Sagene bydelsutvalg


E-post:

Sagene bydelsutvalg

Bydelsutvalget (BU) er bydelens øverste organ, og blir valgt direkte av innbyggerne i bydelen ved kommunevalgene hvert fjerde år.

Lurer du på hvem som ble valgt inn for de neste fire årene? Se valgresultater her.

Bydelsutvalgets arbeidsoppgaver:

  • Overordnet ansvar for planlegging og oppfølging innenfor de ovennevnte områder.
  • Asvar for å vedta budsjett og regnskap for bydelen.
  • Ansvar for å behandle saker om miljørettet helsevern innen egen bydel.
  • Skal avgi innstillinger eller framsette forslag til andre myndigheter, byrådet og bystyret i saker som skal avgjøres av sentralt organ.

Politiske saker

Møter

  1. Dato 04.11.
    Klokkeslett 18:30-21:30
    Sagene Samfunnshus, Kaysalen
  2. Dato 09.12.
    Klokkeslett 18:30-21:30
    Sagene Samfunnshus, Kaysalen

Se hele kalenderen

Medlemmer

Asfaha, Almaz (Miljøpartiet De Grønne)

Leder av Sagene arbeidsutvalg
Leder av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 90 50 64 83

Født: 1989

Foss, Jørgen (Arbeiderpartiet)

Nestleder av Sagene arbeidsutvalg
Nestleder av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 95 22 53 35

Født: 1989

Stoltenberg, Helge (Arbeiderpartiet)

Leder av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 92 88 10 84

Født: 1967

Varteressian, Maria (Arbeiderpartiet)

Leder av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 92 89 31 29

Født: 1989

Furulund, Torbjørn (Høyre)

Medlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 67 80 97

Født: 1972

Sandstø, Julia (Høyre)

Medlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 91 59 97 02

Født: 1997

Wang, Marco Andre (Høyre)

Medlem av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 66 82 23

Født: 1984

Aas, Wenche Margrethe (Miljøpartiet De Grønne)

Medlem av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 04 04 91

Født: 1969

Jensen, Bernhard Aaboe (Miljøpartiet De Grønne)

Medlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 61 54 45

Født: 1985

Fredriksen, Ingrid Kvamme (Rødt)

Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 05 84 97

Født: 1984

Rezaee, Reza (Rødt)

Medlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 90 01 24 17

Født: 1960

Finnanger, Jonas (Sosialistisk Venstreparti)

Nestleder av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 99 50 41 09

Født: 1989

Larsen, Gry Bruland (Sosialistisk Venstreparti)

Varamedlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Leder av Oppvekst- og velferdskomitéen
Medlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 90 07 99 40

Født: 1973

Tveit, Andrea Søgnen (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Nestleder av Oppvekst- og velferdskomitéen
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 21 29 20

Født: 1989

Skyum, Linn (Venstre)

Varamedlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Medlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene arbeidsutvalg
Medlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 97 79 74 51

Født: 1995

Johnsen, Torill (Arbeiderpartiet)

Medlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 90 82 82 38

Født: 1954

Bjørn, Aud Karin (Rødt)

Medlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 91 64 21 23

Født: 1962

Fjelltun, Sidsel (Sosialistisk Venstreparti)

Medlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 41 00 59 29

Født: 1988

Eritzland, Kjetil Ottar (Venstre)

Medlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 98 40 10 38

Født: 1961

Warsame, Fawzi Abdirashid (Arbeiderpartiet)

Medlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 45 08 14 36

Født: 1998

Worren, Pål André Grimstad (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 99 37 58 47

Født: 1991

Bjørnsen, Bjørn Olav (Rødt)

Varamedlem av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 91 79 17 31

Født: 1948

Sefo, Mirza (Sosialistisk Venstreparti)

Medlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 98 08 78 29

Født: 1995

Dåsnes, Anna (Venstre)

Medlem av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 91 91 52 25

Født: 1998

Rosseland, Kaia Marie (Høyre)

Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 45 03 22 23

Født: 1989

Mittet, Siri (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 46 69 31 95

Født: 1973

Delsett, Lene Liebe (Rødt)

Varamedlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 90 13 45 31

Født: 1985

Rommerud, Astrid (Sosialistisk Venstreparti)

Varamedlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 95 08 43 51

Født: 1991

Salvesen, Baard (Venstre)

Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 95 76 56 09

Født: 1991

Granaas, Anne Britt (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 41 65 71 90

Født: 1965

Fredriksen, Andreas (Høyre)

Medlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 98 86 58 84

Født: 1993

Herrebrøden, Hilde (Miljøpartiet De Grønne)

Nestleder av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 95 25 69 25

Født: 1969

Hassan, Zahra Eggeh (Rødt)

Varamedlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 40 33 75 26

Født: 1991

Hylland, Kristin Tormodsdatter (Sosialistisk Venstreparti)

Varamedlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 40 54 16 53

Født: 1990

Berg, Marius (Venstre)

Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 95 97 15 17

Født: 1984

Vederhus, Torkil (Miljøpartiet De Grønne)

Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 41 58 93 16

Født: 1989

Skartlien, Eli (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 97 75 50 59

Født: 1974

Gabrielsen, Thea Borkhus (Rødt)

Varamedlem av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 95 79 12 33

Født: 1993

Helleborg, Anette (Arbeiderpartiet)

Varamedlem av Miljø-, kultur- og byutviklingskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg
Medlem av Tilsynsutvalg for Akerselva sykehjem og Sagenehjemmet

Telefon: 90 59 05 94

Født: 1982

Bjørklund, Hilde Margrete (Høyre)

Varamedlem av Helse- og mestringkomitéen
Varamedlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 08 52 13

Født: 1970

Johannessen, Camilla (Høyre)

Varamedlem av Oppvekst- og velferdskomitéen
Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 93 02 47 31

Født: 1979

Mjaavatten, Erlend (Høyre)

Varamedlem av Sagene bydelsutvalg

Telefon: 91 11 56 42

Født: 1980