Til innhold
Komiteer og utvalg

Byutviklingskomiteen


Pål Anders Dramstad

komitesekretær

E-post:

Linda R. Bjørkli

konsulent

E-post:

Byutviklingskomiteen

Byutviklingskomiteen har ansvar for:

  • arealplanlegging
  • reguleringssaker
  • bolig- og byfornyelsessaker
  • eiendomsforvaltning
  • utbyggingsområder
  • senterdrift og torgene
  • høringssaker generelt
  • Oslo kommunes arkitekturpris

Møtene i byutviklingskomiteen er åpne for publikum. Skal komiteen behandle saker som er unntatt offentlighet lukkes møtet.

Oversikt over møter i byutviklingskomiteen

Opptak 

Videopptak fra byutviklingskomiteens seminar om kommuneplanens byutviklingsstrategi: 

Lydopptak fra byutviklingskomiteens høring om bilfritt byliv 10. april 2018

Medlemmer

Portrettbilde av Anders Røberg-Larsen (AP)

Røberg-Larsen, Anders (Arbeiderpartiet)

Leder av Byutviklingskomiteen
Varamedlem av Forretningsutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Medlem av Valgstyret

Født: 1978

Bosted: Bydel Grorud

Bystyremedlem Camilla Wilhelmsen (F)

Wilhelmsen, Camilla (Fremskrittspartiet)

Nestleder av Byutviklingskomiteen
Varamedlem av Forretningsutvalget
Varamedlem av Samevalgstyret
Varamedlem av Valgstyret

Telefon: 908 53 082

Født: 1959

Bosted: Bydel Frogner

Bystyremedlem Victoria Marie Evensen (A)

Evensen, Victoria Marie (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1980

Bosted: Bydel Grünerløkka

Bystyremedlem Didrik Beck (A)

Beck Rodarte, Didrik (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen
Varamedlem av Samevalgstyret
Varamedlem av Valgstyret

Født: 1991

Bosted: Bydel Sagene

Bystyremedlem Mobashar Banaras (A)

Banaras, Mobashar (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1976

Bosted: Bydel Grorud

Bystyremedlem Nadeem Butt (A)

Butt, Nadeem (Arbeiderpartiet)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Telefon: 975 78 227

Født: 1959

Bosted: Bydel Søndre Nordstrand

Bystyremedlem Pia Farstad von Hall (H)

Farstad von Hall, Pia (Høyre)

Medlem av Byutviklingskomiteen
Varamedlem av Forretningsutvalget
Varamedlem av Samevalgstyret
Varamedlem av Valgstyret

Født: 1967

Bosted: Bydel Nordstrand

Bystyremedlem Hermann Kopp (H)

Kopp, Hermann (Høyre)

Medlem av Byutviklingskomiteen
Varamedlem av Samevalgstyret
Varamedlem av Valgstyret

Født: 1936

Bosted: Bydel Frogner

Bilde kommer

Eriksen, Kenneth (Høyre)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1973

Bosted: Bydel Bjerke

Bystyremedlem Eivind Trædal (MDG)

Trædal, Eivind (Miljøpartiet De Grønne)

Medlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1985

Bosted: Bydel Gamle Oslo

Bystyremedlem Espen Ophaug (V)

Ophaug, Espen (Venstre)

Medlem av Byutviklingskomiteen
Varamedlem av Forretningsutvalget
Varamedlem av Samevalgstyret
Varamedlem av Valgstyret

Født: 1973

Bosted: Bydel Gamle Oslo

Nwosu, Elvis Chigozie (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1965

Bosted: Bydel Søndre Nordstrand

Nygren, Jørn (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Stovner

Sæterli, Lena (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1971

Bosted: Bydel Alna

Nyeggen, Anne (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Nordstrand

Sætre, Monica Semb (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1982

Bosted: Bydel Bjerke

Smith-Sivertsen, Hermann (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1962

Bosted: Bydel Ullern

Koc, Gülsüm (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1987

Bosted: Bydel Stovner

Vik, Kristin (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1970

Bosted: Bydel Nordre Aker

Tandberg, Øivind A. (Høyre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1967

Bosted: Bydel Nordre Aker

Loe, Erlend (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1969

Bosted: Bydel Nordre Aker

Holm, Erling Dokk (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Gamle Oslo

Røkkum, Naomi Ichihara (Venstre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1987

Bosted: Bydel Nordre Aker

Stærk, Siv-Lise Bendixen (Venstre)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1979

Bosted: Bydel Bjerke

Sjøtveit, Øystein G. (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1961

Bosted: Bydel Alna

Linja, Jan-Arild (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Byutviklingskomiteen

Født: 1964

Bosted: Bydel Stovner