Frogner bydelsutvalg
Frogner bydelsutvalg er øverste politiske ledelse i bydelen.
- medlemmene er bydelens folkevalgte organ og er valgt direkte av innbyggerne for fire år av gangen
- avgjør og gir uttalelse i mange saker som har stor betydning for bydelen og dens innbyggere
- fordeler det rammebeløpet som bystyret årlig tildeler bydelen og vedtar budsjettet
- fører tilsyn med tjenestene som bydelen leverer til bydelens befolkning
På denne siden finner du medlemmer og varamedlemmer for perioden 2019–2023. Lurer du på hvem som ble valgt inn for de neste fire årene? Se valgresultater her.
Saker og møter i bydelsutvalget
Tidligere møter
Medlemmer
Bastiansen, Carl-Henrik Sand (Høyre)
Leder av Frogner arbeidsutvalg
Leder av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Burkeland, Mette (Høyre)
Nestleder av Frogner arbeidsutvalg
Nestleder av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Bøhn, Marcus (Høyre)
Medlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Leder av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Iden, Marie Salbuvik (Høyre)
Varamedlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Nestleder av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Anker-Rasch, Celina Eva (Høyre)
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Dyvik, Nikolai Bjerke (Høyre)
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Hopstock, Michael (Høyre)
Varamedlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Medlem av Navnekomité Bydel Frogner
Telefon
Langballe, Birgitte (Høyre)
Varamedlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Huseby, Inger (Arbeiderpartiet)
Medlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Nestleder av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Lunke, Jon-Torgeir (Arbeiderpartiet)
Varamedlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Walaker, Tore Wilken Nitter (Venstre)
Medlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Leder av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Sunde, Merethe Britt (Venstre)
Varamedlem av Frogner arbeidsutvalg
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Thommessen, Cathrine Scharff (Miljøpartiet De Grønne)
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Gulbrandsen, Trude Mette (Fremskrittspartiet)
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Hærnes, Karin (Sosialistisk Venstreparti)
Medlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Medlem av Navnekomité Bydel Frogner
Telefon
Bach, Vivianne Bucio (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Ulvebne, Johanna (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Heussche, Henrik Valderhaug (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Braute, Krister Øie (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Varamedlem av Tilsynsutvalg for hjemmetjenesten
Telefon
Isager, Marius Hole (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Arvidsson, Max Henrik (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Telefon
Strøm, Benedicte Sørensen (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Medlem av Frogner råd for mennesker med nedsatt funksjonsevne
Telefon
Bjørgung, Mathias Hofgaard (Høyre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Varamedlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Jæger, Johanne Telhaug (Arbeiderpartiet)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Telefon
Frigessi, Simon Glad (Arbeiderpartiet)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Varamedlem av Frogner miljø- og byutviklingskomite
Telefon
Lein-Mathisen, Hanna (Venstre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Telefon
Thommessen, Olaf (Venstre)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Telefon
Huse, Lillian (Fremskrittspartiet)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Telefon
Sommervold, Petter (Sosialistisk Venstreparti)
Varamedlem av Frogner bydelsutvalg
Medlem av Frogner helse-, unge-, sosial- og kulturkomite
Politisk sekretær
Øystein Wilhelmsen
Telefon