Til innhold

Byrådsledere gjennom tidene

Tidligere byrådsledere i Oslo kommune etter innføring av det parlamentariske styringssystemet 5. februar 1986:

29.09.2009 – 21.10.2015     Stian Berger Røsland (H)
29.11.2000 – 29.09.2009     Erling Lae (H)
15.01.1997 – 29.11.2000     Fritz Huitfeldt (H)
01.01.1992 – 15.01.1997     Rune Gerhardsen (A)
01.03.1989 – 31.12.1991     Michael Tetzschner (H)
05.02.1986 – 01.03.1989     Hans Svelland (H)