Bystyrets utvalg

Politiutvalget


Inger Kvannes

sekretær

Telefon: 452 74 717

E-post:

Politiutvalget

Politiutvalget er et samarbeidsutvalg mellom Oslo politidistrikt og Oslo kommune. Utvalget består av tre medlemmer som oppnevnes fra Oslo politidistrikt og en representant fra hvert parti som er representert i bystyret.

Medlemmer

Ordfører Marianne Borgen (SV)

Borgen, Marianne (Sosialistisk Venstreparti)

Leder av Forretningsutvalget
Medlem av Helse- og sosialutvalget
Medlem av Politiutvalget
Leder av Samevalgstyret
Leder av Valgstyret

Telefon: 918 64 649

Født: 1951

Bosted: Bydel Østensjø

Bystyrerepresentant Kamzy Gunaratnam (A)

Gunaratnam, Kamzy (Arbeiderpartiet)

Nestleder av Forretningsutvalget
Medlem av Kultur- og utdanningsutvalget
Medlem av Politiutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Medlem av Valgstyret

Født: 1988

Bosted: Bydel Grorud

Bystyrerepresentant James Stove Lorentzen (H)

Stove Lorentzen, James (Høyre)

Varamedlem av Forretningsutvalget
Medlem av Helse- og sosialutvalget
Medlem av Politiutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Medlem av Valgstyret

Telefon: 915 11 092

Født: 1957

Bosted: Bydel Vestre Aker

Bystyrerepresentant Sirin Stav (MDG)

Stav, Sirin (Miljøpartiet De Grønne)

Medlem av Forretningsutvalget
Medlem av Politiutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Leder av Samferdsels- og miljøutvalget
Medlem av Valgstyret

Født: 1988

Bosted: Bydel Sagene

Bilde kommer

Rismyhr, Maren (Rødt)

Medlem av Helse- og sosialutvalget
Medlem av Politiutvalget

Telefon: 450 43 259

Født: 1947

Bosted: Bydel Grorud

Bystyrerepresentant Cecilie Lyngby (FNB)

Lyngby, Cecilie (Folkeaksjonen Nei til mer bompenger)

Varamedlem av Forretningsutvalget
Medlem av Helse- og sosialutvalget
Medlem av Politiutvalget
Varamedlem av Samevalgstyret
Varamedlem av Valgstyret

Telefon: 900 67 248

Født: 1970

Bosted: Bydel Vestre Aker

Bystyrerepresentant Marit Kristine Vea (V)

Vea, Marit Kristine (Venstre)

Medlem av Forretningsutvalget
Medlem av Politiutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Medlem av Samferdsels- og miljøutvalget
Medlem av Valgstyret

Telefon: 977 23 431

Født: 1985

Bosted: Bydel St. Hanshaugen

Bystyrerepresentant Aina Stenersen (F)

Stenersen, Aina (Fremskrittspartiet)

Varamedlem av Forretningsutvalget
Leder av Helse- og sosialutvalget
Medlem av Politiutvalget
Varamedlem av Samevalgstyret
Varamedlem av Valgstyret

Født: 1983

Bosted: Bydel Østensjø

Bystyrerepresentant Bjørg Sandkjær (Sp)

Sandkjær, Bjørg (Senterpartiet)

Medlem av Forretningsutvalget
Nestleder av Helse- og sosialutvalget
Medlem av Politiutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Medlem av Valgstyret

Født: 1972

Bosted: Bydel Grünerløkka

Bystyrerepresentant Espen Andreas Hasle (KrF)

Hasle, Espen Andreas (Kristelig Folkeparti)

Medlem av Forretningsutvalget
Medlem av Kultur- og utdanningsutvalget
Medlem av Politiutvalget
Medlem av Samevalgstyret
Medlem av Valgstyret

Telefon: 909 36 902

Født: 1972

Bosted: Bydel Nordstrand