Stovner bydelsutvalg

Saksliste til møte i Stovner bydelsutvalg 22.9.2022 kan du laste ned fra Bydel Stovners nyhetskanal, da einnsyn har noen vansker for tiden.

Hva er Bydelsutvalget?
Bydelens øverste folkevalgte organ med 15 medlemmer. Hvert fjerde år er det direktevalg til bystyret og til bydelsutvalget. Lurer du på hvem som ble valgt inn for perioden 2019-2023? Se valgresultater her.

  • Bydelsutvalget har vedtaksmyndighet i alle saker som kommer til politisk behandling
  • Bydelsutvalget har ansvar for de desentraliserte kommunale oppgavene.
  • BU vedtar budsjett og økonimiplan og fører tilsyn og kontroll med bydelsadministrasjonen og tjenestene som utføres der.

einnsyn.no finner du (vanligvis) alle møter med innkallinger, protokoller og politiske saker som behandles i Bydel Stovner. Også framtidige møter finnes der.

Medlemmer logger seg inn via Acos møteportal: moteportal.oslo.kommune.no/BYD/

Medlemmer

Nawaz, Rashid (Ap)

Nawaz, Rashid (Arbeiderpartiet)

Leder av Groruddalssatsingskomiteen
Leder av Stovner arbeidsutvalg
Leder av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Varamedlem av Tilsynsutvalg III for hjemmebaserte tjenester
Anette Trondal Olsen

Olsen, Anette Trondal (Arbeiderpartiet)

Nestleder av Groruddalssatsingskomiteen
Nestleder av Stovner arbeidsutvalg
Nestleder av Stovner bydelsutvalg
Nestleder av Stovner helse- og sosialkomite
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Aslam, Awais (Ap)

Aslam, Awais (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Leder av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Ali, Varin Hiwa (Ap)

Ali, Varin Hiwa (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Mohammed, Shuayb Yassin (Ap)

Mohammed, Shuayb Yassin (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner helse- og sosialkomite
Kumarasamy, Athithan (Ap)

Kumarasamy, Athithan (Arbeiderpartiet)

Medlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite
Hibout, Naima (Ap)

Hibout, Naima (Arbeiderpartiet)

Medlem av Stovner bydelsutvalg
Nestleder av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Medlem av Tilsynsutvalg III for hjemmebaserte tjenester
Nord, Ingelin Kristin (H)

Nord, Ingelin Kristin (Høyre)

Medlem av Groruddalssatsingskomiteen
Medlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Varamedlem av Tilsynsutvalg III for hjemmebaserte tjenester
Sheikh, Aamir Javed (H)

Sheikh, Aamir Javed (Høyre)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Leder av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Vendsbo, Vera (H)

Vendsbo, Vera (Høyre)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Leder av Tilsynsutvalg III for hjemmebaserte tjenester
Linja, Jan Arild (Frp)

Linja, Jan Arild (Fremskrittspartiet)

Medlem av Groruddalssatsingskomiteen
Medlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Nestleder av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Upadhyay, Ombir (Frp)

Upadhyay, Ombir (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Dyrkorn, Finn (MDG)

Dyrkorn, Finn (Miljøpartiet De Grønne)

Medlem av Groruddalssatsingskomiteen
Observatør av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Zaeem, Sammia Naz (R)

Zaeem, Sammia Naz (Rødt)

Medlem av Groruddalssatsingskomiteen
Observatør av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Ludt, Tore (SV)

Ludt, Tore (Sosialistisk Venstreparti)

Medlem av Groruddalssatsingskomiteen
Medlem av Stovner arbeidsutvalg
Medlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner eldreråd
Leder av Stovner helse- og sosialkomite

Mushtaq, Usman A. (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Nordengen, Anne Karima (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Larsen, Arne (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Øien, Kjersti (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Sandberg, Pia (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite
Leder av Stovner råd for personer med funksjonsnedsettelse

Tveita, Lennart Andre (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite

Sundeng, Alexander (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite

Mo, Norvald (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Axelsen, Brit (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner eldreråd
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Varamedlem av Tilsynsutvalg I for Stovnerskoghjemmet
Medlem av Tilsynsutvalg II for Haugenstua dagsenter og Stigenga dagsenter

Braserudhaget, Håvard (Høyre)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner helse- og sosialkomite

Uzzaman, Daniel (Høyre)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite

Løberg, Mona (Høyre)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Haug, Henrik (Høyre)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite

Lervik, Inger J. (Høyre)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Tilsynsutvalg I for Stovnerskoghjemmet

Nord, Steinar (Høyre)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Slette, Anita (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner helse- og sosialkomite

Svendsen, Tobias (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Leder av Tilsynsutvalg II for Haugenstua dagsenter og Stigenga dagsenter

Halvorsen, Glenn (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite

Madsen, Rune (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Kjendlie, Petter (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Varamedlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite
Medlem av Stovner råd for personer med funksjonsnedsettelse
Varamedlem av Tilsynsutvalg II for Haugenstua dagsenter og Stigenga dagsenter

Arentz, Fredrik (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Observatør av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner helse- og sosialkomite
Varamedlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite

Johansen, Trine (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Observatør av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Dyrkorn, Kine (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite
Medlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Kjeldsberg, Sebastian (Uavhengig)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Saleem, Memoona (Rødt)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Observatør av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner helse- og sosialkomite

Nawaz, Fahila (Rødt)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Kaur, Rajwinder (Rødt)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Observatør av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Varamedlem av Stovner helse- og sosialkomite

Melbye, Wenche S (Rødt)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Rasmussen, Atgeirr Flø (Sosialistisk Venstreparti)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Medlem av Stovner miljø- og byutviklingskomite

Håbu-Naveen, Neha (Sosialistisk Venstreparti)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Myrhol, Elisabeth (Sosialistisk Venstreparti)

Varamedlem av Stovner bydelsutvalg

Helgebostad, Jens (Sosialistisk Venstreparti)

Varamedlem av Groruddalssatsingskomiteen
Varamedlem av Stovner arbeidsutvalg
Varamedlem av Stovner bydelsutvalg
Leder av Stovner eldreråd
Medlem av Stovner mangfold-, oppvekst- og kulturkomite
Varamedlem av Tilsynsutvalg I for Stovnerskoghjemmet