Til innhold
Bystyret

Partifordeling og gruppeledere i Oslo bystyre

 

Partier i Oslo bystyre 2019–2023: antall representanter, gruppeledere og kontakt
PartiRepresentanterGruppelederE-post
Høyre15 representanterØystein Sundelinhoyre@oslobystyre.no
Arbeiderpartiet12 representanterFrode Jacobsenarbeiderpartiet@oslobystyre.no
Miljøpartiet De Grønne9 representanterSirin Stavmiljopartietdegronne@oslobystyre.no
Sosialistisk Venstreparti6 representanterSunniva Holmås Eidsvollsosialistiskvenstreparti@oslobystyre.no
Folkeaksjonen Nei til mer bompenger4 representanterBjørn Revilfolkeaksjonenneitilmerbompenger@oslobystyre.no
Rødt4 representanterEivor Evenrud rodt@oslobystyre.no
Venstre4 representanterHallstein Bjercke venstre@oslobystyre.no
Fremskrittspartiet3 representanterCamilla Wilhelmsenoslofrp@oslobystyre.no
Kristelig Folkeparti1 representantEspen Andreas Hasle kristeligfolkeparti@oslobystyre.no
Senterpartiet1 representantBjørg Sandkjær senterpartiet@oslobystyre.no

Telefon: Ring Oslo kommunes kontaktsenter på 21 80 21 80 (mandag-fredag kl. 08:00-17:00).