Til innhold

Byutviklingskomiteen


Pål Anders Dramstad

komitesekretær

E-post:

Hanne Dverseth

førstekonsulent

E-post:

Byutviklingskomiteen

Byutviklingskomiteen har ansvar for:

  • arealplanlegging
  • reguleringssaker
  • bolig- og byfornyelsessaker
  • eiendomsforvaltning
  • utbyggingsområder
  • senterdrift og torgene
  • høringssaker generelt
  • Oslo kommunes arkitekturpris

Møtene i byutviklingskomiteen er åpne for publikum. Skal komiteen behandle saker som er unntatt offentlighet lukkes møtet.

Opptak 

Videopptak fra byutviklingskomiteens seminar om kommuneplanens byutviklingsstrategi: 

Lydopptak fra byutviklingskomiteens høring om bilfritt byliv 10. april 2018

Medlemmer

Bystyremedlem Victoria Marie Evensen (A)

Evensen, Victoria Marie (Arbeiderpartiet)

Leder av Byutviklingskomiteen
Medlem av Forretningsutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Medlem av Valgstyret

Født: 1980

Bosted: Bydel Grünerløkka

Bystyremedlem Camilla Wilhelmsen (F)

Wilhelmsen, Camilla (Fremskrittspartiet)

Nestleder av Byutviklingskomiteen

Telefon: 908 53 082

Født: 1959

Bosted: Bydel Frogner

Bilde kommer

Røberg-Larsen, Anders (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1978

Bosted: Bydel Grorud

Bystyremedlem Didrik Beck (A)

Beck, Didrik (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1991

Bosted: Bydel Sagene

Bystyremedlem Mobashar Banaras (A)

Banaras, Mobashar (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1976

Bosted: Bydel Grorud

Bystyremedlem Nadeem Butt (A)

Butt, Nadeem (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Telefon: 975 78 227

Født: 1959

Bosted: Bydel Søndre Nordstrand

Bystyremedlem Pia Farstad von Hall (H)

Farstad von Hall, Pia (Høyre)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1967

Bosted: Bydel Nordstrand

Bystyremedlem Hermann Kopp (H)

Kopp, Hermann (Høyre)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1936

Bosted: Bydel Frogner

Bilde kommer

Eriksen, Kenneth (Høyre)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1973

Bosted: Bydel Bjerke

Bystyremedlem Eivind Trædal (MDG)

Trædal, Eivind (Miljøpartiet De Grønne)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1985

Bosted: Bydel Gamle Oslo

Bystyremedlem Espen Ophaug (V)

Ophaug, Espen (Venstre)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1973

Bosted: Bydel Gamle Oslo

Langerød, Per Anders (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1985

Bosted: Bydel Grünerløkka

Nwosu, Elvis Chigozie (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1965

Bosted: Bydel Søndre Nordstrand

Nygren, Jørn (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Stovner

Sæterli, Lena (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1971

Bosted: Bydel Alna

Nyeggen, Anne (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Nordstrand

Sætre, Monica Semb (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1982

Bosted: Bydel Bjerke

Smith-Sivertsen, Hermann (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1962

Bosted: Bydel Ullern

Koc, Gülsüm (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1987

Bosted: Bydel Stovner

Vik, Kristin (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1970

Bosted: Bydel Nordre Aker

Tandberg, Øivind A. (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1967

Bosted: Bydel Nordre Aker

Loe, Erlend (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1969

Bosted: Bydel Nordre Aker

Holm, Erling Dokk (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Gamle Oslo

Røkkum, Naomi Ichihara (Venstre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1987

Bosted: Bydel Nordre Aker

Stærk, Siv-Lise Bendixen (Venstre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1979

Bosted: Bydel Bjerke

Sjøtveit, Øystein G. (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1961

Bosted: Bydel Alna

Linja, Jan-Arild (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Stovner