Miljø og samferdsel
  • Odd Bakken (Ap) - Helse og eldre
  • Signe Horn (Ap) - Barn og utdanning

22. juni 1994 – 25. oktober 1995

  • Rune Gerhardsen (Ap) - Byrådsleder
  • Gro Balas (Ap) - Barn og utdanning/nestleder
  • Rune Bjerke (Ap) - Finans og plan
  • Vivi Lassen (SV) - Helse og eldre
  • Raymond Johansen (SV) - Miljø og samferdsel
  • Terje Kalheim (SV) - Kultur og byutvikling
  • Kaare Sandegren (Ap) - Næringsutvikling
  • Torild Lien Utvik (Ap) - Arbeid og sosiale tjenester

1. september 1993 – 22. juni 1994

  • Rune Gerhardsen (Ap) - Byrådsleder
  • Gro Balas (Ap) - Barn og utdanning/nestleder
  • Rune Bjerke (Ap) - Finans og plan
  • Vivi Lassen (SV) - Arbeid og sosiale tjenester
  • Raymond Johansen (SV) - Miljø og samferdsel
  • Terje Kalheim (SV) - Kultur og byutvikling
  • Per Klausen (Ap) - Næringsutvikling
  • Kirsten Rytter (Ap) - Helse og eldre

30. september 1992 – 1. september 1993

  • Rune Gerhardsen (Ap) - Byrådsleder
  • Gro Balas (Ap) - Helse og eldre/nestleder
  • Rune Bjerke (Ap) - Finans og plan
  • Hanne Harlem (Ap) - Barn og utdanning
  • Vivi Lassen (SV) - Arbeid og sosiale tjenester
  • Raymond Johansen (SV) -  Miljø og samferdsel
  • Terje Kalheim (SV) - Kultur og byutvikling
  • Per Klausen (Ap) - Næringsutvikling

1. januar 1992  – 30. september 1992

  • Rune Gerhardsen (Ap) - Byrådsleder
  • Gro Balas (Ap) -  Helse og eldre/nestleder
  • Rune Bjerke (Ap) - Finans og plan
  • Hanne Harlem (Ap) - Barn og utdanning
  • Liss Schanke (SV) - Arbeid og sosiale tjenester
  • Raymond Johansen (SV) - Miljø og samferdsel
  • Terje Kalheim (SV) - Kultur og byutvikling
  • Per Klausen (Ap) - Næringsutvikling

01. mars 1989 – 31. desember 1991: Michael Tetzschner (H)

24. april 1991 – 31. desember 1991

  • Michael Tetzschner (H) - Byrådsleder
  • Sveinung Lunde (H) -Byutvikling/nestleder
  • Hans Andreas Limi (Frp) - Finans
  • Robert Wright (Krf) - Kultur
  • Eirik Moen (H) - Helse
  • Merete Johnson (H) - Teknisk
  • Ellen Chr. Christiansen (Frp) - Bydel

12. september 1990 – 24. april 1991

  • Michael Tetzschner (H) - Byrådsleder
  • Sveinung Lunde (H) - Byutvikling/nestleder
  • Sverre Frich jr. (Frp) - Finans
  • Robert Wright (KrF) - Kultur
  • Eirik Moen (H) - Helse
  • Merete Johnson (H) - Teknisk
  • Ellen Chr. Christiansen (Frp) - Bydel

28. mars 1990 – 12. september 1990

  • Michael Tetzschner (H) - Byrådsleder
  • Sveinung Lunde (H) - Byutvikling/nestleder
  • Trond B. Svendsen (Frp) - Finans
  • Robert Wright (KrF) -  Kultur
  • Eirik Moen (H) - Helse
  • Merete Johnson (H) - Teknisk
  • Ellen Chr. Christiansen (Frp) -  Bydel

1. mars 1989 – 28. mars 1990

  • Michael Tetzschner (H) -  Byrådsleder
  • Merete Johnson (H) - Finans/nestleder
  • Karin Holmsen (H) - Kultur/utdanning
  • Sigurd Østen (H) -  Byutvikling
  • Eirik Moen (H) - Helse
  • Leif Nybø (H) - Teknisk
  • Fritz Huitfeldt (H) - Bydel

05. februar 1986 – 01. mars 1989: Hans Svelland (H)

17. august 1988 – 1. mars 1989

  • Hans Svelland (H) - Byrådsleder
  • Michael Tetzschner (H) - Finans/nestleder
  • Karin Holmsen (H) - Kultur/utdanning
  • Eirik Moen (H) - Helse
  • Merete Johnson (H) - Bydel
  • Sigurd Østen (H) - Byutvikling
  • Leif Nybø (H) - Teknisk

1. januar 1988 – 17. august 1988

  • Hans Svelland (H) - Byrådsleder
  • Michael Tetzschner (H) - Finans/nestleder
  • Karin Holmsen (H) - Kultur/utdanning
  • Eirik Moen (H) - Teknisk
  • Merete Johnson (H) - Samferdsel
  • Sigurd Østen (H) - Byutvikling
  • Ole B. Hovind (H) - Helse og sosial

17. november 1986 – 1. januar 1988

  • Hans Svelland (H) -  Byrådsleder/finans
  • Michael Tetzschner (H) -  Byutvikling/nestleder
  • Karin Holmsen (H) - Kultur/utdanning
  • Ingeborg Midttun (H) - Administrasjon og personal
  • Sveinung Lunde (H) - Samferdsel
  • Jo Frisch (H) - Teknisk
  • Ole B. Hovind (H) - Helse og sosial

5. februar 1986 – 17. november 1986

  • Hans Svelland (H) - Byrådsleder/finans
  • Michael Tetzschner (H) - Byutvikling/nestleder
  • Karin Holmsen (H) - Kultur/utdanning
  • Ingeborg Midttun (H) - Administrasjon/personal
  • Nina Heggelund (H) - Samferdsel
  • Jo Frisch (H) - Teknisk
  • Ole B. Hovind (H) - Helse og sosial